Jedynka na Politechnice i Uniwersytecie Rzeszowskim

1

2013-11-22

W dniach 13 i 14 listopada uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie uczestniczyli
w zajęciach na Politechnice Rzeszowskiej i Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczniowie klas o profilu politechnicznym i biologiczno – chemicznym odwiedzili Pracownię Fizyki Molekularnej i Atomowej, Katedrę Matematyki ( gdzie wysłuchali wykładu absolwenta ZS 1 – dr. hab. Leszka Olszowego o wykorzystaniu ciągów liczb pierwszych w algorytmach szyfrujących ) oraz Wydział Chemiczny, gdzie pod okiem studentów koła naukowego Esprit przeprowadzili doświadczenia z zakresu chemii fizycznej.

Na URz uczniowie z klas o profilu humanistycznym i językowym uczestniczyli w wykładzie prof. dr. hab. Kazimierza Ożoga pt: Funkcje języka polskiego. Prelekcja w lekkim, popularnonaukowym tonie odsłaniała mechanizmy rządzące rozwojem języka potocznego. W trakcie zwiedzania URz niemałe wrażenie wywołało nowoczesne Centrum Dydaktyczno – Naukowe Mikroelektroniki i Nanotechnologii.

Dzięki podpisanemu porozumieniu o współpracy między ZS1 a PRz oraz stałym kontaktom z URz, zajęcia z kadrą akademicką odbywają się cyklicznie. 20 listopada szkoła gościła pracownika naukowego Katedry Fizyki PRz – dra Ryszarda Stagraczyńskiego, który przybliżył uczniom obecnie otwierany kierunek inynieria medyczna. Kolejne spotkanie już w grudniu.

ZS1


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here