"Jedynka" staje się ładniejsza

13

W 2011 roku mija 60 lat istnienia nowodębskiej \”Jedynki\” . Kolejne urodziny szkoła będzie obchodzić w zmienionym wyglądzie.

Dzięki zawartej w dniu 30 sierpnia 2010 r. pomiędzy Województwem Podkarpackim a Powiatem Tarnobrzeskim umowie o dofinansowanie projektu pn.: „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie” w ramach osi priorytetowej nr 2 „Infrastruktura techniczna” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 możliwa jest renowacja obiektu.

Zakres rzeczowy projektu przewiduje wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian zewnętrznych powyżej poziomu terenu oraz ościeży okien i drzwi, ocieplenie ścian zewnętrznych poniżej poziomu terenu, ocieplenie stropodachu, wymianę instalacji centralnego ogrzewania.

Całkowita wartość Projektu wynosi 1 035 369,54 zł,  w tym:
dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 672 990,20 zł,
dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: 301 354,00 zł,
wkład własny Powiatu Tarnobrzeskiego: 61 025,34 zł.

Realizacja projektu pn.: „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie” poprawi zarówno komfort użytkowania obiektu jak i jego estetykę. Znacznemu zmniejszeniu ulegną koszty związane z ogrzewaniem budynku. Z uwagi na zmniejszoną emisję zanieczyszczeń do atmosfery, pośrednio z realizacji projektu skorzystają więc wszyscy mieszkańcy miasta Nowa Dęba, gdyż poprawie ulegnie jakość powietrza.

KOLEJNE ZMIANY JUŻ NIEBAWEM
Dyrektor placówki Janina Lubera cały czas pracuje nad kolejnymi udogodnieniami. Oprócz tego, że dzięki uruchomieniu wejścia do szkoły od strony południowej i utworzeniu szatni w jego pobliżu powróciła do pierwotnego układu funkcjonalnego budynku, to zadbała o to by przebieralnie spełniały najwyższe standardy. –3/4 uczniów posiada indywidualne szafki ubraniowe. Planujemy zakup pozostałych – mówi Lubera. Jak dodaje już niebawem szkołę czekają kolejne ulepszenia
W planach jest zagospodarowanie dziedzińca wewnętrznego ( patio ) i nadanie mu funkcji użytkowej, a także wymiana ogrodzenia i bram wejściowych,zasadzenie bluszczy wzdłuż ogrodzenia dziedzińca otwartego od ulicy M. Reja, a tym samym  nadanie  temu miejscu  charakteru bardziej klimatycznego. Dodatkowo będę zabiegała o poszerzenie i wykonanie nowego chodnika wzdłuż szkoły, który poprawi bezpieczeństwo uczęszczających ulicą Reja ( teraz wszyscy chodzą ulicą ).

opr. /rek

13 KOMENTARZE

  1. dookoła niski poziom i bezsens kształcenia postaci bezrobotnych,przestańcie się łudzić,jeszcze pięć lat i tu tylko podstawówki.

  2. Te, absolwent spod #3…A po co ty do tej szkoły chodził ? To ty myślisz ze przyjdziesz i pani ci do głowy wiedzę włoży….albo że cię wychowa… Masz pretensje do kobiety że niby jest do niczego, a nie wie ze nauka to 99% to własna praca, a reszta to tylko nakierowanie na właściwy tok myślenia….No to ładny z ciebie absolwent.

  3. Ładniejsza, bo wybory coraz bliższe. Bardzo łatwo można to udowodnić, analizując dokumenty dotyczące przygotowania inwestycji, które dla przeciętnego śmiertelnika są niedostępne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here