Ile zapłacimy za śmieci?

42

04-03-2013

W dniu 27 marca 2013r. Rada Miasta Uchwałą Nr XXX/266/2013 dokonała wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty oraz stawki za pojemnik o określonej pojemności.

W wyniku podjętej uchwały stawki opłat będą się przedstawiać jak w poniższej tabeli:

Uchwała określiła również miesięczną stawkę opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi z terenów nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (t.j. szkoły, szpitale, domy ludowe, budynki świetlicowe, budynki rekreacyjne, OSP, ośrodki zdrowia, sklepy, zakłady rzemieślnicze, usługowe, produkcyjne, cmentarze, budynki w budowie itp.).

Opłata ta będzie pobierana w wysokości:

W przypadku nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi iloczyn liczby pojemników z odpadami komunalnymi powstałymi na danej nieruchomości oraz stawki opłaty, o której mowa w powyższej tabeli.

W przypadku nieruchomości, które w części stanowią gospodarstwo, a w części nieruchomość niezamieszkałą, opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi sumę opłat obliczonych zgodnie z Tabelą 1 i Tabelą 2.

UMiG

Uchwala RM nie została przyjęta jednomyślnie.

42 KOMENTARZE

 1. [b]To znaczy się ….. Ile zapłaci mieszkaniec bloku ? I kto będzie weryfikował sortowanie śmieci? A jakieś potwierdzenie ze były sortowane to gdzie dostanę?
  No bo jeśli dostanę jakieś wspólne rozliczenie z innymi mieszkańcami bloku, to po co mam sortować skoro sąsiad oleje sprawę i nie będzie tego robił, a kasę naliczą wyższą…..[/b]

 2. Dostaniesz rachunek uzależniony od tego co wpiszesz w deklaracji tj. czy segregujesz i ile masz osób w chałupie. A jeśli mieszkasz w bloku to chyba nikt nie ma sposobu aby Ci udowodnić że nie segregujesz. Chyba, że kamery w pergolach śmietnikowych poinstalują.

 3. Jest metoda na tych którzy wyrzucają nieposegregowane śmieci :) kara/wyższy rachunek dla mieszkańców całego bloku i po kilku takich sytuacjach delikwenci(t) się znajdą ;)

 4. Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej to rozwiązanie? Ciekawe co na to Tybunał Konstytucyjny a jeśli nie on to Strasburg.
  Jeśli do niej dojdzie to znowu zacznie się wyrzucanie śmieci do lasów byle płacić mniej.. a podobno właśnie to miała ta ustwawa wyeliminować Tymczasem wyeliminuje spółki gminne (takie nasze PGKiMy) bo przetargi wygrają konsorcja które dadzą najniższą cenę do czasu wyniszczenia konkurencji a później dowalą rachunki, że hohho… Czy tak przypadkiem to nie firmy niemieckie zajmują się śmieciami i szeroko pojętą ekologią tak promowaną i szczodrze finansowaną przez UE ???

 5. A tak z ciekawości ile pojemników na śmieci muszę kupić żeby zmieścić się w taryfie posortowane. Co zrobić ze śmieciami, których nie należy umieszczać w pojemnikach szkło, plastik, czy papier, a wymienione w ulotce UMiG

 6. i dobrze, niech ASA wygra przetargi, niech wspólnoty mieszkaniowe odejdą do TBG, niem młodzi (czytaj ta reszta, która jeszcze została) wyjedzie z New Dęby to może Ordon się obudzi i przestanie zatrudniać ludzi z zewnątrz

 7. Do #1 – twoje mieszkanie to gospodarstwo. Poczytaj trochę i będziesz miał jasność – [url]http://www.nowadeba.pl/mieszkaniec/srodowisko/kilka-waznych-pytan/[/url]
  do #7 – poczytaj na stronie umig w zakładce środowisko. Czasem warto poczytać zanim się coś napisze.

 8. #10 Ordon ma 10 tyś pensji czy jest młodzież czy jej nie ma i mnie na jego miejscu by waliło czy ty biedaku wyjedziesz czy zostaniesz.Goń się kmiocie .

 9. olo ty może myślisz ze będą jeździły 4 samochody na sortowane i na niesortowane .Wszytko w ****u do jednej śmieciary .Bo Angela was rżnie w du,,psko a wy jak te barany.

 10. I o to ciekawy przykład, jak nasza "władza" za pomocą coraz większych podatków i opłat próbuje "zakleić" dziury w budżecie Gminy. Wszystko było by proste, gdyby nasi "radni" na czele z tow. zOrdonem tyle nie kradli, nie "przepijali" naszych pieniędzy na nietrafione i nikomu nie potrzebne inwestycje. Ja zadaję pytanie, dlaczego tacy ludzie są utrzymywani z naszych podatków? Tego typu funkcje powinny być bezpłatne, lub za niewielką dopłatą, a ludzie ci powinni w normalny sposób utrzymywać siebie i swoje rodziny. Dlaczego moje podatki i opłaty mają iść na kolejny i nikomu niepotrzebny remont plant? Wart także się zastanowić, kto był wykonawcą nowego projektu plant, jaki miał stosunek do obecnej "władzy" naszej gminy i ile za to zarobił?

  Pozdrowienia dla czerwonych urzędników!!!

 11. ciekawe gdzie w bloku mam sobie te woreczki na segregowanie śmieci rozkładać ? Po całym mieszkaniu mają mi się walać śmieci czy jak ? ;/ poza tym, przy blokowych śmietnikach są 3 kontenery : Plastik, szkło, i papier. A z puszkami co zrobić ? zjeść ?

 12. proszę nie pisz z "naszych" podatków, bo nie mamy związku partnerskiego ani żadnego innego. A tak na marginesie, to ile z tych Twoich podatków "poszło" na planty?

 13. Nasze "wolne" media od dobrych paru miesięcy trąbią o śmieciach, a żeby nie być zbyt monotematycznym czasem też o matce małej Madzi.Te smieci to jakiś poważny problem jest, problem rangi państwowej , ba nawet może europejskiej.Komuś najwyraźniej bardzo na nich zależy, zależy do tego stopnia , że w oświadczeniu o ilości osób mieszkających pod wspólnym dachem trzeba podać jeszcze PESEL i NUMER TELEFONU. Czy ktoś z Państwa może wie , po co ??? Czemu ma to służyć ??? Pozdrawiam.

 14. Człowieku, tam jest podany ADRES, a tak przy okazji , to odkąd jesteśmy na "Ty". Ja pana nie znam i co więcej , nie mam najmniejszej ochoty poznawać.

 15. Lepiej o śmieciach pisać i w mediach niż o Medialnej Matce Małej Madzi. Dziwię się że to coś chodzi jeszcze po ziemi. A śmieci i śmietniki są wokół nas i są takie niewinne. Tu jest problem nie jakaś to coś tamto.

 16. O przepraszam, czy do tej pory był z nimi tzn. śmieciami, rzecz jasna , jakiś problem w naszym mieście? Jakoś tego nie zauważyłem, a mieszkam tu już sporo lat, to raz. Moje pytanie dotyczyło raczej trochę innej kwestii, to dwa. Bardziej mnie martwią nieczystości, które zamiast do kanalizacji wypuszczane są do rzek, to trzy. Ale to juz inna bajka, chociaż też związana z naszym środowiskiem. W tej kwestii jakoś nasza władza nie ma nic do powiedzenia.

 17. 1.Gdyby nie było problemu ze śmieciami to nie byłoby ich po polach, rowach, lasach itp. Szkoda że tego nie widzisz.
  2. Jeśli chodzi o kanalizację to w ostatnim nr "Naszych Spraw" masz informację na ten temat. Polecam str 7.

 18. Uważa Pan/Pani , ze właśnie dzięki podwyżce ceny za wywóz i całej wokół tego biurokracji ludzie przestaną wyrzucać śmieci do lasu czy gdziekolwiek indziej ? Ja jednak śmiem twierdzić ( znając mentalność przeciętnego Polaka), że będzie dokładnie na odwrót. Naszych Spraw nie czytuje,proszę zgadnąć dlaczego ??? Jesli nasze władze dostrzegły problem z nieczystościami wpuszczanymi do rzek , to brawo dla nich.

 19. Nie dzięki podwyżce, a dzięki nowemu systemowi. Jaki interes będzie miał człowiek wyrzucający śmieci do lasu. Przecież bez względu na to ile śmieci wyprodukuje i tak zapłaci stałą stawkę. Więc się pytam po co wyrzucać do lasu? Teraz jak się płaci od ilości śmieci to niektórzy próbują oszczędzać i wyrzucają do lasu lub do rowów. Ponad pół europy jedzie na tym systemie i dobrze na tym wychodzi. Ja tam czytuję i info i Nasze Sprawy. Dzięki temu mam ogląd z rożnych stron. Polecam, czasem się przydaje. :)

 20. As above, w deklaracji, nie ma mozliwosci wyboru czy chce/ nie chce segregowac, nie ma wyboru (zgodnie? z ustawa o ochronie danych osobowych) czy sie zgadzam/nie zgadzam, nie ma podanych konkretnych kwot jakie beda pobierane w obydwu przypadkach w TSM – tylko PGKIM na stronie ciekawe ile sobie dolicza za obsluge w TSM. I to ma byc podobno wszystko zgodnie z prawem? Po co numer PESEL i telefon? Adres juz nie wystarczy?
  Sprawa wielce watpliwa.

 21. Wczoraj pracownik Zarzadcy lazil z lista po blokach i chcial podpisu o obecnosci przy odczytach licznikow OC, wiec proponowal potwierdzenie NIEPRAWDY ,CO NA TO PROKURATURA ? BO JEST TO CZYN KARALNY

 22. [quote]Wczoraj pracownik Zarzadcy lazil z lista po blokach i chcial podpisu o obecnosci przy odczytach licznikow OC, wiec proponowal potwierdzenie NIEPRAWDY ,CO NA TO PROKURATURA ? BO JEST TO CZYN KARALNY[/quote]

  Jestem zainteresowany tym faktem. Podaj proszę nazwisko przedstawiciela zarządcy i numery bloków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here