Jazda, jazda, jazda, Biała Gwiazda!

6

14/08/11r.
Jazda, jazda, jazda BIAŁA GWIAZDA ……. !!!


Słowami, które wykrzyczeli m.in. „mali kibice” z nowodębskiego ORLIKA i zawodnicy aktualnego Mistrza Polski WISŁY KRAKÓW, zakończył się zwycięski mecz tej drużyny z zespołem Zagłębia Lubin.

Wyjazd na mecz był w pełni zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „POGOŃ”, które w ten sposób zamierza wypełniać cele statutowe, gdyż od chwili jego istnienia był zamiar, aby zwłaszcza dzieci z Nowej Dęby i okolic miały możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach sportowych na najwyższym poziomie – mówi Wojtek Bulanowski z SKF „Pogoń”.

Świetna pogoda i Lajkonik

Korzystając z pobytu w Krakowie i słonecznej pogody „Orliki” wraz trenerem Wojciechem Krzeszewskim z SOSiR oraz opiekunami, odwiedziły Zamek Królewski na Wawelu, jak i Rynek Główny, ale co najważniejsze w końcu udało się spotkać „krakowskiego lajkonika”.Z uwagi na przypadającą rocznicę „Cudu Nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej z 1920 r. dzieci miały okazję odwiedzić pomnik Józefa Piłsudskiego oraz Żołnierzy Legionów.

Oczekiwanie na mecz, rozgrzewka zawodników i prezent od Wisły

Po krótkim „spacerze po Krakowie” dzieci uśmiechnięte, aczkolwiek trochę zmęczone dotarły na stadion WISŁY, gdzie odwiedziły Sklep „WIŚLACKI ŚWIAT” zaopatrując się w niezbędne atrybuty kibica.Po zakupach „Orliki” przy wejściu na stadion musiały – tak jak każdy kibic – przejść procedurę bezpieczeństwa, a w oczekiwaniu na mecz, mogły spokojnie obserwować rozgrzewkę zawodników obydwu drużyn – oczywiście z udziałem „Smoka Wawelskiego” oficjalnej maskotki „wiślaków”.Niemałą atrakcją był fakt, iż przy naszym sektorze rozgrzewkę prowadzili zawodnicy Wisły w tym jej pierwszy golkiper Sergei Pareiko.
W tym czasie od przedstawiciela Wisły Kraków dzieci otrzymały pamiątkowe kalendarze z zawodnikami tej drużyny.

W końcu upragniony mecz i wyjątkowa atmosfera na trybunach

Mecz oczywiście rozpoczął się od hymnu Wisły Kraków, który w wykonaniu wszystkich kibiców sprawia nie małe wrażenie o czym przekonały się Nasze Orliki, a po nim były już tylko pojedynki najlepszych zawodników w kraju.

Trudno w kilku słowach opisać atmosferę samego meczu Białej Gwiazdy, gdyż była ona wyjątkowa, a jej wyznacznikiem niech będą słowa wszystkich dzieci (bez wyjątku) „kiedy znowu przyjedziemy na mecz”. W tym miejscu – jak mówi Wojtek Bulanowski z SKF „Pogoń” – wypada podkreślić, że to co dało się zauważyć to fakt, iż na trybunach zasiadało dużo dzieci i młodzieży w tym całe rodziny co świadczy o wysokim poziomie bezpieczeństwa na stadionie i nowych dobrych standardach w piłce nożnej”.
Samą atmosferę i oprawę obrazuje krótki filmik z pierwszego ligowego meczu gospodarzy na własnym stadionie zamieszczony na oficjalnej stronie internetowej Wisły Kraków:


Podziękowanie
Jak każda tego typu inicjatywa, tak i ten wyjazd nie obył się bez pomocy różnych osób, dlatego też w imieniu SKF „Pogoń” składamy im serdeczne podziękowania tj. Posłowi na Sejm RP Panu Mirosławowi Plucie, Radnemu Rady Miasta i Gminy Markowi Ostapko, Firmie „RESACO” Wojciech Śmiech oraz Panu Bogdanowi Kupcowi.
W tym miejscu wypada podkreślić wyjątkową dobrą wolę i serdeczność przedstawicieli klubu Wisła Kraków, którzy za każdym razem przyjmują nas bardzo gościnnie.
Szczególne podziękowanie dla Rodziców wszystkich dzieci za obdarzenie zaufaniem naszego stowarzyszenia i liczymy, iż w niedługim czasie uda się zorganizować podobne przedsięwzięcie do udziału, którego już teraz gorąco zapraszamy.

Tekst i foto: SKF „Pogoń”
Film: www.wisla.krakow.pl6 KOMENTARZE

  1. A może ktoś mi napisze dlaczego "wielki sponsor" pan B z Nowej Dęby (bąbkarz) nie sponsorował tego wyjazdu????? Czyżby nic na tym nie mógł zarobić?????

  2. Kolego nie przesiewaj swoich animozji do tego tematu. Widocznie nikt się z taką prośbą nie zwrócił. Nie siej fermentu pod tym tematem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here