Premier Donald Tusk w Powiecie Tarnobrzeskim

42

29-10-2012


Przez dwa dni gościł na Podkarpaciu premier Donald Tusk. Odwiedził m.in. podrzeszowską strefę gospodarczą, hutę Stalowa Wola, a także Tarnobrzeg i nowodebski poligon. Na spotkanie w dzikowskim zamku zaproszeni zostali m.in. samorządowcy z powiatu tarnobrzeskiego.


Fot: Premier Donald Tusk gościł w Powiecie Tarnobrzeskim na zaproszenie posła Mirosława Pluty. Źródło: UM Tarnobrzeg

Jednym z nich był burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon, który pytał szefa rządu czy jest szansa przedłużenia terminu funkcjonowania stref do 2026 r. a nawet bezterminowo?

Odpowiadając na to pytanie premier Donald Tusk powiedział, że w tej sprawie znajduje się w centrum sporu pomiędzy wicepremierem Waldemarem Pawlakiem, który jest zwolennikiem dłuższego funkcjonowania stref, a ministrem finansów Janem Vincentem – Rostowskim, który jest przeciwnikiem takiego rozwiązania. Obecnie pojawia się koncepcja, aby czas obowiązywania ulg w strefach przedłużyć do 2026 r., ale w tych regionach, które (jak tarnobrzeski), są w trudnej sytuacji gospodarczej i gdzie bezrobocie jest wysokie, a nie np. we Wrocławiu. I za taką koncepcją premier optuje.


Fot. Samorządowcy i przedsiębiorcy na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. Pytanie zadaje burmistrz Wiesław Ordon. Źródło: UMiG

Norbert Mastalerz pytał poruszał kwestię S-74, przejęcia udziałów Kopalni Siarki Machów, odbudowy po powodzi, a także Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i oczywiście Jeziora Tarnobrzeskiego. Podczas spotkania Premier zapewnił także, że będzie rozmawiał z Ministrem Transportu i Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad o drodze S-74, aby przebiegała ona przez tarnobrzeski Zakrzów. – Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że będąc w Tarnobrzegu, będę odwiedzał także Jezioro Tarnobrzeskie. Cieszę się, że teraz Tarnobrzeg nie będzie mi się kojarzył z powodzią, tylko z tym niezwykłym akwenem. Mam nadzieję, że teraz strumień wsparcia finansowego będziemy mogli kierować do Tarnobrzega z innych powodów, a nie tak dramatycznych jak powódź. Ale z satysfakcją słyszę opinie, że środki jakie skierowaliśmy w ramach działań na rzecz przeciwdziałania skutkom powodzi dobrze „pracują” tu w Tarnobrzegu. Mam nadzieję, że będzie to chociaż częściowe zadośćuczynienie dla tych wszystkich, których ta powódź bardzo dotknęła – mówił Donald Tusk.

Prezydent Norbert Mastalerz oraz Starosta Krzysztof Pitra udali się wspólnie z Premierem na spacer nad Jezioro Tarnobrzeskie.


Fot: Starosta Krzysztof Pitra, Prezydent Norbert Mastalerz i Premier Donald Tusk nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Źródło UM Tarnobrzeg

/UMiG, UM Tarnobrzeg, opr. rek

.

42 KOMENTARZE

 1. :D hahaha jak to brzmi – prawie jak król Jan Vincent – Rostowski albo Xsiążę wielki koronny lenna Varsavskiego, syn Xsiężnej Tarnovskiej Olivii i hrabiego de Volaya z Kolbuszovej.
  A co do Tuska to się dziwił dziadom z Tbg że to bajoro nazywa się jeziorem a nie zalewem.:D

 2. Nie wiedzialem ze Rostusio skarbnik mojej kieszeni ma tyle imion ,zawsze myslalem ze moja kieszen czysci JACEK, teraz doszedl JAN a nawet Vincent ,a tak na powaznie czy to sa BLIZNIAKI??????:|

 3. Donald marzy,żeby było milo…I wymarzył sobie i swoim poplecznikom.A jak jest w naszej najjaśnieszej Rzeczpospolitej?Mistrzostwa się skończyły,chłopy rzuciły łopatami,bo nie było komu za pracę płacić,nasze autostrady przypominają alfabet Morsea,coraz większe bezrobocie,wynagrodzenia lecą w dół,inflacja rośnie,już chyba raczej nie jesteśmy zieloną wyspą,w kraju coraz większe cuda na kiju…A Donald marzy,żeby było miło…

 4. …to jeszcze ja…Jezioro tarnobrzeskie?A jakiego pochodzenia,może polodowcowe…?Chyba raczej posiarkowe.To jest ZALEW,panowie intjeligjeńci,nie JEZIORO.JEZIORO jest zbiornikiem pochodzenia naturalnego,a to jest ZALEW,machowski,tarnobrzeski,czy siarkowski,lub budowniczych wioski Smurfów,czy jak tam wolicie,ale ZALEW,a nie JEZIORO.A jeżeli jezioro,to my też piękne jezioro w N.Dębie mamy,nad które pana premiera zaprosić chętnie zaprosimy i fotkę też się cyknie.

 5. Pięknie rozegrano dzisiejszą partię. Wypuszczono dziennikarza, któremu wciśnięto kit. Gazeta opublikowała i zrobił się szum na całą Polskę. Ktoś głupi podpowiedział Jarosławowi, żeby wyszedł do dziennikarzy przed konferencją prokuratury i powiedział o morderstwie. Teraz Donek mówi, że Jaro to świr bo na podstawie plotek oskarża ludzi. I tak oto rosnące sondaże PiSu zostały skutecznie zablokowane… Przy udziale prezesa PiS.

 6. Kaczafi rżnie gałąź na której uwił gniazdo dla siebie i PiS..
  Ośmiesza się już nie kabaretowo,nie idzie w farsę – on celuję w szaleństwo – niczym Brando w jednej z ostatnich ról, w ''Czas apokalipsy'' Coppoli…
  POWODZENIA! :D:D
  Chociaż – zaraz,zaraz.. Wyznawcy, ów szaleńca,którą Brando genialnie swym kunsztem aktorskim ''sportretował'' – kończyli powywieszani w dżungli.. ''Jądro ciemności..''
  GROZA…
  Tak czy siak – oby była rekonwalescencja – czego Wam i sobie życzę.

 7. Łukasz Warzecha podsumował:
  1. "Rzepa" ustala ważną rzecz, ale dopuszcza się nieścisłości, pisząc wprost o trotylu i nitroglicerynie.
  2. Kaczyński odpływa całkowicie, mówiąc o zbrodni i wypełniając dokładnie scenariusz, który ktoś dla niego pisze.
  3. NPW nie dementuje ustaleń "Rz", podaje jedynie maksyma
  lnie asekuracyjny komunikat, z którego wynika, że na wraku znaleziono składniki, mogące oznaczać obecność trotylu i nitrogliceryny, ale muszą to potwierdzić dalsze badania.
  4. Premier DT natychmiast korzysta z sytuacji i wtopy Kaczyńskiego, występując jako umiarkowany i opanowany mąż stanu.
  5. "Rzepa" zamieszcza przeprosiny, z których potem się wycofuje.
  6. Prorządowe media skwapliwie wykorzystują sytuację, jadąc po Kaczyńskim i "Rzepie".
  Rezultat: wzmocnienie napięć w państwie, wzmocnienie PO, osłabienie PiS, osłabienie "Rzeczpospolitej", dostarczenie retorycznych argumentów tym, którzy zechcą kpić z teorii zamachu i ewentualnych kolejnych powodów.
  Wszystkim zainteresowanym gratuluję.

 8. Wystarczyło, że Jarosław poczeka do zakończenia konferencji Prokuratury i dopiero zabierze głos. I oto Jarosław znowu pomógł Donaldowi skoczyć w sondażach.

 9. No tak rosło. Ale Jarek dał się wczoraj wpuścić w maliny. Zatańczył jak mu zagrali. Teraz dla sporej części "centrowego" elektoratu który zaczął przechylać się w jego stronę znowu zacznie się jawić jako szaleniec. I tak o to Jarosław popchnął tych ludzi w ramiona PO. Dawno tak nikt nie pomógł PO jak wczoraj szef PiSu.

 10. ZAJACZEK KLUCZY I MOTA SIE W SIECI [tusk] ale juz wie ze prawda jest prawie na wierzchu,niezalezni eksperci w USA po zbadaniu dostarczonego im pasa od siedzenia stwierdzili obecnosc trotylu ,a rzeczpospolita juz nie przeprasza za to co napisal GMYZ

 11. Czepiacie się Rzeczpospolitej. A dlaczego nikt nie czepia się tych mediów które kłamały o kłótni przez wejściem do samolotu, o pijanym generalne, o naciskach na pilotów, o "popatrzcie jak lądują debeściaki" itd? Nikt nie czepia się także polityków którzy na podstawie tych "rewelacji" prasowych wypowiadali swoje, często ostre sądy.

 12. Kim Dzon Don, przyjechał przyjechal rozejzal się co by tu jeszcze ukraść albo sprzedać, obiecał drogę most i wrócił,a pieski z Peło się cieszą że widziały z bliska rudego. Kto jeszcze wierzy i ufa tej fałszywej pale?!

 13. #28 -[color=#cc0000]czyli spisek[/color]?:@
  To przypomne = [quote]aczyński odpływa całkowicie, mówiąc o zbrodni i wypełniając dokładnie scenariusz, który ktoś dla niego pisze.[/quote]
  Jak rozumieć Twój wywód? Prezes największej formacji w opozycji [quote] Kaczyński odpływa całkowicie, mówiąc o zbrodni[/quote]
  Kariery w PiS nie zrobisz …

 14. #28 -a i jedno jeszcze..[quote]4. Premier DT natychmiast korzysta z sytuacji i wtopy Kaczyńskiego, występując jako umiarkowany i opanowany mąż stanu.[/quote]

  Ciekaw jestem jakby 'wtopa'' była w Norwegii,Szwajcarii – Poland ,aż tak dziki kraj,że brak konsekwencji za ''[color=#cc0000][size=20]wtopę[/size][/color]? To skandal – nie wtopa….

 15. Lub solą bez chleba.Naturalnie tą z dróg..
  Wina Tuska.

  Dość.

  Przemijanie… Nas również ''wkrótce'' zabraknie.. Refleksji nad przemijaniem .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here