Tak się buduje w Nowej Dębie. Czy 'inwestycje’ dotrwają do wyborów?

96

2013-10-17

Pamiętacie Państwo opadające płytki z tarasu świeżo odremontowanego Domu Kultury? Płytki zostały zdarte i położone na nowo, ale przechodząc obok naszego przybytku kultury już na pierwszy rzut oka widać, że zaczyna się dziać z nimi coś niedobrego.

Kwiecień 2013
Nowe to się psuje – rzekłby Stanisław Bareja, reżyser wielu filmów komediowych.
ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ
Październik 2013
Te białe ślady sygnalizują jedno. Długo to nie wytrzyma. Inwestycja na lata czy na kilka miesięcy?

 


Ale co tam płytki! Mistrzostwem świata jest ubikacja męska Samorządowego Ośrodka Kultury. Tak się buduje w Nowej Dębie!
Smutna prognoza
Remont Samorządowego Ośrodka Kultury pochłonął kilka milionów złotych. Miała to być inwestycja na lata. Tymczasem już dzisiaj widać, że mieszkańcy będą wykładać w bliskiej przyszłości olbrzymie pieniądze nie tylko na spłatę zaciągniętych przez obecne władze kredytów, pożyczek i zobowiązań ale przede wszystkim na bieżące remonty odremontowanych obiektów i zrewitalizowanych terenów. A to oznacza, że wydatkowanie ich na realny rozwój miasta i gminy będzie w dużej mierze zablokowany. Po prostu może już nie być z czego…

 

ZOBACZ POPRZEDNI TEKST!!!
Kicz, fuszerka, tandeta. Dlaczego na to pozwalamy?
/Ratusik

96 KOMENTARZE

 1. Panie Burmistrzu Ordon, proszę przy takim nadzorze nad budowami, kazać nie robić przeciągów w pomieszczeniach, bo ceramika na ścianie jest wrażliwa i leci …………. szkoda gadać.

 2. Sukces Ordona! Do przecinania wstęg, pozowania do mediów to pierwszy. Ale do ponoszenia odpowiedzialności już nie. Ale trzeba mieć jaja i honor by w momencie klęski przyznać się do błędu. Od nauczyciela z Tarnowskiej Woli nie można oczekiwać zbyt wiele.

  Uczciwy wykonawca zrobił uczciwą budowę uczciwym władzom pod nadzorem uczciwego inspektora.

 3. No i kampania przedwyborcza rusza całą parą.Tu na info temat plant, natomiast na fb dom kultury.Zastanawiam się czy kupować reklamówkę i zapalniczkę czy poczekać,a może dostanę ;)

  [quote]Marek Ostapko Mikołaj Kosior owi "polacy" mają konkretne nazwiska i zajmują konkretne stanowiska we władzach. Jest spsób na to by im "podziękować". Są to kolejne wybory. Nie wolno głosować na tych którzy dopuszczają do czegoś takiego.
  około godziny temu ¡ Lubię to! ¡ 8[/quote]

 4. Słusznie. Nie wolno głosować na ludzi którzy pozwalają na ten bałagan i fuszere. Głosujcie na kogo chcecie (nawet na CYT) ale nie na tych nieodpowiedzialnych. Trzeba rozliczyć partactwo i fuszere

 5. Tak czytałem na stronie urzędu panie Żołądź – UCZCIWY WYKONAWCA, jakim trzeba być durniem żeby tak napisać kiedy budynek po remoncie się sypie

 6. No po prostu wzielo i je**o a wy sie czepiacie :D dom kultury zle stoi, czolgi jezdza, helikoptery lataja, zolnieze niedobre strzelaja i ogolnie zupa byla za slona to wziely i odpadly plytki a wy sie czepiacie szczegolow :D wychwalajmy Ordona a nie :D :D

 7. Taka nasza słowiańskich natura, bylejakość , fuszerstwo , nic na to nie zaradzimy . Burmistrzem w grajdole musiałby być jakiś esesman który trzymał by nas za nasze smutne mordy. Tutaj nawet ratuszowiczowe nie pomogą , jak kiedyś nie daj Boże wepchniemy ich do koryta , pewnikiem szybko zapomną co mają za grzbietami.

 8. [b]"Everything`s be alright, everything`s gonna be alright"[/b]

  [img]http://cache.pakistantoday.com.pk/2013/08/moustache_2639809b-480×238.jpg[/img]

  Buduj swój dom na koszt Babilonu!

 9. No tak, jaki dyrektor taki budynek. Pogratulować kadry kierowniczej zarządzającej naszymi wspólnymi pieniędzmi.
  A może się gdzieś na budowie przydały te płytki bo to taniej i po gospodarsku. No ale jest namaszczony jest jeden jedyny w tej gminie dyrektor SOK – NIETYKALNY. Jak budynek się rozpadnie to może się kapnie że coś nie tak ale winni będą wszyscy tylko nie wybraniec.

 10. widzę, że pan M.O. totalnie się nudzi. Ale spoko, przynajmniej inni mają niezły ubaw z pańskich "obchodów". Rartusikom się w głowach poprzewracało. Myślą, że jak doszliby do władzy (tfu tfu tfu) to będzie wszystko idealnie??? Panie Marku, życzę "obfitych" dalszych polowań na usterki!

 11. Macie ubaw z tego, że wydano miliony złotych i mamy fuszerę? Co was tak w tym cieszy? Podajcie swoje nazwiska żeby mieszkańcy Nowej Dęby mogli wiedzieć kto konkretnie cieszy się że w Nowej Dębie jest taki bałagan. Gdyby nie Marek Ostapko każdy by skulił główki i udawał, że nic się nie dzieje. Dobrze, że chociaż on broni Dęby. Jedno jest pewne Ratusz by takiej fuszery nie odebrał. Czytałem w Echu Dnia, że w Rudniku nad Sanem za znacznie mniejsze rzeczy weszły do gminy służby, prokurator. Wójt i urzędnicy się spowiadają teraz. Wszyscy mają ciepło w majtach teraz. A jeszcze niedawno tam też się śmiali i myśleli , że mogą wszystko. Ten się śmieje kto się ostatni śmieje.

 12. Panie O. (czyt.PO) – jak już masz swój portalik i piszesz na nim ( bo wolno Ci ) i piszesz o rzeczach które Ci się nie podobają, nie podobają się 90% mieszkańców Nowej Dęby i gminy Nowa Dęba – TO PISZ I INFORMUJ MIESZKAŃCÓW CO ZROBIŁEŚ W DANEJ SPRAWIE. Jesteś pan panie PO w końcu posłem tego grajdołka a niedługo już prezydentem.:o

 13. Panie PO – pisanie o krzywych płytkach na mieście? niedługo napiszesz że brakuje śrubki w klamce w urzędzie. Chłopie powinieneś jako poseł szybciutko to załatwić zanim ludzie się zorientują i potkną o tą płytkę. A na swoim portaliku poinformować że załatwiłem to i tamto. A z obecnym prezydentem PO po konsultacjach z PAK w restauracji PPG wypić flaszkę.

 14. Panie PO chcesz pan być prezydentem grajdołka to bądź pan poważniejszy i przedewszystkim skuteczniejszy. a wytykanie krzywych płytek itp. pier….uł zostaw pan zwykłym ludziom.

 15. [quote] #26 | siedzacy_u_kumpla dnia 10/18/2013 00:07
  Macie ubaw z tego, że wydano miliony złotych i mamy fuszerę? Co was tak w tym cieszy? Podajcie swoje nazwiska żeby mieszkańcy Nowej Dęby mogli wiedzieć kto konkretnie cieszy się że w Nowej Dębie jest taki bałagan. Gdyby nie Marek Ostapko każdy by skulił główki i udawał, że nic się nie dzieje. Dobrze, że chociaż on broni Dęby. Jedno jest pewne Ratusz by takiej fuszery nie odebrał. Czytałem w Echu Dnia, że w Rudniku nad Sanem za znacznie mniejsze rzeczy weszły do gminy służby, prokurator. Wójt i urzędnicy się spowiadają teraz. Wszyscy mają ciepło w majtach teraz. A jeszcze niedawno tam też się śmiali i myśleli , że mogą wszystko. Ten się śmieje kto się ostatni śmieje.[/quote]

  [url]http://demotywatory.pl/2157084/[/url]

 16. [quote] #30 | Miki Mouse dnia 10/18/2013 07:44
  Panie PO chcesz pan być prezydentem grajdołka to bądź pan poważniejszy i przedewszystkim skuteczniejszy. a wytykanie krzywych płytek itp. pier….uł zostaw pan zwykłym ludziom.[/quote]

  Dlaczego Ratusz zawsze pracuje w trójkach? Oficjalnie jeden umi czytać, drugi umi pisać, trzeci pilnuje intelektualistów.

 17. Jeszcze chwila i taras będzie robiony trzeci raz. To się nazywa gospodarność burmistrza!!! Będą mówić, że "gwarancja". Tylko już teraz widać, że okres gwarancji to będzie łatanie dziur, a jak gwarancja minie to co? Kasa podatników na ciągłe remonty. Czyli: Nowe jest to remonty. A za 3 lata będą mówić: No już 3 lata minęły to ma prawo się psuć. A psuje się od początku. Jaka władza takie "inwestycje".

 18. Dlaczego SOK tak wygląda? Na przykładzie plant i koziołka widać że władze gminy nie nadzorują należycie inwestycji. Jeśli zastępca burmistrza nie dostrzega przy odbiorze plant jak położono płyty czy wgnieceń w tych murach w lasku to czy dostrzegł coś w SOK? Poszli, przespacerowali się i spisali protokół pomijając takie rzeczy. Panie Żołądź, pan także odwaliłeś fuszere!

 19. Krystian podaj się do dymisji -ewidentnie nie masz kompetencji do zarządzania .Same modlitwy i błogosławieństwo rodzimego proboszcza to za mało .Bądź honorowy i zrezygnuj po prostu nie dopilnowałeś .Zygmunt masz tu rację facet jest niekompetentny .

 20. Piszesz Pan że umknęła płytka czy cos takiego, niech Pan idzie do tego klopa i popuka w pozostałe, jak będzie głucho to znaczy że nikt nie popukał przy odbiorze i tAM tez nie ma kleju, a potem popukaj Pan we wszystkie płytki w domu kultury i puknij się Pan w pusty łeb! Bo sprawdza się przy odbiorze, a nie plecie się po dwóch latach że zwróci się po wyjaśnienia do inspektora nadzoru! Jestes Pan ostatnim facetem który powinien brac się za inwestycje, chyba że płytki u siebie w mieszkaniu, to proszę. Mam nadzieję Ze Ordon wyleci za to z urzędu, ale pan już kary nie poniesiesz – tylko ślizganie do emerytury po ciepłych posadkach, obleśne to….

 21. Na Facebooku trwał pojedynek pomiędzy p. Zygmuntem Żołędziem a p. Markiem Ostapko. Rozmowa była publiczna dostępna dla osób postronnych. Oto fragmenty:

  [b]ZYGMUNT ŻOŁĄDŹ:
  [/b][quote][i]Witam. Panie Marku napisał Pan w komentarzu "Chłopaki z urzędu pewnie liczyli, że to "jakoś wytrzyma" do kolejnych wyborów." Otóż pragnę Pana zapewnić, że nie liczyli i zgadzają się że taki sposób kładzenia płytek to ewidentna fuszerka. Dlatego też dyrektor SOK (jako zarządzający obiektem) wezwał wykonawcę do usunięcia usterki w ramach gwarancji. Natomiast ja ze swej strony, poproszę jutro inspektora nadzoru o wyjaśnienia i ponowną analizę jakości wykonania. Przyznaję, że do tej pory nie spotkałem się z takim sposobem kładzenia płytek. Panie Marku niech mi Pan wierzy, że nam również tak jak Panu zależy na jak najlepszej jakości. Niestety czasem wykonawcy uda się ukryć fuszerkę, która wychodzi po pewnym czasie. Właśnie po do są zapisy w umowach o długotrwałych warunkach gwarancji (tutaj 3 lata). W tym i podobnych wypadkach będziemy bezwzględnie korzystać z tych zapisów.
  Pozdrawiam serdecznie
  Zygmunt Żołądź[/i][/quote]

  [b]MAREK OSTAPKO:[/b]
  [i][quote]Cieszę się, że po serii publikacji dostrzegliście fuszerkę. Ale dlaczego dopiero po fakcie gdy miliony złotych już zostały wypłacone? Dlaczego nie kontrolowaliście tego właściwie na etapie budowy? Dlaczego nie wykryliście tego przy odbiorze? Przypomnę, że gdy w kwietniu wytykałem usterki uspokajaliście opinie publiczną że wszystko jest pod kontrolą, a firmę która wykonywała nazwaliście – tutaj cytat "UCZCIWYM WYKONAWCĄ". To nie jest błaha sprawa. PONOSICIE – Pan Panie Zygmuncie oraz pański szef p. Wiesław Ordon – PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za realizacje tej inwestycji. Tu nie chodzi o kilka czy kilkanaście złotych lecz KILKA MILIONÓW. Rządzenie gminą Was przerosło, nie poradziliście sobie. Kolejna sprawa to opisany na InfoNowaDeba przypadek plant i "Koziołka". Ewidentnie źle wykonane. Tymczasem kilkanaście dni temu podpisał Pan dokument na którym stwierdził Pan, że wszystko jest OK. A, że tak nie jest widać na zdjęciach. I co teraz? Już dziś wiem jak to wszystko będzie wyglądało po zimie. Zawaliliście poważną sprawę. GMINA NOWA DĘBA POD WASZYM KIEROWNICTWEM NIE ZDAŁA EGZAMINU. Smutne ale prawdziwe. Pozdrawiam[/quote][/i]

  Całość na Facebooku można zobaczyć m.in na profilu NOWA DĘBA

 22. Będa wzywać inspektora nadzoru? Teraz jak mu zapłaciliście i umowa się skończyła to on wam może powiedzieć: pocałujcie mnie w d***
  O jakiej ponownej analizie wykonania pan Żoładz pisze? Inspektor ma podważyć swoją wcześniejszą opinie czyli złożyć donos na samego siebie? Widać że pan Żołądź nie ma pojęcia o tym co pisze. To jednak prawda: Zarządzanie gminą was przerosło i musicie odejść.

 23. O ja biedny polazlem na przelaj przez planty i noga mi wpadla w szczeline wiecie taka wielgachna jaka osciapok prezentyje na zdjeciu i nie moge nogo wyciagnac osciapok ratuj ty jedyny zbawco nasz

 24. [quote] #46 | wesolo mi dnia 10/18/2013 13:56
  O ja biedny polazlem na przelaj przez planty i noga mi wpadla w szczeline wiecie taka wielgachna jaka osciapok prezentyje na zdjeciu i nie moge nogo wyciagnac osciapok ratuj ty jedyny zbawco nasz[/quote]
  Nie szargaj cudzego nazwiska,masz coś do niego dołóż mu tak jak ja to robię.Lecz jego nazwiska nie szargam.Podaj może lepiej [b]wesoło mi[/b]swoje,będzie [b]wesoło nam :D:D:D[/b]

 25. Panie Marku Ostapko,nie pozostaje panu nic innego jak zacząć się przygotowywać do wyborów na urząd burmistrza Nowej Dęby.Zyskał pan już poparcie dużej grupy wyborców.Stowarzyszenie Demokracja USA nie zawiodło się na panu i udzielimy panu poparcia w wyborach .To dobrze że Nowa Dęba Ma pana.Pozdrawiamy z Nowego Yorku Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com

 26. Ludzie w nowej dębie są okrutni… Zastanówcie się co robicie, bo ta zazdrość kiedyś was zniszczy. JEst piękny plac zabaw dla dzieci, dzięki władzy, super dom kultury, który jak dla mnie dobrze prowadzi młody chłopak. To najlepiej wyśmiać wszystko co dobre, zgnoić młodego, a niech Jaśnie Marek wszystko wiedzący zajmnie stanowisko
  Burmistrza i Dyrektora domu Kultury jednocześnie:) na pewno wszystko będzie jak należy hehee…. Zastanówcie się nad sobą bezmyślni nowodębianie:)

 27. Moim zdaniem bardzo pięknie wykonana robota na miarę naszych sił i możliwości. To, że trzeba było wymienić taras i być może trzeba będzie wymienić go po raz kolejny to przecież nic złego. Coś się przynajmniej będzie działo w Dębie. Dlatego nie rozumiem o co tyle szumu. Może i coś odpada, może i coś zacieka ale ma to przecież swój urok który musimy umieć docenić. Widzę, że wiele osób nie dorosło do tego by docenić piękno z jakim mamy do czynienia. Mi się ta odpadnięta w łazience płyta podoba i ja bym ją już tak zostawił na zawsze. Wreszcie coś oryginalnego czego w innych miastach nie mają. Na przekór ratusikom bym zostawił te odadniętą płytę. Burmistrz nie może poddawać się ich presji i usuwać fuszerki i niedróbki. Mam racje?

 28. Lechu, albo masz kłopoty ze wzrokiem, albo odpowiada Ci tzw. dziadostwo, albo zbyt mało wiesz lub nie chcesz wiedzieć( np. jak dyrektor SOK zwolnił pianistkę, bo nie grabiła na jego polecenie liści wokół SOK), albo masz jakiś tam w tym interes ,albo istnieje jeszcze jedna opcja, ale nie chce Cię obrażać. Niemniej zapewniam Ciebie, że normalny , zdroworozsądkowy mieszkaniec tego pięknego skądinąd miasteczka zgoła inaczej postrzega rzeczywistość i wcale nie musi być przy tym złośliwy , a tym bardziej okrutny. Pozdrawiam.

 29. pianistka do grabienia no nie , elektryk do grabienia no nie ,nauczyciel do grabienia no nie przeciez mamy tych co siedza na garnuszkach MOPS cos mogli by porobic w zamian

 30. To co się dzieje przy tych budowach przekracza ludzkie pojęcie. Tyle pieniędzy, tyle milionów tyle kredytów i pożyczek i taki bałagan. I nie ma winnych. Wszyscy dalej na stanowiskah i biorą kase. Tylko w Nowej Debie to jest możliwe.

 31. [quote] #58 | Gosc dnia 10/18/2013 19:24
  pianistka do grabienia no nie , elektryk do grabienia no nie ,nauczyciel do grabienia no nie przeciez mamy tych co siedza na garnuszkach MOPS cos mogli by porobic w zamian[/quote]
  Tu Cię boli?Ne wypominaj nikomu darowanego.Nie znasz dnia ani godziny,możesz i Ty "gościu"bardzo szybko stać się podopiecznym MOPS-u
  Widzę że kolejny temat przedwyborczy,tylko dlaczego biedny i głodny ma stać się następną Waszą ofiarą?

 32. A tak wszedłem z ciekawości na neta choć na urlopie pod palmą leżę , co się tam u nas w grajdole na polanie dzieje …… nie zawiodłem się.
  Pozdrowionka , aha i szykować łapówki bom lekarzowiną jest na "waszej" polanie a kasa mi potrzebna bo jeszcze Turcja w tym roku czeka …. no to pomyślnego używania …:-)

 33. nie ma to jak zadlużyć gminę, wydać kilka milionów na to co widzimy na zdjęciach i jeszcze mieć dobre samopoczucie. ale co tam? niech sie wali niech się sypie! kasa co miesiąc wpływa na konta decydentów. a plbes niech charuje, niech płaci wyższe podatki, niech spłaca długi. (samo)rząd się wyrzywi.

 34. Mi to lata, co o mni napiszesz, każdy prawdy się boi,
  ale to prawda z dęby nie jestem i szkalowania ludzi nie mam we krwi. Ńie wiem na pewno wszystkiego, ale wiem jak się gada o n.dębie i jej instytucjach w rzeszowie czy w mielcu. I wiem jak mówią o szpitalu w n.dębie i o lekarzach. Czemu nie czepicie się ważniejszych rzeczy.

 35. Jeśli chodzi o usterki to w pierwszej kolejności winą należy obarczyć firmę, która wykonywała prace budowlane.Władze natomiast mają za zadanie kontrolować, czy wszystko przebiega zgodnie z planem i w razie potrzeby interweniować. W przypadku Domu Kultury gospodarzem jest Dyrektor SOK, który powinien wszystkiego dopilnować. W sprawie ubikacji męskiej to zapewne drobna usterka. Jednak w pozostałych sprawach wyraźnie widać, że Dyrektor SOK nad wszystkim nie panuje. Wygląda na to, że kieruje się swoimi prywatnymi pobudkami, a nie dobrem SOK. Zwolnienie instruktor muzyki za to że nie chciała grabić liści to przecież chore, nie mówiąc już o zlikwidowaniu kawiarenki z której było nam tak miło korzystać. Przecież ten człowiek działa na szkodę Domu Kultury!

 36. Wg mnie projekt nie zlikwidował podstawowej wady poprzednich plant. Nie ma przejścia na linii prostej Pub 79 – Tebin.

  Wszystko trzeba obchodzić na około, bo został układ komunikacyjny w kształcie X.

 37. Władzy gratuluję elektoratu – jesteście siebie warci ;P
  Wybierać ludzi którzy nie ogarniają tego co się dzieje, wydają nasze miliony złotych na takie rzeczy i nie potrafią tego zrobić dobrze a do tego zadurzają naszą gminę. Wpadam tutaj, żeby pośmiać się z lizusów władzy którzy cokolwiek by się nie działo będą klaskać bo pewnie pracują w urzędzie albo żyją z pieniędzy gminnych więc chwalą władze.

 38. woow woow.Guru wrócil z anglojęzycznego kraju to i ratuszowe pieski anglojęzycznie szczekają.Ciekawe kiedy nauczą się w… וווף וווף

  [url]http://www.kar-ma.pl/blog/jak-szczeka-pies-w-obcych-jezykach.html[/url]

 39. Ale piękny mural na ostatnim zdjęciu ;) Piękna instalacja, taka forma reklamy przed jakąś wystawą. Albo któryś z pracowników do roboty sobie stejki przyniósł i nie zjadł, to przykleił na tych dwóch iście amerykańskich stejkach tę wypasioną płytkę.

 40. Kochane Magistry od Angielskiego prosze przetlumaczyc co z angielska znaczy " SHIT ",bo nic a nic nie kapuje o co piance chodzi ,bo gdyby napisal shirt to bym pomyslal ze chce moja koszule albo Ordona B)B)B)

 41. [img]http://www.infonowadeba.pl/images/lotniskoplanty.jpg[/img]

  [b]Jest czad! Warto było wydać te kasę! Będzie się psuło a my będziemy naprawiać. Popsuje się znowu? To naprawimy, a co! I znowu się popsuje to znowu sobie naprawimy.NOWE JEST TO SIĘ PSUJE, PRAWDA? Aż na końcu zacznie się psuć w tylu miejscach, że stwierdzimy że już się nam nawet nie chce tego naprawiać bo przywykniemy, że nigdy dobrze nie działało. Nawet jak było nowe to nie działało. Kasa poszła, chłopaki zadowolone wstęgi do kamer poprzecinali i gra gitara. A Iksiński zapierdziela na to w pocie czoła za umowę śmieciową. Jest czad![/b]

 42. Jak patrzę na tą Dębę co ten wspaniały burmistrz zrobił to widzę tylko wszędzie jego ludzi (koledzy, rodzina kolegów, itd. etc). Na stołeczkach pousadzani, milczący i niekompetentni. Klaskają tylko wodzowi, sprzeciwiać się nie będą a wódz robi swoje. Lada chwila na kolejne stołeczki wsadzą swoich, też cicho siedzących a pozostali mieszkańcy będą wyjeżdżać za chlebem… Zamiast tych betonów trzeba było pomyśleć o inwestorach żeby ludzie mieli za co żyć.

 43. Tylko, że w jeszcze gorszym stanie niż na przedstawionych zdjęciach. Nowe a już nie działa. Kredyty nie spłacone a już się sypie. Będziemy spłacać długi i łatać dziury. Kasy na rozwój nie będzie.

 44. Prawda jest taka że jak minie termin gdzie wykonawca ma obowiązek naprawić szkody wynikłe z wadliwych materiałów lub ich złej jakości to powiem że nikt tych światełek wymieniać nie będzie. W tych lampach co stoją na podwórkach już w niektórych żarówki się przepaliły i nie ma kto wymienić. Wiec nie liczcie na to że ktoś to będzie wymieniał.

 45. [quote]Prawda jest taka że jak minie termin gdzie wykonawca ma obowiązek naprawić szkody wynikłe z wadliwych materiałów lub ich złej jakości to powiem że nikt tych światełek wymieniać nie będzie. W tych lampach co stoją na podwórkach już w niektórych żarówki się przepaliły i nie ma kto wymienić. Wiec nie liczcie na to że ktoś to będzie wymieniał.[/quote]

  W NEONIE NA DWORCU TEŻ LITERKI NIE ŚWIECĄ I NIE MA KTO WYMIENIĆ. GDZIE TE GWARANCJE?

 46. Póki co to nic nowego w Nowej Dębie nie powstało z pod ręki Wiesława – to czego dokonał to tylko REMONTY na KREDYT !
  Świetna robota – REMONTY ! A gdzie INWESTYCJE ?
  Pytam GDZIE ?
  REMONT NA KREDYT ! Też mi inwestycja !

 47. #83 cytuje -[quote]Kochane Magistry od Angielskiego prosze przetlumaczyc co z angielska znaczy[/quote]> [quote]gdyby napisal shirt to bym pomyslal[/quote] :| Proszą " NIEnadUżywać " słowa – Myśleć ..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here