Paczka świąteczna dla Polaków na Kresach

11

paczka swiateczna na kresach

Organizatorem akcji jest KOMITET SPOŁECZNY NOWODĘBIANIE – RODAKOM NA KRESACH, której głównym trzonem jest grupa młodych ludzi skupiona w nieformalnej grupie „Nowodębscy Patrioci”. Grupa ta powstała w marcu 2014 roku jako grupa koleżeńska grupa ludzi dla których historia i sytuacja Kraju nie jest obojętna. –Staramy się brać udział w uroczystościach o charakterze narodowym zarówno w mieście jak i poza nim. W ostatnim czasie odwiedziliśmy Naszych Rodaków na Ukrainie którzy opowiadali jak są traktowani na Ukrainie oraz jaką pomoc otrzymują od Państwa Polskiego. Dlatego też postanowiliśmy im pomóc chociaż w drobny sposób poprzez zbiórkę podstawowych produktów potrzebnych do przygotowania świąt – mówi jeden z przedstawicieli grupy, który nie chce podać swojego nazwiska, tłumacząc, że akcja jest robiona dla Polaków, a nie „dla lansu”. –W nocy z 19/20 chcemy wysłać transport i pojechać na Ukrainę. Jeżeli ktokolwiek chciał się skontaktować z nami i wesprzeć akcję prosimy o kontakt pod numer z plakatu. Oczywiście nie zbieramy pieniędzy. Chcemy, aby nasza akcja pomogła Polakom w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia jak też aby pamiętali o naszym wsparciu, przez długie miesiące – dając im wytrwanie w tych trudnych dla Nich czasach. Aby tak się stało, ta pomoc musi być mega konkretna – każdy chyba potrafi przynieść choćby jeden produkt i tym samym przyczynić się do uśmiechu na twarzy naszego rodaka. – dodaje przedstawiciel Komitetu. Po drugiej stronie granicy organizatorom pomaga ks. dr Michał Bajcar

 

11 KOMENTARZE

 1. Wiesław Ordon to jednak próżny człowiek. Z oryginalnego plakatu jaki został zrobiony przez „Nowodębskich patriotów” wyciął logo POGONII NOWA DĘBA oraz INFONOWADEBA po czym na całej dolnej stronie napisał, że on osobiście jest patronem, mimo że osobiście g**o w tej sprawie robi. Nie mógł przeboleć że tyle różnych osób się w to angażuje i chce sobie przypisać prace innych. Obrzydliwe to jest i pokazuje jaki mały to człowiek. Nawet akcje charytatywną na rzecz Polaków na wschodzie potrafi rozbijać i niszczyć jedność. Szkoda słów.

  • LUDZIE PRZESTAŃCIE! JESZCZE SIĘ NIE ZACZĘŁO A TREŚCIA KOMENTARZY NIE JEST SENS TEJ AKCJI ALE TO KTO CHCE NA TYM COŚ UGRAĆ.NASZYM CELEM JEST POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE. PROSZĄC O WSPARCIE OBYDWIE STRONY TO JEST URZAD I OPOZYCJE MIELIŚMY NA UWADZE ICH POZYTYWNY STOSUNEK DO TEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA. DZIAŁAJĄC JAKO KOMITET SPOŁECZNY – TZN JAKO SPOŁECZENSTWO ODDOLNIE CHCEMY ZŁĄCZYĆ W JEDNEJ SPRAWIE OSOBY I ŚRODOWISKA NA CO DZIEŃ PORÓŻNIONE. AKCJA DOPIERO SIĘ ROZPOCZYNA.TEMAT TO AKCJA I PANOWIE I PANIE ZOSTAWIAMY TO NARAZIE Z BOKU ,CZY KTOŚ ROBI NA TYM PRYWATE CZY NIE.IDZIEMY DO PRZODU!

  • Gratuluje Burmistrzowi Ordonowi świetnego pomysłu i organizacji super akcji. Brawo burmistrz Ordon!

 2. Wielkie słowa uznania Nowodębskim Patriotom za ta akcję , wkładany w to entuzjazm , czas i chęć zrobienia czegoś dobrego bez nastawienia na jakikolwiek zysk , fejm itp. co niestety zżera obecnie wszystkich dookoła .
  Najwięcej tu hał hał robią ci którym zapewne te szczytne idee są zupełnie obce i nawet pod tym postem potrafią robić to na siłę .
  To taka profanacja jak dla mnie.
  Chłopaki róbcie dalej to co zaczęliście , będę wspierał takie akcje i z całym sercem powodzonka.
  Pozdrawiam EMLzTW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here