3 pociągi pośpieszne w Nowej Dębie?

37

30.08.2012r.9 grudnia 2012 roku zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów 2012/2013.

Nowe pociągi pośpieszne

Dnia 28 sierpnia 2012 roku, na stronie internetowej burmistrza Nowej Dęby Pana Wiesława Ordona w artykule pt. „A jednak pojedziemy” pojawiła się następująca informacja: „Na jednym z lokalnych portali, prowadzonym przez osobę, jakby nie było publiczną, uprawdopodobniono informację, że po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy w Nowej Dębie nie będą się zatrzymywać pociągi dalekobieżne. Stało się jednak inaczej, o czym już wymieniony portal nie wspomina, bo trzeba by zauważyć, że się mylili!”.

W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Ordona, portal InfoNowaDeba informuje, że 9 grudnia zostaną uruchomione dwa nowe pociągi pośpieszne spółki PKP Intercity: TLK Wieniawski relacji Rzeszów – Kolbuszowa – Tarnobrzeg – Stalowa Wola Rozwadów – Lublin – Warszawa – Bydgoszcz – Gdańsk – Sopot – Gdynia oraz TLK Solina relacji Przemyśl – Rzeszów – Kolbuszowa – Tarnobrzeg – Stalowa Wola Rozwadów – Lublin – Warszawa – Bydgoszcz.

Jak informuje Beata Czemerajda z PKP Intercity postój obu pociągów w Nowej Dębie jest zaplanowany. Nie ma jednak pewności, że oba pociągi zatrzymają się w Nowej Dębie! Jak informuje Ryszard Sikora z PKP Intercity na chwilę obecną zestawienia pociągów jeszcze nie zostały zaplanowane. Informacje o liczbie wagonów w obu pociągach zostaną ustalone w październiku. Jeśli skład pociągu będzie posiadał więcej niż 4 wagony, niestety nowodębianie stracą możliwość dojechania pociągiem do Warszawy.

Jeśli pociąg TLK Wieniawski zatrzyma się w Nowej Dębie, to odjedzie z nowodębskiego peronu o godzinie 7:15 rano, a dotrze do Warszawy po upływie 5,5 godziny. Czas przejazdu może się jeszcze skrócić, ponieważ trwają prace torowe prowadzone na terenie województwa lubelskiego. Cena biletu 56,00 zł, studencki 27,44 zł.

Pociąg TLK Solina odjedzie z Nowej Dęby w kierunku Lublina i Warszawy o godzinie 12:55.

Dzięki TLK Wieniawski oraz TLK Solina nowodębianie zyskają bezpośrednie połączenie pośpieszne z Lublinem. Jednak będą musieli zapłacić więcej za bilet niż obecnie. Cena biletu 38,00 zł, studencki 18,62 zł.

TLK Wieniawski zapewni mieszkańcom Nowej Dęby nocne kolejowe połączenie z Rzeszowem. Odjazd z Nowej Dęby do Rzeszowa o godzinie 22:20.

Pociąg pośpieszny Hetman

W Nowej Dębie nadal będzie zatrzymywał się pociąg pośpieszny Hetman spółki PKP Intercity, kategorii Twoje Linie Kolejowe (TLK). Jak informuje Beata Czemerajda z PKP Intercity pociąg ten pojedzie w nowej relacji Zamość – Nowa Dęba – Kraków. To dobra wiadomość dla studentów, którzy bezpośrednio dojadą do Krakowa. Pociąg będzie odjeżdżał z Nowej Dęby o godzinie 6:35 rano, czyli dwie godziny wcześniej niż teraz.

Pociągi regionalne
Według nowego rozkładu jazdy mieszkańcy Nowej Dęby nie dojadą bezpośrednim pociągiem do Lublina. Popularne pociągi spółki Przewozy Regionalne Resovia i Korona relacji Rzeszów – Nowa Dęba – Lublin oraz Lublin – Nowa Dęba – Rzeszów zostaną zlikwidowane.

Organizator połączeń Rzeszów – Nowa Dęba – Lublin tj. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego informuje, że połączenia do Lublina zostaną zlikwidowane, ponieważ jeździ nimi za dużo pasażerów! Dodatkowo pasażerowie często skarżą się, że obłożenie szynobusu jest tak duże, że nie mogą do niego wejść – zdarzają się sytuacje, że zostają oni na peronie. Kolejnym powodem likwidacji połączeń jest to, iż województwo podkarpackie posiada tylko jeden duży szynobus – na swój pokład może zabrać aż 300 osób, który często się psuje. Urząd Marszałkowski stwierdził także, że większość pasażerów, którzy podróżują na trasie Rzeszów – Lublin wsiada do szynobusu na terenie województwa lubelskiego, a mniejszy szynobus nie jest w stanie ich obsłużyć.

Decyzja jest na tyle bulwersująca, że sprawą zajęły się media – o likwidacji pociągów mówiono w Faktach TVN, TVP Rzeszów, TVP Lublin oraz TV Trwam.

Mieszkańcy Nowej Dęby, którzy chcieliby dojechać do Lublina, będą musieli dojechać do Stalowej Woli Rozwadów, a następnie przesiąść się na pociąg do Lublina.

Bartosz Bakalarz

37 KOMENTARZE

 1. ludzie dajcie już temu burmistrzowi spokój, co by nie zrobił to jego wina ciekawe czy wy byście lepiej zrobili. Gwarantuje wam że dla 50% mieszkańców było by ok a dla drugiej połowy źle. Wejście się trochę wyluzujcie dęba robi wrażenie jak się do niej wjeżdża i to się liczy mieszkam tu od urodzenia i widzę że jest lepiej, nie zawsze tak jak byśmy sobie tego życzyli ale suma summarum lepiej.

 2. Na tym polega postęp. Czas biegnie do przodu i zawsze w perspektywie jest lepiej. A jak burmistrz pisze bzdury to się go prostuje. Po co zaczyna? Niech się zajmie lepiej tym jak ograniczyć bezrobocie. Bez odbioru.

 3. Jestem przekonany ze te zatrzymujace sie pociagi to nie zasluga Burmistrza a KLUBU Ratusz ,a Ordon sobie przypisuje zasluge a nie Ostapce :(

 4. Faktem jest, że Ostapko jako jedyny radny działa w tym temacie, pisze pisma, prosi o wsparcie. Przecież to powinien robić przewodniczący rady. Pytanie dlaczego inni radni nie angażują w tak ważną sprawę?

 5. To jest właśnie zabawne że ludzie tutaj piszący najbardziej ujadają na p. Ordona i p. Ostapkę. A przecież mimo że się sprzeczają to widać że to oni tutaj najbardziej działają. Jakoś nic nie słychać o innych radnych. Nie wiadomo co tak naprawdę robią oprócz tego że głosują na sesji. I jakoś o nich się nie pisze w komentarzach, ich się nie krytykuje. Nie wydaje się Wam to dziwne?

 6. [quote]Nie wydaje się Wam to dziwne?[/quote]

  Absolutnie nie, gdyż administrator forum kształtuje dyskusję według własnego uznania. Jedne komentarze kasuje a inne dodaje w ten sposób, aby uzyskać zaplanowaną wcześniej wersję. I według tej wersji kształtowana jest opinia społeczna na dany temat. Na tym właśnie polega manipulacja opinii społecznej. Stare jak świat i niezniszczalne.

 7. Przykro mi, że posługuje się Pan nieprawdą w celu tylko sobie znanym. Być może to Pana zmartwi ale oprócz spamu i wpisów wulgarnych administrator niczego nie kasuje. Proszę o przykład wpisu "niewygodnego" dla administratora który został skasowany. Nie będzie Pan w stanie podać takiego przykładu bo go nie ma. Ale rzucić oskarżenie zawsze można, prawda?

 8. Panowie nie ma czegoś takiego jak "[quote]Twoje Linie Kolejowe (TLK)[/quote] zanim coś napiszecie Panowie redaktorzy proszę się lepiej przygotowywać jest TLK ale raczej powinno być "Tanie Linie Kolejowe" Pierwsze co powinno być podstawą każdego artykułu to dobre przygotowywanie merytoryczne autora!

 9. Panie Admin to nie jest spam tylko moja prywatna opinia na ten temat!! Pilnuj Pan swoich [quote]wpisów wulgarnych[/quote] bo ich jest tu na pęczki! Mogę sypać przykładami!

 10. do #12

  Nie wprowadzaj w błąd i nie obrażaj. Tanie Linie Kolejowe, to nazwa, która obowiązywała do do 31.12.2010. Teraz są Twoje Linie Kolejowe "[b]ekspercie[/b]"

 11. #16
  Ja pytam > kim trzeba być aby ''nick'' internauty wyśmiewać?
  a-Nosisz nazwisko z którego x lat w tył kumple ''przekręcali'' ?
  b-brak argumentów – ''nie wiem —- TO SIĘ WYPOWIEM'':D
  c- jaja jakieś.

 12. Zanim coś napiszesz, to Ty sprawdź, bo się ośmieszasz! Tak to jest jak się nie posiada rozumu i jest się tępym! Poczytaj sobie lepiej:
  [url]http://intercity.pl//pl/site/tlk/o-marce-tlk.html[/url]

 13. do #12

  [quote]Pierwsze co powinno być podstawą każdego artykułu to dobre przygotowywanie merytoryczne autora![/quote]
  a niby jak mam rozumieć ton tej wypowiedzi?

  do #16 Wesolo mi
  zmień forum na nowadeba.pl tam znajdziesz jest odpowiedź

 14. Proszę Pana jeśli Pan usuwa już post Użytkownika dyzurny za to że spamuje to proszę w myśl zasady cytuje: [quote]Być może to Pana zmartwi (…) i wpisów wulgarnych administrator niczego nie kasuje[/quote] proszę o skasowanie wpisu użytkownika Do 12 cytuje: [quote]Tak to jest jak się nie posiada rozumu i jest się tępym![/quote] który obraża innego użytkownika słowami powszechnie uważanymi za obraźliwe.

 15. Panowie i Panie widzę, że mój post co bardziej krewkich osobników doprowadził do furji więc oświadczam tak to mój błąd. A słowami które już zacytowałem wcześniej nie chciałem nikogo obraźnić. Czy fraza [quote]podstawą każdego artykułu to dobre przygotowywanie merytoryczne autora![/quote] nie chciałem nikogo obrazić i tylko mnie dziwi, że zostało tak odebrane. A do panów 19 i 20 informuję, że ich interpretacja jest mylna. Ponad to nie nazwałem nikogo cytuje,że [quote]nie posiada rozumu[/quote] a co więcej że jest [quote]się tępym[/quote] Panowie obrażacie chyba tylko siebie swoimi wypowiedziami, ich poziom pozostawiam do dowolnej interpretacji :)

 16. #22
  [quote] Czy fraza
  podstawą każdego artykułu to dobre przygotowywanie merytoryczne autora!
  nie chciałem nikogo obrazić i tylko mnie dziwi, że zostało tak odebrane.[/quote]
  Genialne! Czytasz niekiedy co nasmarowałeś zuchu? Genialne! ba ! pisownia oryginalna [i]mycen auf![/i]:D

 17. #22
  dla przywrócenia pamięci – miłorząb i to : [quote]Panowie nie ma czegoś takiego jak "
  Twoje Linie Kolejowe (TLK)
  zanim coś napiszecie Panowie redaktorzy proszę się lepiej przygotowywać jest TLK ale raczej powinno być "Tanie Linie Kolejowe" Pierwsze co powinno być podstawą każdego artykułu to dobre przygotowywanie merytoryczne autora![/quote] ha,ha – dzięki za poprawienia humoru :)

 18. Widzę chłopie, że nie jesteś zbyt lotny w rozymowaniu swym małym, tycim rozumkiem – przeczytaj jeszcze raz może panimasz… Heil Ciernym Komuchom

 19. #26 [quote] w rozymowaniu swym małym, tycim rozumkiem [/quote]
  Witam tytana z [b][size=20]UMYSŁEM![/size][/b]:|
  Co to jest : ^ rozymowanie? choroba jakaś czy co? Przepraszam lecz martwię się.Pisz po polsku!

 20. A Ty, Panie Pianka ujawnij się oraz swój talent (będziesz miał pieniedzy od cholery) bo Miodek przy Tobie to jak Wodecki z jego skrzypieniem do pszczółki Maji :)

 21. #31/#32
  Stefan przepraszam jak zawiodłem..
  Niekiedy musisz zrobić dla siebie ''pierogi,barszcz'' miast gapić w lcd – a nuż ''napiszą''? Jakiś skrupulatny!:D
  Ku*wa po co to komentuję! chorym chyba.Dobranoc.

 22. [quote]Ku*wa po co to komentuję! chorym chyba.Dobranoc.[/quote]
  Mistrz polszczyzny! :) (odstępy, wielkość liter) Mistrz!

 23. [quote]Co to jest : ^ rozymowanie? choroba jakaś czy co? Przepraszam lecz martwię się.Pisz po polsku![/quote]
  Martw się martw i też pisz po polsku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here