Mistrzowskie medale dla 'dwójki'

11

03-06-2013

W dniach 27-29 maja 2013 r. w Białymstoku odbyły się Finały Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie drużynowym. Znakomicie spisali się badmintoniści z Nowej Dęby reprezentujący barwy Szkoły Podstawowej Nr 2.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy reprezentowali na tej imprezie szkołę, a przy okazji i województwo podkarpackie jako jego mistrzowie. Dziewczęta grające w składzie: Natalia Róg oraz Beata Mycek po bardzo zaciętych meczach wywalczyły dla \”Dwójki\” tytuł Mistrza Polski pokonując w meczu finałowym 3:2 zespół z Lublińca. Zwycięstwo tym cenniejsze, że był to główny pretendent do złotego medalu na tej imprezie. Zwycięstwo w finale nie było przypadkowe, ponieważ dzień wcześniej zespoły te spotkały się w eliminacjach grupowych i tam przy identycznym wyniku przeciwniczki musiały po raz pierwszy na tej imprezie uznać wyższość Nowodębianek. Chłopcy grający w składzie: Rafał Lejko oraz Patryk Róg po równie dobrych zawodach ulegli 2:3 w finale imprezy zespołowi ze Szkoły Podstawowej Nr 32 z Białegostoku. Wśród zawodników Rafał Lejko otrzymał wyróżnienie, podobnie jak wśród dziewcząt Natalia Róg – najlepsza zawodniczka Mistrzost Polski.

Sukces zespołów reprezentujących SP-2 Nowa Dęba jest jeszcze cenniejszy w związku z tym, iż są to pierwsze medale Mistrzostw Polski dla tej szkoły w całej jej historii. Nauczyciele wychowania fizycznego oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza składają serdeczne podziękowania i gratulacje za znakomite przygotowanie zespołów ich trenerowi – Adamowi Bunio (trenerowi Klubu Stal Nowa Dęba, w którym na co dzień trenują nasi uczniowie), którego wielkie zaangażowanie przyniosło tak wspaniałe efekty.

Jacek Szpunar

11 KOMENTARZE

 1. Gratulacje dla zawodników i trenerów!
  W nawiązaniu do informacji,że są to pierwsze medale zdobyte przez uczniów SP-2 w N.Dębie przypominam,że w dniach 1-4.07.1986 r. w Łodzi w Finałe Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie drużynowym reprezentanci SP-2 z N.Dęby zdobyli medal brązowy w składzie;Aneta Ozga,Elżbieta Połeć,Stanisław Skowron i Tomasz Malcharek.
  Źródło.Zeszyty Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego nr9 str.95CKSW

 2. [quote]W nawiązaniu do informacji,że są to pierwsze medale zdobyte przez uczniów SP-2 w N.Dębie przypominam,że w dniach 1-4.07.1986 r. w Łodzi w Finałe Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie drużynowym reprezentanci SP-2 z N.Dęby zdobyli medal brązowy w składzie;Aneta Ozga,Elżbieta Połeć,Stanisław Skowron i Tomasz Malcharek.
  Źródło.Zeszyty Nowodębskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego nr9 str.95CKSW[/quote]

 3. bardzo się cieszę że ministerstwo sportu zaprzestanie finansować tak niszowych dziedzin sportu ja ta w/w.Pan burmistrz mógłby z naszych podatków zrobić coś bardziej przydatnego społeczeństwu .A mamusie tych dzieci mogłyby zacząć finansować wyjazdy swoich pociech .Komuna i te czasy się skończyły. według mnie to Wstyd żerować na płacących podatki

 4. Jak nie wiesz jak jest to się nie odzywaj. To były zawody szkolne a wyjazdy TYCH dzieci mamusie finansują!!! Jakas dziwna zawiść do tego badmintona. Może biedronka powinna wybrać sie na trening badmintona i wytłumaczyć TYM dzieciom, że prawdziwym sportem jest tylko piłka nożna… BURACTWO!!!!

 5. Pewno jesteś jedną z tych głupkowato klaskających mamuś , i głupio podlizujących się .skoro nazywasz inne dyscypliny buractwem

 6. Ministerstwo nie zaprzestanie finansować żadnych sportów.
  wygląda na to,że jesteś jakąś zakompleksioną baryłą,która nigdy nie miała do czynienia z żadnym sportem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here