II Nowodębskie Forum Młodzieży

15

25-05-2012
Od marca trwają prace nad stworzeniem „Strategii Zrównoważonego rozwoju Miasta i Gminy Nowa Dęba na lata 2013-2020”. Strategia jest dokumentem, który w jasny sposób wskazuje kierunki, w jakich powinna zmierzać gmina, aby zapewnić stały, zrównoważony rozwój, nie tylko mieszkańcom, ale także przedsiębiorcom.

Przystąpienie do pilotażowego programu „Decydujmy Razem” gwarantuje, że nowa strategia będzie stworzona metodą partycypacji społecznej, czyli wspólnie z mieszkańcami gminy. Chcąc usłyszeć głos młodzieży, Burmistrz Wiesław Ordon zaprasza młodych mieszkańców Gminy Nowa Dęba na II Nowodębskie Forum Młodzieży poświęcone właśnie powstającej „Strategii Zrównoważonego Rozwoju …”.


/MS

15 KOMENTARZE

 1. Pic na wodę fotomontaż. Jakie forum? Każą nauczycielom pościągać dzieciaki, te się ucieszą bo matma albo fizyka przepadnie. Szkoda będzie jedynie WF-u. Przyjdzie jakiś czarodziej "od projektów", ułoży rączki w piramidkę, strzeli dwa rysunku, powie kilka "mądrych" słów, zgarnie kasę i pojedzie. Dzieci pójdą do domu, a Wiesław Wielki będzie miał poczucie dobrze spełnionego obowiązku. BY "NASZ SAMORZĄD" RÓSŁ W SIŁĘ A LUDZIOM ŻYŁO SIE DOSTATNIEJ!

  P.S. Zygmunt, też ze Staszkiem B. czarowałeś swego czasu. "Się działało".

 2. z młodzieżą o przedsiębiorczości? Przecież żadne z nich nie zostanie w tym grajdole. Wiesiek lepiej zrób coś by utrzymać obecnie działających mikro przedsiębiorców bo czynsz PGKiMu i coroczny wzrost podatków nakładanych przez radę nie idzie proporcjonalnie w parze ze wzrostem ich dochodów. Pojęcie rozwój przedsiębiorczości wg Naczelnego to wspomaganie wyłącznie "Molochów strefowych", nie mówię że to źle, ale który z mieszkańców będzie wstanie utrzymać rodzinę za 1200zł!!!! Jedynie zyska na tym budżet, a dalej burmistrz bo będzie miał za co przecinać nowe wstęgi. Panie Naczelniku nie idźcie tylko tą drogą bo to głównie mali przedsiębiorcy napędzają gospodarkę, a tu w lesie jakby o nich zapomniano. Salut!

 3. Już kiedyś takie spotkanie było. Z tego co pamiętam żadna z propozycji czy uwag młodzieży nie została rozważona. Przynajmniej o realizacji ani widu, ani słychu.
  Ktoś chyba pytał o jakies stypednia artystyczne, bo sportowe są, a tych pierwszych brak.
  No zobaczymy, proba nie strzelba- może warto wziąc udział w tym zgromadzeniu.

 4. To chyba zart, Ordon chce wspolpracowac z mlodzieza w kierunku rozwoju gminy? Przeciez on sam nie potrafi wspolpracowac z radnymi ,ktorych wybralismy i sluchac ich glosu, szczegolnie tych mlodych. Mielismy tego liczne przyklady, jak sie szczuje tych co inaczej widza rozwoj miasta niz Nasz samorzad, maja swoje poglady i zadaja pytania. O jakim zrownowazeniu chce mowic burmistrz ? bo chyba nie tych dlugow,ktore zaciagnal w ramach swej promocji, a ktore to dotkna pokolenie uczniow zapraszanych na forum.

 5. Widzę jak burmistrz stara się aby przyciągać inwestorów bo liczy na wpływy do kasy gminy.Komitet Nadzieja spychany na boczny tor.

 6. Jakie stara? Inwestorzy przyszli dzięki powodzi. Czyżby modli się o nadjeście kolejnej fali???

  [quote]
  To chyba zart, Ordon chce wspolpracowac z mlodzieza w kierunku rozwoju gminy? Przeciez on sam nie potrafi wspolpracowac z radnymi ,ktorych wybralismy i sluchac ich glosu, szczegolnie tych mlodych. Mielismy tego liczne przyklady, jak sie szczuje tych co inaczej widza rozwoj miasta niz Nasz samorzad, maja swoje poglady i zadaja pytania. O jakim zrownowazeniu chce mowic burmistrz ? bo chyba nie tych dlugow,ktore zaciagnal w ramach swej promocji, a ktore to dotkna pokolenie uczniow zapraszanych na forum.[/quote]

  100% racji

 7. to kolejna woda na młyn, o czym tu gadac- to rzeczywiscie tylko przepadanie lekcji i papier do awansu zawodowego nauczycieli. Jeszcze gmina bedzie miala podkladke ze dziala :)

 8. To chyba zart, Ordon chce wspolpracowac z mlodzieza w kierunku rozwoju gminy? Przeciez on sam nie potrafi wspolpracowac z radnymi ,ktorych wybralismy i sluchac ich glosu, szczegolnie tych mlodych. Mielismy tego liczne przyklady, jak sie szczuje tych co inaczej widza rozwoj miasta niz Nasz samorzad, maja swoje poglady i zadaja pytania. O jakim zrownowazeniu chce mowic burmistrz ? bo chyba nie tych dlugow,ktore zaciagnal w ramach swej promocji, a ktore to dotkna pokolenie uczniow zapraszanych na forum.

  Święte słowa !!!

 9. Obłuda i upodlenie władzy, rynsztok. A na tych plakatach, wow! jak się niby młodzież dobrze bawi w tym supermieście, że ho! ho! Skaczemy z radości razem z nimi

 10. [b]A godzina 13:00 jest bardzo atrakcyjna. Jedni pójdą na wagary aby zdążyć na czas, a drudzy na L4, bo niby jak młody człowiek, uczący się lub pracujący ma się wyrobić na godz. 13:00?[/b]

 11. [quote]niby jak młody człowiek, uczący się lub pracujący ma się wyrobić na godz. 13:00?[/quote]

  O jejku. Przecież nie po to się robi takie spotkania, żeby naprawdę przyszli młodzi ludzie i nie daj Boże powiedzieli coś niemiłego dla uszu władzuchny. Po to jest o 13:00, żeby nauczyciele z gimnazjum napędzili młodzież która pod ich okiem będzie cicho siedzieć, tudzież aby szybciej wyjść do domu będzie przytakiwać "czarodziejom od projektów". I tyle.. W prasie się puści ładne zdjęcie jak to burmistrz z młodzieżą pracuje nad dobrem miasta. A lasowiacki lud to kupi i będzie głosować na "tak". Proste?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here