I Targi Pracy i Edukacji w Nowej Dębie

14

2013-09-22

I Targi Pracy i Edukacji w Nowej Dębie pod patronem Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego.

W piątek, 20 września od godziny 10 do 13 w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie odbyły się I Targi Pracy i Edukacji organizowane przez Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie, jednostki podlegle oraz Punkt Pośrednictwa Pracy i Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Nowej Dębie.

Do udziału w targach zaproszono przedsiębiorców z ofertami pracy, firmy szkoleniowe, instytucje okołobiznesowe, oraz działające w naszym regionie szkoły policealne. Ofertę skierowano przede wszystkim do młodzieży, bezrobotnych, osób poszukujących pracy lub planujących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Swoją ofertę zaprezentował: Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, oddział w Tarnobrzegu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu, Regionalny Ośrodek EFS w Tarnobrzegu, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnobrzegu, Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu, Szpital Powiatowy w Nowej Dębie, Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nisku.

Zaproszonych gości i młodzież powitała Zofia Kopeć, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie oraz Przemysław Rękas, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu. Targi uroczyście otworzył Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby, który w swoim wystąpieniu zapowiedział pojawienie się kolejnych miejsc pracy na terenie gminy Nowa Dęba w miejscowości Chmielów oraz w samej Nowej Dębie.

Honorowy patronat nad targami objął starosta Powiatu Tarnobrzeskiego. Zwracając się do zaproszonych gości i uczniów, wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł podkreślił znaczenie odpowiedniego wykształcenia w życiu młodego człowieka: – Targi są szansą dla wielu z was. Kluczem do sukcesu jest wiedza i dobry zawód. Myślę, że dzięki tej szkole, zdobędziecie dobry zawód. Oczywiście nikt z nas nie twierdzi, że na tej szkole musicie poprzestać. Moi drodzy trudno wyobrazić sobie dzisiaj, aby odnaleźć się na rynku pracy, bez dobrego wykształcenia. Targi są możliwością skorzystania z wielu ciekawych ofert. Chciałbym, abyście kiedyś mogli tutaj znaleźć zatrudnienie – mówił Jerzy Sudoł, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Uczestnicy targów obejrzeli także krótki skecz w wykonaniu młodzieży z ZS nr 2 w Nowej Dębie pod tytułem „Fachowcy”.

PT

14 KOMENTARZE

  1. [b]Co takiego ten wieloletni starosta zrobił dla ND WIELKIE NIC , JAK ON MA CZELNOŚĆ JESZCZE SIĘ POKAZYWAĆ LUDZIOM NA OCZY[/b] Kończ Waść wstydu sobie oszczędź

  2. Sudoł akurat zrobił więcej niż Ordon ale czas obu dobiegł końca. Podziękujmy tym ludziom od zawsze żyjącym na garnuszku podatników i zmieńmy coś w naszej gminie, mieście, powiecie.

  3. Pan Jerzy Sudoł to wspaniały człowiek, wielki patriota, wspaniały profesor. Szanuję go za jego ogromną wiedzę, talent pedagogiczny i podejście do młodego człowieka. Wiele robi dla naszego miasta. Dziękuję Panie Profesorze.

  4. No to dzisiaj pelbs szaleje , kasa za puszki się wam skończyła ?
    Dobrze że w wielkiej płycie macie cienkie ściany bo inaczej Neta byście od sąsiada nie zasysali . No to teraz sobie poużywajcie bo zrobiłem z kolegą pewien zakład i chcę wygrać , więc odstawić piwo z biedronki i wymyślać anonimowo …. Jazda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here