Zalegające śmieci

46

2013-08-25

Rozsypane plastikowe butelki, stosy tektur. Taki widok można było napotkać wokół wielu pergoli śmietnikowych w naszym mieście. Kto odpowiada za bałagan?

Nowe regulacje prawne zmuszające wszystkich obywateli do segregacji śmieci nie po raz pierwszy przynoszą szereg problemów. Jak się jednak okazuje mieszkańcy zdali egzamin i wypełniają swój obowiązek – o czym świadczą pełne pojemniki na śmieci segregowane.

Jednak obowiązek wypełniania tzw ustawy śmieciowej spoczywa także na instytucjach.

Patrząc na poniższe zdjęcia można zadać sobie pytanie czy śmieci są odbierane z właściwą częstotliwością. W ostatnim czasie przepełnione kontenery można było oglądać między innymi na ul. Kościuszki, Szkolnej, Krasickiego.


Rozwiewane przez wiatr i rozrzucane przez kawki walają się po podwórkach.

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Antoniego Kapusty. Prezes PGKiM nie tylko nie dostrzegł problemu, ale uznał że moje pytania zmierzają w kierunku dyskredytacji firmy.

Oto odpowiedź prezesa PGKiM:

Przedsiębiorstwo nie otrzymało żadnych sygnałów o zalegających śmieciach, nie stwierdzamy żadnego takiego faktu. Wszystkie odpady zmieszane jak i gromadzone selektywnie są odbierane z terenu miasta i gminy na bieżąco, z częstotliwością ustaloną przez Radę Miejską. W załączonym zdjęciu stara się Pan nie zauważać, że w altanie śmietnikowej, jak i wokół altany jest ład i czysto. Przy “dzwonie” na PET’y zostało rozsypane kilka worków butelek PET (wbrew zaleceniom nie zgniecionych), jakby specjalnie do zdjęcia. Trudno mi zrozumieć, z jakich powodów stara się Pan zdyskredytować i przedstawiać Spółkę w zafałszowanym niekorzystnym świetle

Czyli wszystko jest pięknie i tak jak trzeba…

No cóż. Każdy kto mieszka w Nowej Dębie mógł na własne oczy przekonać się jak wyglądała sytuacja. Skoro problemu nie dostrzegł prezes miejskiej spółki ( a przyjamniej próbował poszukiwać go tam gdzie go nie ma ) to mamy nadzieje, że właściwe wnioski wyciągnie organ nadzorczy nas spółką jakim jest burmistrz. Odpowiedź od burmistrza Wiesława Ordona jeszcze nie nadeszła.

Ratusik

46 KOMENTARZE

 1. Na pewno ktoś do zdjęcia rozsypał 100 butelek pet Ten problem w mieście istnieje od kilku miesięcy. Śmiesznym i żenującym jest stwierdzenie prezesa PGKiM że ktoś to zrobił specjalnie. Chyba pan Prezes nie spaceruje po dębie i nie widzi fruwających śmieci.

 2. No i czyja wina ?? Znowu tego co nie "zgniót" butelki :D Toż to skandal żeby "podrzucać" przyczepę butelek pod śmietnik i nie "gniótać" ich. Przeca to celowa DYSKREDYTACJA….

 3. według burmistrza i prezesa PGKiM mieszkańcy są niezdyscyplinowani i to oni ponoszą winę za niezgniecione butelki (tak to oni sobie tłumaczą)he he

 4. Panie Prezesie PGKiM
  Śmieci zalegają to jest fakt. Sprzątaczki robią dobrą robotę bo to co fruwa po podwórkach starają się przynajmniej usypać na jedną kupkę. Pan później mówi, że ktoś specjalnie nawiózł butelek żeby pstryknąć zdjęcie. Czy syndrom oblężonej twierdzy i inne spiskowe myślenie postępuje u pana regularnie czy to wynik upałów?
  Powinien pan zgłosić burmistrzowi i radzie, że potrzeba jest taka aby śmieci wyowozić częściej a nie udawać, że sprawa nie istnieje.

  Ludzie wypełniają swoje obowiązki. Niech wypełnia je więc gmina i gminne jednostki.

 5. Ludzie nie macie wstydu.Jadę codziennie koło wieży ciśnień na porębach i co widzę,okoliczni mieszkańcy zrobili sobie w lesie wysypisko,Brudasom nie chce sie płacić za wywóz śmieci to zanieczyszczają środowisko,To samo jest nad zalewem,chołota nie potrafi kulturalnie odpocząć i zabrać po sobie odpadki i butelki,jeden syf nad zalewem.Brak kultury wyrzucania śmieci w śmietnikach przyblokowych.Idzie baran ,jeden z drugim do śmietnika i nie widzi kontenera tylko pieprznie te swoje świństwa na ziemie niech inny się męczy ze sprzątaniem tego syfu.Nie okłamujmy się większość mieszkańców Nowej Dęby to buraki,niechluje i lenie patentowane.Nikt za was **** nie będzie robił porządków jak będziecie tak dalej postępować to utoniecie we własnym gównie.

 6. [quote]Brudasom nie chce sie płacić za wywóz śmieci to zanieczyszczają środowisko[/quote]

  Każdy płaci od lipca za śmieci. Nie ważne czy wyrzuca do kosza czy do lasu. Płaci bo został wprowadzony podatek za śmieci.

  Niech ci są odpowiedzialni za odbieranie odbierają je.

 7. pod 1A na kościuszki – wiecznie ten sam problem :)
  Raz nawet pracownik MPGku switował to zbierajac kartony "na straż miejska k…a dzwonić na tych mieszkańców" :) no bo roboty im tylko robimy tą segregacją

  co mi się rownież podoba – to przy segregacji na mokre i suche – oba pojemniki trafiaja naraz do smieciarki ;)

 8. A nie mowilem instalujac Kapuste na prezesa jest to wina Burmistrza ,a tak wszyscy psioczyli na Sudola a byl dobrym prezesem i kulturalnym czlowiekiem :|

 9. "Okiem czytelnika" – z doświadczenia wiem że p. Kapusta jest zadufanym w sobie ignorantem a na dodatek porywczym "kierownikiem" PGKiM i tak naprawdę nie nadaje się na to stanowisko

 10. W sobotę panowie z PGKiM rozwozili po posesjach nowe plastikowe pojemniki na śmieci. Bardzo pięknie, tylko, że mieszkańcy byli w szoku o co to chodzi?!. Oczywiście Ci panowie nikomu nie wytłumaczyli po co to, na co to, dlaczego, itp. tylko robili głupie miny i tyle.Im płacą za fizyczną robotę a nie za tłumaczenia decyzji prezesa.

 11. I po co te dyskusje. Na ulotkach dotyczących śmieci pisali, że mają być czyste i zgniecione. A nie są. W kontenerach opisanych co najmniej 10-cio centymetrowymi literami "Wielomateriałowe materiały suche" znajduje się wiekszy syf niż w nieopisanych pojemnikach. Po prostu jesteśmy bogatym społeczeństwem i wolimy płacić pełne stawki za wywóz śmieci i ekologię mięć w d… Ci co mają inne zdanie w tej kwestii to nędzna miejszość.
  PO NAS CHOĆBY I POTOP.

 12. [quote] po co te dyskusje. Na ulotkach dotyczących śmieci pisali, że mają być czyste i zgniecione.[/quote]

  a w ustawie jest napisane ze wszystkie smieci (posegregowane dobrze, zle lub wcale) maja byc odbierane.

 13. Burmistrz z Tarnowskiej Woli, Prezes z Kolbuszowej, Sekretarz Gminy z Komorowa, większość Rady z wiosek, śmieci na ulicach miasta Nowa Dęba, dług Nowej Dęby

 14. I dodaj że około 80 procent miastowych też z okolicznych wiosek i dowody mają cepami podbite.Teraz wielce miastowi,nie chciało się robić na roli i chodzić z grabiami i widłami ,zapisało się do PZPR by dostać mieszkanie na osiedlu od PRL.

 15. BURMISTRZ Z TARNOWSKIEJ, PREZES Z KOLBUSZOWEJ, SEKRETARZ Z KOMOROWA, PANI OD ŚMIECI RODZINKA PANI SEKRETARZ, ITD. ITP, BURSELLUS BUM BUM.

 16. Ludzie w Europie wszędzie segregują śmieci a jak zwykle "polaczkowi"się nie podoba.Najlepiej jakby mógł wy**** śmieci przez okno,to by mu najlepiej pasowało.I tak samo uczycie swoje dzieci,siedzą na ławce ,obok stoi kosz na śmieci,ale gdzie tam nie domyśli się gówniarz jeden z drugim,tylko,rzuca papier pod nogi.Z pewnością są to nawyki wyniesione z domu.Nie zwalajcie wszystkiego na burmistrzów,prezesów czy pracowników Mpgkim aale niech każdy swoje gówna sprząta po sobie i problem z głowy.

 17. [quote] W załączonym zdjęciu stara się Pan nie zauważać, że w altanie śmietnikowej, jak i wokół altany jest ład i czysto[/quote]
  :D No jak to jest czysto to ciekaw jestem jak wygląda syf w rozumieniu Kapusty Antoniego..

 18. Po prostu trzeba dostawić więcej tych kolorowych pojemników i częściej odbierać śmieci a nie dwa razy w miesiącu dla odpadów segregowanych, a na tym zdjęciu i tak jest to nawet poukładane :)
  [url]http://oi41.tinypic.com/oqio8n.jpg[/url]

 19. Panie Kapusta. Nie są zgłaszane takie przypadki bo mieszkańcy w swoich mieszkaniach sumiennie segregują śmieci, segreguje dziadek segreguje babcia segreguje również wnuczek i wnuczka, nawet burek segreguje mama segreguje tata segreguje wszyscy segregują.

 20. [quote]Nie zwalajcie wszystkiego na burmistrzów,prezesów czy pracowników Mpgkim aale niech każdy swoje gówna sprząta po sobie i problem z głowy.[/quote]

  Ludzie wynoszą do śmietnika ale śmietniki są przepełnione. Czyli zwala ktoś kto jest odpowiedzialny za ich opróżnianie tak aby śmieci nie walały się obok kontenerów. W tym konkretnym przypadku odpowiada za to prezes Kapusta ze swoim szefem burmistrzem Ordonem.

 21. [i]MPGiK powinien częściej przyjeżdżać i opróżniać pojemniki i to wszystko, a my ludziska nie przejmujmy się i tak jest dobrze posegregowane i ci, którzy to jeszcze przewalają raz gdzieś w sortowniach powinni kurffa dziękować i po rączkach całować, że mają z grubsza posortowane na papier plastik i inne. Złomu nie uświadczysz drewna również nie będzie, bo zima idzie i ludzie będą palić tym w piecu, więc MPGiK niech zawrze zwieracze i do roboty…[/i]

 22. Jak ktoś mówi że "w całej europie segregują" to albo nie wie co mówi albo się naczytał Wybiórczej. W Szkocji nie segregują. W Hiszpanii też nie. W innych krajach możesz SPRZEDAĆ SWOJE POSEGREGOWANE ŚMIECI. Tutaj muszę segregować i jeszcze za to PŁACIĆ. Polaczki dymane na każdym kroku. A za rok za dwa jak się ukształtują już monopole śmieciowe w Polandzie to dopiero ludzie dostaną po kieszeni. Teraz wszystko było po zaniżonych cenach byle przejąć rynek. Ale za rok za dwa jak mniejsi zostaną wykończeni to poczujemy piękno ustawy.

 23. Ja nie mogę Kapusta ogarnij sie, taki widok na Kościuszki jest bardzo częsty.Ludzie segregują a odebrać nie ma kto. Za robote się weź chłopie a nie tyłek chronisz!!!

 24. [quote] #34 | Gosc dnia 08/27/2013 18:27
  Rżną was w d.u.ope a wy jeszcze na nich głosujecie -polaczki – ja nie segreguję bo mnie to wali.[/quote]
  Tobie to wali ale do łba z mózgiem wielkości łebka od szpilki

 25. @34 – jakiej jesteś narodowości by per – polaczki trąbić?
  Zgaduje – jesteś Francuzem? Pudło! Jesteś Czechem? Pudło! itd,itd ..
  Jesteś Polakiem? yyy, no yy tak…
  Szanujmy się mimo innych wartości politycznych czy religijnych..

 26. Ta odpowiedź prezesa pgkim to najśmieszniejsze pismo jakie widziałem w życiu, nadaje się na końcówkę Teleexpressu, gdzie pokazują różne kurioza z terenu całego Kraju.

 27. Widzę kulturę wynoszenia śmieci codziennie.****cie,że segregujecie śmieci,śmiech na sali.Gostek wchodzi do śmietnika,kontener pusty ale on już nie ma siły wrzucić odpadów do kontenera,tylko ****nie na środku śmietnika a o segregacji jakbyś mu powiedział to popukał by się po czole.Dużo ludzie mówicie o kulturze tylko sami nie wiecie z czym to się je.

 28. [quote] #43 | Messi dnia 08/28/2013 17:28
  Widzę kulturę wynoszenia śmieci codziennie.****cie,że segregujecie śmieci,śmiech na sali.Gostek wchodzi do śmietnika,kontener pusty ale on już nie ma siły wrzucić odpadów do kontenera,tylko ****nie na środku śmietnika a o segregacji jakbyś mu powiedział to popukał by się po czole.Dużo ludzie mówicie o kulturze tylko sami nie wiecie z czym to się je.[/quote]

  :| A z czym?Ze smolcem?
  A tak już bez ironii.Jaki jest sens segregacji jeżeli ekipa zabierająca śmieci i tak właduje wszystko do jednego kontenera.

 29. Tak na marginesie – to wrzucanie do wspólnego wora (tj.śmieciarki) jest oczywiste! Pojedzie śmieciarka z segregowanym i wysypie na taśmociąg i część automaty przebiorą część ludzie i nie będą zmuszeni grzebać w pampersach,gnijących obierkach itd,itd.
  Tak to wygląda. Nikt o zdrowych zmysłach przecież nie weźmie choćby – plastiku do zmielenia na granulat bo skąd pewność , że jakiś poj*b nie cisnął tam szkła lub krzesła? Rozumiesz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here