Finał Wojewódzki SZS w biegach przełajowych

13

2013-10-23


20 Października w Kolbuszowej rozegrano Mistrzostwa Województwa SZS w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Zawody rozegrano w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady. Po eliminacjach gminnych i powiatowych w biegach finałowych wystartowało blisko 1000 młodych biegaczy z wszystkich powiatów Podkarpacia. 10 biegów przeprowadzono na trasach 500m – 1500m.

Mistrzostwa SZS w biegach przełajowych na Podkarpaciu zawsze stoją na bardzo wysokim poziomie,gdyż nasze województwo od lat należy w tej konkurencji do ścisłej czołówki w kraju, a zawodnicy specjalizujący się na średnich i długich dystansach tu rywalizują w jednym biegu. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się biegacze na co dzień trenujący w MKS STAL NOWA DĘBA, którzy tym razem reprezentując swoje szkoły wywalczyli 3 medale oraz kilka czołowych lokat.

Najlepiej spisali się gimnazjaliści. W biegu na dystansie 1500 m chłopców zwyciężył Szymon Zięba przed Arkiem Urbaniakiem,zaś na dystansie 1000 m dziewcząt trzecie miejsce zajęła Sylwia Bąba wywalczyła brązowy medal. 7 miejsce na dystansie 1500 m szkół ponadgimnazjalnych zajęła Marianna Mangione, 13 miejsca na dystansie 1000m Szkół Podstawowych wywalczyli Marek Mangione i Klaudia Zięba.Warto dodać,że Szymon Zięba zwyciężył w tej prestiżowej imprezie już trzeci rok z rzędu.


Podium gimnazjalistów


Sylwia Bąba na trzecim miejscu

Bogdan Karkut

13 KOMENTARZE

 1. Takie pytanie a Kasia które miejsce zajęła ?? bo przecież to medalistka mistrzostw polski i w ogóle a na mistrzostwach województwa do pierwszej 10 nie wchodzi jak to jest xd ????

 2. Może nie startowała, albo była w złej formie. Rozumiem, że ewentualny zły występ znacznie poprawiłby Ci humor oraz mniemanie o własnej osobie? Kasia wielokrotnie pokazała co potrafi i wielki szacun dla niej.

  Szacunek dla Szymona, dla Sylwi i całej ekipy. Nowa Dęba jest dumna z Was!

 3. Jak ktoś jest medalistą MP jak Kasia to nie znaczy,że na wszystkich zawodach będzie najlepszy. Gdyby zajeła dalsze miejsce w swojej specjalności jaką sa biegi górskie to pewnie byłaby niespodzianka. A 1500 m to zawsze biegała słabo.Zresztą druga zawodniczka w Kolbuszowej kilka tygodni wcześniej przegrała z Kasia w Rzeszowie w biegu na 6 km i to wyraźnie. Ale tam bieg trwał pół godziny a nie 5 minut a to duża różnica. Sprinter nie wygra 10km i odwrotnie.

 4. No właśnie medal MP do czegoś zobowiązuje :) No a co do dalszego miejsca na tych górskich to ciężko je zająć jak na starcie są czasem 3 albo 4 zawodniczki, no to bardzo wysoki poziom tej specjalności.

 5. Na górskich to poziom o wiele wiekszy niż np. w chodzie sportowym.W tej dziwacznej konkurencji często np. na HMP startuje po 4-5 osób,a ta 4 czy piąta osoba to jakieś ostatnie leszcze czyli niedobitki z biegów. Można sie czepiać wszystkiego i wszystkich według uznania. Argumenty na wszystko się znajdą….

 6. Gratulacje!

  ps. Z tymi Dyplomami wyglądają jak przestępcy na Okazaniu :D Poza Zwycięzcami i dziewczyną – pierwsza z prawej :) Pewno "sportowa złość" ;)

 7. po co tyle gadać jak na starcie 2 zawodniczki to ty bądż 3 i wtedy pokaż nam wszystkim.A tak poza tym to prawdziwy polak z ciebie jak ktoś coś robi to żle nie robi też żle i jak tu takiemu
  dogodzić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here