Spotkanie opłatkowe w Cyganach

7

20-12-2011r.

CHOINKI NOWA DĘBA!

W niedzielę 18 grudnia w Centrum Kultury Lasowiackiej obyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców sołectwa Cygany. To już czternasty raz zespół Cyganianki przygotował tę tradycyjną uroczystość.

Mieszkańcy dzielili się opłatkiem , składali sobie życzenia. Dla wielu starszych osób to jedyna okazja by się spotkać z rówieśnikami , powspominać młode lata , życzyć sobie zdrowia i wszystkiego dobrego. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście : starosta p. Jerzy Sudoł , burmistrz p Wiesław Ordon , ksiądz proboszcz Józef Lisowski , sołtys p. Ryszard Samojeden. Uroczystość uświetnił swoim koncertem zespół Łęgowianie z Bojanowa i Cyganianki wraz z kapelą. Montaż słowno – muzyczny przygotowały dzieci z ZS w Cyganach pod kierownictwem p. Jacka Janeczko. Nastrój świąteczny udzielił się wszystkim , przez wiele godzin słychać było piękne polskie kolędy w wykonaniu wszystkich uczestników spotkania.


MT

7 KOMENTARZE

  1. [quote]#1 | bababui dnia 12/21/2011 18:50
    Ostapko na burmistrza[/quote]
    A tam ,na burmistrza:o Na starostę lub na wojewodę.:@ Przeca on taki zasłużony i operatywny.

  2. Daliby Państwo sobie spokój z tymi prowokacjami w obliczu osobistej tragedii, jaka przydarzyła się niedawno Markowi.

  3. Możliwe, że dlatego że cała tutejsza tzw kultura lasowiacka to efekt realizowanej przez komunistów linii sojuszu robotniczo-chłopskiego. Sztucznie napompowano to kiedyś i pompuje się do dzisiaj. Patrząc na jakość wyrażam wątpliwość co do sensu owego pompowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here