InfoNowaDeba znowu w sieci

20

O potrzebie reaktywacji InfoNowaDeba mówiono od dawna. Wybiórcza polityka informacyjna niektórych portali, blokowanie swobodnej dyskusji i przepływu myśli, narzucanie „jedynie słusznych tematów” rodziło szereg napięć oraz dławiło w zarodku rodzące się społeczeństwo obywatelskie, które zaczynało aktywnie interesować się sprawami miasta i okazywało to poprzez wypowiedzi internetowe. Uznaliśmy, że w roku wyborczym -w okresie decydującym o tym komu powierzymy na jesieni władzę – musimy stanowczo zaprotestować przeciwko cenzurze prewencyjnej i ponownie podjąć się prowadzenia portalu, który tak jak dawniej stanie nowodębskim forum dyskusyjnym, platformą wymiany myśli i kuźnią wizji na temat przyszłości naszej wspólnoty.

Co nowego
Pod względem wizualnym postawiliśmy na zmianę szaty graficznej. Pod względem treści planujemy zwiększyć ilość multimediów czyli nagrań audio i wideo. Ponadto będziemy stawiać na publicystykę czyli autorskie felietony, komentarze, wolne spostrzeżenia. Wszystkim bez względu na przynależność polityczną gwarantujemy możliwość zabrania oficjalnego stanowiska, publikacji artykułu, listu otwartego, polemiki, repliki itd. Jedynym warunkiem jest zachowanie Regulaminu Portalu. Wszelkie ograniczenia jakie wprowadzamy nie wynikają z naszego „widzi mi się” lecz z obowiązków prawnych jakie nakłada na nas ustawodawca.
Nie stosujemy natomiast blokady prewencyjnej i nie usuwamy tekstów komentarzy tylko dlatego, że ktoś ma inne zdanie niż redaktorzy portalu.

W tym roku Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ rozpoczęło wydawanie papierowego InfoNowaDeba. Jest ono adresowane głównie do osób które nie posiadają Internetu. Jego nakład wynosi 500 sztuk. Gazetka będzie ukazywała się raz w miesiącu a jej treść będą stanowiły najlepsze teksty i komentarze które pojawią się na portalu. Archiwalne numery biuletynu można poczytać na miejscu w czytelni SOK.

Skład redakcji portalu

Redakcję Nowodębskiego Serwisu Informacyjnego tworzą mieszkańcy miasta i gminy Nowa Dęba, którzy na co dzień uczą się i pracują, a w wolnych chwilach podejmują się społecznie prowadzenia witryny.


\"NaRedaktor naczelny: Marek Ostapko (l.22)- student politologii na Uniwersytecie Rzeszowskim (specjalność: polityka regionalna) administracji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (specjalność: samorządowo-rządowa), były współpracownik gazety codziennej „Nowiny” oraz „Tygodnika KORSO Regionalne”, obecnie redaktor pisma „Kurier Europa”. W 2008 roku odbył miesięczny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli i Srasbourgu.Jeden z założycieli Towarzystwa Kultury Powszechnej RATUSZ i członek Uczniowskiego Klubu Sportowego „Stenga”.\"NaRedaktor techniczny: Krzysztof Konefał (l.19)– uczeń klasy maturalnej w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Członek Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba. Na codzień interesuje się pogłębianiem wiedzy w zakresie projektowania graficznego, traktuje to jako hobby i pasję jednak ma nadzieję, że stanie się to również jego kierunkiem rozwoju kariery zawodowej.\"Na

Redaktor działu historia: Tomasz Sudoł– ur. 1985 roku w Nowej Dębie. Doktorant I roku studiów na WNHiS Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, autor wielu publikacji o tematyce historycznej, regionalista. W 2010 roku ukazała się jego książka „Poligon „Wermachtu” Południe”.\"NaRedaktor działu kultura: Jacek Lubera (l.22)- prezes Towarzystwa Kultury Powszechnej Ratusz i jeden z filarów Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba. Studiuje historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.\"NaRedaktor działu sport: Tomasz Licak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Stenga, miłośnik pływania i żeglarstwa, nurkowania i wspinaczki. Obecnie pracuje jako ratownik na nowodębskiej krytej pływalni. Ponadto jest szefem nowodębskiej drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR), instruktorem pływania, areobiku wodnego, żeglarstwa oraz rekreacji ruchowej. Ukończył takie kursy jak: sternik jachtowy, motorowodny, płetwonurek.Zdjęcia i materiały filmowe: Wiktor Jamrozik


Jeśli interesujesz się życiem twojego miasta, lubisz pisać artykuły, zdobywać informacje, robić zdjęcia czy filmy DOŁĄCZ DO NAS!

Życzmy przyjemnej lektury!
Redakcja www.InfoNowaDeba.pl

20 KOMENTARZE

 1. nawet nie wiedzialam ze Tomek napisal ksiazke Gratulacje!! jestem taka dumna, ksiazka juz zamowiona ,nie moge sie doczekac jak bede miala ja w rekach!!!!

 2. Cieszę się bardzo z Waszego powrotu i to większym składzie redakcyjnym !!! Trzymam kciuki i życzę Wszystkiego Dobrego !!!:)

 3. Pan Konrad Wesolowski odniósł się do tematu : [url]http://nowadeba.com.pl/index.php/pl/left/informacje/infonowadeba_znow_dziala[/url]
  Robi się ciekawie :D

 4. Hurrrrrrrrrra, właśnie was znalazłam. Bardzo się cieszę, że będę miała przyjemność znów gościć na waszej stronie

 5. jestem Kondzio , jestem super, mam wszystko super, piszę super, piszę za siebie za ciebie i za ciebie również, jestem Kondzio wiele mam imion ale i tak jestem super, no i mam to czego nie mają inni , jestem Kondzio:)[center][/center]

 6. bardzo sie ciesze z waszego powrotu :D redakcji zycze checi do pracy, ciekawych artykulów, udanych felietonów, niewielu wrogów, odpornosci na zazdrosc, dobrych pomyslów i zawsze sprzyjajacego wiatru w zagle :)…to tak na razie w oczekiwaniu na ciag dalszy :):)

 7. "Rzadko na moich wargach –
  Niech dziś to warga ma wyzna –
  Jawi się krwią przepojony,
  Najdroższy wyraz: Ojczyzna…"
  J.Kasprowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here