Jest kompromis w sprawie Zalewu

16

25.05.11r.

Kilku godzinne spotkania obfite w długie- często ostre- dyskusje zakończyły się ustaleniem konkretnych rozwiązań. Radni i Burmistrz wypracowali kompromis w sprawie Zalewu.

Komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji udało się wypracować wspólne stanowisko. Jeszcze w tym roku nad Zalewem powstanie miasteczko ruchu drogowego. Koszt wykonania inwestycji szacuje się na 50 tys. zł z czego 49 tys. zł pokryje powiat tarnobrzeski. Ponadto planowane jest utworzenie zabudowanego paleniska i przystani dla łódek (będą złożone projekty na pozyskanie środków z zewnątrz). W przyszłym roku teren po dawnej „Restauracji nad Zalewem” zostanie wystawiony na przetarg. Zwycięzca przetargu przystąpi do budowy nowego obiektu. Tak zwany „biały orlik” (w zimie lodowisko, w lecie tor do jazdy na rolkach) zostanie ulokowany na terenie kompleksu sportowego przy krytej pływalni. –Kompromis to taka sytuacja w której obie strony są niezadowolone bo muszą zrezygnować z części swoich żądań. Cieszę się jednak, że udało się go wypracować bo zalew to bardzo ważne miejsce dla nowodębian– mówi Marek Ostapko przewodniczący Klubu Ratusz, który był jednym z inicjatorów cyklu spotkań w sprawie największej kałuży w mieście. – Komisja Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji po kilku posiedzeniach doszła do porozumienia, z którego wynika,że miasteczko ruchu drogowego powstanie nad \”Zalewem\”przy czym nie określono jeszcze dokładnej lokalizacji, czy będzie to prawa strona,czy też lewa. Z kolei \”biały orlik\” ma powstać w obrębie krytej pływalni. Myślę,że jest to satysfakcjonujące rozwiązanie dla wszystkich– komentuje sprawę Tomasz Gazda przewodniczący wspomnianej Komisji. Oczywiście Zalew wymaga jeszcze wielu prac zwłaszcza jeżeli chodzi o zagospodarowanie części Północnej wokół samego akwenu gdzie powinny znaleźć się alejki spacerowe, ławeczki i inne udogodnienia, dlatego rada miejska z pewnością będzie wracać do tego tematu w przyszłości.

/info

16 KOMENTARZE

  1. [b] Jaki znowu Zielak? Co to takiego jest ten zielak ze wszędzie jakiś nawiedzony du.pe.k wypisuje jego nazwę jak sprayem na murze? To już najtwardsze mohery z PiSlamu nie potrafią być tak upierdliwe jak ten łoś. [/b]

  2. …Witam!!! co tam pany się kłócicie , nie ma o co !!! a WAŻNE jest to że coś ruszy nad zalewem!!!! o to Nam chodzi !!! Pozdro!!! dla Ratusza i zwolenników zagospodarowania ZALEWU…!!! WOW!!! ;0) ;) BRAWO!!!

  3. …TO JA Już więcej głupot nie wpisuję , że tablica Ruska to wina tuska:@ ! lub coś w tym stylu bo Lato !!! Pany Lato i nad zalewem ZROBIĆ CÓŚ TRZA !!! hihi Pozdro!!! ;0):D;)

  4. Nareszcie komisja przystała na pomysł miasteczka ruchu drogowego nad zalewem. Mam nadzieję, że przy następnej takiej okazji zajmie to 5 minut. Dziwi mnie to, że tyle czasu zajmuje podjęcie decyzji w sprawie małej inwestycji, której koszt dla miasta to 1000 zł. Jest w Nowej Debie wiele spraw do rozwiązania bardziej skomplikowanych, tempo zmian w Nowej Debie powinno być dużo szybsze. Miasto ma się dynamicznie rozwijać, a tu wszystko przebiega bardzo wolno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here