Szkolne zawody pływackie

917 grudnia na pływalni SOSiR odbyły się zawody pływackie dla dzieci szkół podstawowych z
gminy Nowa Dęba z klas od II do VI.

Zawody były sprawdzianem umiejętności dzieci po pierwszym okresie nauki pływania, który upływa z końcem roku. Od stycznia 2011 dzieci będą kontynuować naukę pływania na naszej pływalni. Ponad 100 dzieci rywalizowało na dystansie 25 m stylem dowolnym. Przeważał styl grzbietowy, jednak wielu uczestników uzyskało bardzo dobre czasy płynąc kraulem.

W poszczególnych kategoriach triumfowali:

* Klasy II dziewczęta
I miejsce Zuzanna Zielińska (28,42) Majdan Królewski, II miejsce Gabriela Radek (48,41) SP3 Nowa Dęba.

* Klasy II chłopcy
I miejsce Dawid Siekierka (36,52) SP2,II miejsce Jakub Janczyk (38,78) SP3, III miejsce Maksymilian Rozmus (39,22) SP2.

* Klasy III dziewczęta
I miejsce Paulina Buś SP3 (25,13), II miejsce Monika Pytka SP2(31,06), III miejsce Gabriela Soja (37,35) SP2.

* Klasy III chłopcy
I miejsce Dawid Maguder SP3 (26,39), II miejsce Kornel Kwaśnik SP3 (26,55), II miejsce Filip Szałaj (29,87)SP3

* Klasy IV dziewczęta
I miejsce Martyna Samojeden (20,86) SP Cygany, II miejsce Kamila Tomczyk (21,31) SP2, III miejsce Paulina Mytych(25,18) SP2.

* Klasy IV chłopcy
I miejsce Andrzej Mazurek (18,90) SP2, II miejsce Patryk Róg (25,74) SP nr 2, III miejsce Jakub Skura (25,75)SP2.

* Klasy V dziewczęta
I miejsce Izabela Karp (22,47) SP2, II miejsce Dagmara Jeż(22,84)SP Chmielów, III miejsce Zuzanna Wdowik (28,69) SP3,

* Klasy V chłopcy
I miejsce Norbert Bubrowski (19,40) SP3, II miejsce Oskar Sawa (20,21) SP2, III miejsce Aleksander Siemiński (21,68) SP2.

* Klasy VI dziewczęta
I miejsce Sandra Tuźnik (19,88) SP3, II miejsce Aleksandra Wilk (21,04), III miejsce Ewa Tabor (22,12) SP3.

* Klasy VI chłopcy
I miejsce Jakub Wołoszyn (17,19) SP2, II miejsce Michał Pająk (17,66) SP Jadachy, III miejsce Dawid Tomczyk (18,51) SP3.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc medale. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwali sędziowie (Rafał Lewandowski, Zbigniew Kiłebiowski), instruktorzy nauki pływania SOSiR (Barbara Karp i Bartosz Niemirycz) ratownicy wodni SOSiR (Tomasz Licak, Artur Licak, Rafał Kowalczyk, Łukasz Szczur, Cezary Rams.) wolontariusze WOPR (Marta Wójcik, Bogdan Andrusiewicz) oraz sędziowie techniczni (Katarzyna Lewandowska, Anna Mikuszewska, Agnieszka Łyżeń, Konrad Kosior, Julian Zięba). Za pomoc w przygotowanie dzieci do zawodów dziękuję nauczycielom WF – Katarzynie Lewandowskiej, Annie Mikuszewskiej, Marcie Majdańskiej, Adamowi Szpunarowi, Jackowi Szpunarowi, Andrzejowi Majdańskiemu, Mariuszowi Białkowi, Mariusz Koprowi.

Szczególnie serdecznie dziękuję dzieciom i młodzieży za udział w zawodach i zapraszam na kolejne organizowane przez SOSiR Nowa Dęba.

Adam Szurgociński

9 KOMENTARZE

 1. Wszystko cacy ale autor zdjęcia [color=#ff0000]3[/color] powinien wycofać te foto z info-. Autorze tego zdjęcia – Wesołych świąt!! – wycofaj to zdjęcie a masz Asa! jak Canon lub Nicon tematyczne zrobi konkurs .pomysł na ''ruch''! /sport.
  Kapitalne zdjęcie!:):):)
  matko info ,by się nie denerwowało – ;);)

 2. I o to jest dobre pytanie ?
  Mój syn Jaś, twierdzi, że jest to dyskryminacja. Ponieważ, szkoła tylko podstawowa chodzi na basen, a przecież gimnazjum jest placówką miejską – więc czegoś nie rozumiem. Nasz Burmistrz obiecywał wszystkim dzieciom basen. Myślałam, że dzieci klas szóstych z zeszłego roku będą kontynuowały naukę pływania a tu cisza – pytałam w szkole ale nie uzyskałam odpowiedzi. A przecież to jest basen publiczny i szkoły wszystkie w naszym mieście powinny mieć zajęcia. Czy redakcja tego portalu może wyjaśnić nam rodzicom i czytelnikom dlaczego nasze dzieci nie biorą udziału w zajęciach prowadzonych z nauki pływania ?

 3. Chodzę dość często na nasz basenik i lubię go bardzo, ale mam parę uwag do jego personelu a mianowicie do bardzo ważnych sprzątaczek.:@ Płacę za basen i oczekuje od personelu miłego traktowania, bo to ja z moich pieniędzy płacę za ich utrzymanie. Rzeczywistość jest taka, że jestem cały czas obserwowany przez te kobiety, jeszcze nie zdążę zdjąć kurtki i butów to czuję ich wzrok na swoich plecach (już przyszedł, pewnie znowu nabrudzi i znowu będziemy musiały sprzątać… ) , byłem świadkiem ich komentarza na temat osoby która weszła w obuwiu do szatni – naprawdę nie chciałbym być w jego skórze. Rozumiem ,że nie jest to spełnieniem marzeń tych pań pracować jako sprzątaczki ale do jasnej cholewki dostają za to pieniądze. Mam porównanie w jaki sposób traktowany jest potencjalny klient w Cmolasie, Tarnobrzegu,Połańcu czy też w nowo otwartym basenie w Kolbuszowie i powiem że tym paniom brakuje dobrego obycia z ludźmi, nikt nie każe tym paniom się do mnie uśmiechać bo tego bym nie zniósł ale do jasnej cholewki niech mi pozwolą spokojnie korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw.

 4. A może tak pracujący na basenie radny Licak zajmie się sprawą i sprawi aby gimnazjaliści mogli korzystać z basenu w ramach lekcji wf.

 5. Gdyby jeszcze te wyniki i trud dzieciaków przekładały się na oceny z wychowania fizycznego czy z zachowania to byłaby pełnia szczęścia dla nas rodziców. Ale pewnie zbyt dużo chcę

 6. #4 – Zrób awanturę !! Do kroćset!! Płacisz – wymagasz !
  Koniec kropa! Od nas wymagają – my [color=#ff0000]również wymagamy[/color] Proste i zachęcam aby tego się trzymać.
  Naturalnie – takt & [color=#ff0000]kultura[/color] osobista.

 7. Nie macie czego czepiać !
  Znowu robicie nagonkę na wszystko i wszystkich !
  Zaraz znowu poleci wiązanka na burmistrza albo na dyrektora sosir , że zupa była za słona – malkontenci :o

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here