Światowy Dzień Gruźlicy

5

Dzień 24 marca jest obchodzony na całym świecie jako„Światowy Dzień Gruźlicy”. Został on ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia i Międzynarodową Unię Przeciwgruźliczą i Chorób Płuc w 1982 roku, kiedy to obchodzono 100 rocznicę wykrycia prątka gruźlicy przez Roberta Kocha.

Światowy Dzień Gruźlicy” ma na celu budowanie świadomości całego społeczeństwa, zwłaszcza osób i instytucji odpowiedzialnych za politykę zdrowotną.

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie należy do Europejskiej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie. Głównym zadaniem jest realizacja celów zdrowotnych zawartych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2007-2015. Cel 7 brzmi „ Zwiększenie skuteczności i zapobiegania chorobom zakaźnym”. W tym roku 24 marca w dniu „Światowego Dnia Gruźlicy”, zorganizujemy spotkanie dla młodzieży szkolnej i społeczeństwa Nowej Dęby w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Podczas spotkania Małgorzata Stefańska pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Tarnobrzegu zapozna uczestników spotkania ze statystyką zachorowań na Gruźlicę w Polsce i na świecie, natomiast lek. med. Dariusz Piskorz z Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc przedstawi prezentację pt; „Żeby wroga zwalczyć- należy go poznać”. Na zakończenie spotkania Koordynator ds. promocji zdrowia SPZZOZ w Nowej Dębie rozda uczestnikom ulotki pt; „Co należy wiedzieć o Gruźlicy- jej objawach, wykrywaniu
i leczeniu”. Każde spotkanie organizowane przez Szpital Powiatowy w Nowej Dębie ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa a przez to liczymy na mniejszą zachorowalność w przyszłości.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, 24 III br. na godz. 11:00 do sali tanecznej na I piętrze SOK w Nowej Dębie.

Organizatorzy

Źródło: SOK

5 KOMENTARZE

  1. Platforma mówiła, że szpitale będą zamykane (prywatyzowane). Gruźliczy już zlikwidowali w Nowej Dębie (baranowska platforma + Tomczyk + Sudoł Jerzy )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here