IX Mistrzostwa Podkarpacia w Ratownictwie Wodnym w Rzeszowie

20

22-11-2011r.

Mistrzostwa Podkarpacia w Ratownictwie Wodnym na stałe wpisały się w kalendarz zawodów Nowodębskiej Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To już drugi nasz udział w tych zawodach i z każdym rokiem coraz wyżej „podnoszona jest poprzeczka” pod względem przygotowania zawodników.

Tak dla przykładu; w ubiegłym roku konkurencja indywidualna, tj. przepłyniecie 100m w biegu kombinowanym (25m pod wodą, 50 m stylem dowolnym, wyłowienie 40 kg manekina z 4 metrów głębokości i holowanie go przez 25m) zajęło najlepszemu zawodnikowi 1:28,07, tak w tym roku w tej samej konkurencji najlepszy zawodnik pokonał ten dystans w czasie 1:17,76. Jest to 11 sekund różnicy, które nie dla każdego jest do osiągnięcia. Nam udało się poprawić zeszłoroczne czasy i padły, co niektórym „życiowe rekordy”.

Zawody w Ratownictwie Wodnym cieszą się coraz większym zainteresowaniem ratowników, nasza Drużyna w tych zawodach wystawiła trzy czteroosobowe zespoły, które popłynęły w sztafecie. Na 13 startujących drużyn nasze zespoły zajęły 6 oraz 12 i 13 pozycję. A w klasyfikacji indywidualnej zajęliśmy 18,29,35,36,37,38,40,42,44,45,46,48,49,53,54 i 57 pozycję na 58 osób startujących w zawodach.

Uważam, że Nasi Ratownicy spisali się bardzo dobrze, dla mnie są zwycięzcami, ponieważ podjęli wyzwanie i popłynęli kończąc każdą konkurencję. Wspaniale kibicowali nie tylko swoim koleżankom czy kolegom, ale każdemu zawodnikowi tych Mistrzostw.

Jeszcze raz korzystając z okazji chciałbym Wam Drogie Ratowniczki i Ratownicy podziękować za wspaniałą walkę, zabawę i przygodę.

Tomasz Licak

20 KOMENTARZE

  1. Gratulacje dla całej drużyny i wielkie brawa dla p. Tomka za przygotowanie drużyny , zorganizowanie ywjazdu. Ten czlowiek naprawdę masę serca wkłada w to co robi , Brawo i dziękuję

  2. #17 oddam rękę za to że nie zdołałbyś przepłynąć konkurencji indywidualnej w czasie krótszym niż 2 minuty i na dodatek krytykujesz tych w większości młodych ratowników. Naprawdę człowieku postawa wzorowa.

  3. Jedno jest pewne, od kiedy T Licak stanął na czele WOPR w Nowej Dębie ta organizacja znacznie ożywiła swoją działalność. I tego faktu nikt nie jest w stanie podważyć ! A dowody są bardzo widoczne i nie trzeba ich przedstawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here