Jest zezwolenie dla Marmy.

30

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, wydała pięć zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej spółce MARMA PLAST Sp. z o.o..

MARMA PLAST Sp. z o.o. zainwestuje ponad 24 mln zł w budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego w podstrefie Nowa Dęba. Spółka planuje wybudować halę produkcyjną wraz z halą magazynową oraz zmodernizować istniejące budynki. Po realizacji inwestycji MARMA PLAST rozpocznie produkcję membran wysoko i nisko paro-przepuszczalnych, agro-włóknin, materiałów wygłuszających, filtracyjnych oraz artykułów higieny osobistej i szpitalnej. Zatrudnienie znajdzie co najmniej 10 pracowników.

MARMA Polskie Folie to jeden z największych przetwórców tworzyw sztucznych w Europie. Od początku swego istnienia, czyli od roku 1991 firma związała się z rynkiem folii polietylenowych różnych zastosowań. W pierwszym okresie działalności występowała pod nazwą FPHU MARMA, a program produkcji obejmował wybrane asortymenty folii ogrodniczych i budowlanych oraz nieskomplikowane opakowania dla przemysłu chemicznego i szklarskiego.

/tsse,marma

———————————————————————————————-

30 KOMENTARZE

 1. Wreszcie długo oczekiwany sukces Ordona – 10 nowych miejsc pracy!!!!
  To tyle chyba pracuje w kebabie na statoil hahahaha! Panie Ordon, jakie sukcesy na koniec dwóch kadencji? Bo na razie same afery, fuszery, długi, zabrane dotacje….. A teraz 10 nowych miejsc pracy, jak w domex zwolnili 100 !!!

  • Ordon nie ma nic wspólnego nawet z tymi 10 nowymi miejscami pracy. Marma się rozwija dzięki pracowitości jej właścicieli a nie dzięki jakimś biurokratycznym pasożytom typu Ordon czy inny urzędas. Urzędasy tylko przeszkadzają w rozwoju przedsiębiorczości. Ale faktem jest że jak w domexie zwalniają to Ordon siedzi cicho, a jak gdzieś przyjmują to on lansuje się, że to niby jego zasługa. Tylko, że już nikt tego nie kupuje i każdy z tego śmieje.

 2. PIASKI – TRWA NABÓR PRACOWNIKÓW

  W związku z organizacją obozu wypoczynkowego dla dzieci i młodzieży w miejscowości Piaski/Leśniczówka koło Krynicy Morskiej, SOSiR zatrudni pracowników na następujące stanowiska:

  WYCHOWAWCA (w okresie 26.07-10.08.2014, tj. 3 turnus)

  POMOC KUCHENNA (w okresie 26.07-10.08.2014 oraz 09.08.-20.08.2014, tj. 3 i 4 turnus)

  INTENDENT (w okresie 09.08.-20.08.2014, tj. 4 turnus))

  List motywacyjny, c.v. oraz dokumenty potwierdzające wymagane kwalifikacje (uregulowane przepisami prawa) należy składać w siedzibie Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, przy ul. Rzeszowskiej 6, Nowa Dęba 39-460 lub wysłać e-mailem: sosir-administracja@nowadeba.pl w terminie do 27.06.2014 r.

 3. 1. Rekordowo zadłużona Gmina
  2. Podwyżki opłat (woda, ciepło)
  3. Bałagan w PGKiM (jeden wielki chaos)
  4. Fuszerka na plantach za 5,5 mlna
  5. Zamieszanie z odbiorem śmieci (targanie kubłów po 200m)
  6. Wałki nad zalewem. Gmina płaci za produkty których nie wbudowano.
  7. Urząd Marszałkowski zabiera Ordonowi 133 tys złotych za naruszenie prawa zamówień publicznych i prawa budowlanego przy realizacji rewitalizacji miasta.
  8. Urząd Marszałkowski zatrzymał 3 transzę unijnej dotacji za planty w kwocie 1 mln złotych, którą wypłaci jeśli gmina do końca czerwca naprawi planty…
  9. Za chwilę Marszałek będzie kontrolował zalew i tam również zabierze kasę bo za wszystkie nieprawidłowości
  10. Ordon kupił za 1,2mlna trefne ujęcie wody na które teraz trzeba wydać dziesiątki milionów, żeby była woda zdatna do picia. Jak można było wydać taką kasę za kupę złomu???
  11. Mimo iż był ostrzegany to dopuścił do budowy za krótkiego peronu. Z Dęby śmiali się w całej Polsce. Po ponad roku walki różnych środowisk dostosowano peron do potrzeb miasta.
  12. Po 7 latach rządów udało mu się usunąć kałużę na wjeździe do strefy/na zakłady. Gratulacje! Prawdziwy gospodarz!
  13. Tak zbudował taras domu kultury, że co chwile trzeba go skuwać i naprawiać. Za chwilę będą robić to ponownie bo już są zacieki.
  14. Ordon to pierwszy burmistrz któremu zniknęła ulica z miasta. Chodzi o ulicę Żeromskiego i całą kostkę granitową jaka tam się znajdowała. W cudowny sposób się rozpłynęła.
  15. W cudowny sposób rozpłynęła się „kostka Czelaskiego” ze starych plant. Część jest na składowisku śmieci koło PGKiM ale nie wiadomo gdzie jest reszta.
  16. Ordon to pierwszy burmistrz w historii ND któremu prokurator z rana zabiera w asyście policji gospodarczej (pierwotne CBA) dokumenty z urzędu dotyczące inwestycji.
  17. Kanalizacja się wali, po mieście jeżdżą szamobowozy. W domach śmierdzi.
  18. Młodzi ludzie stąd uciekają i nie wracają. Miasto wymiera, podczas gdy w okolicy np w Cmolasie jest boom inwestycyjny, domki powstają jak grzyby po deszczu a ludzie się tam osiedlają.
  19. Żołądź – mistrz pijaru i propagadny – dostaje sute nagrody finansowe od Ordona za summiene wykonywanie obowiązków do których należał m.in nadzór nad plantami i zalewem…
  20. Kolesiostwo: Ordon wypłaca z kasy miasta pieniądze Szurgocińskiemu za organizacje charytatywnej imprezy : Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obaj nie widzą w tym nic złego a Szurgociński mowi: Z PUSZEK NIE BRAŁEM! No jeszcze tego by brakowało, żebyś brał z puszek!

  C.d.n

  • Nic dziwnego. W pierwszej kadencji też popełnił mnóstwo błędów ale można było mu wybaczyć i liczyć że się wyrobi i będzie lepiej. Ale to co razem z Żołędziem odstawili w ciągu ostatnich 4 lat woła o pomstę do nieba. Wierzę, że prokurator ich rozliczy za to co zrobili Nowej Dębie.

  • Alcia wola o pomste do NIeba ,ale widac Bozia jest innego zdania bo blyskawic i grzmotow nie widac i clychac

  • Żeby tylko Ordon z Źoledziem nie ściągnęli gniewu Boga na cała nasza mieścinie, prawdę mówiąc powinni sami odpokutować za swoje. Te dwa polityczne trupy jeszcze kilka miesięcy bedą szkodzić wizerunkowi i interesom Nowej Dęby w skali województwa podkarpackiego.

 4. Nie ma się co podniecać jakąś Marmą. Ludzie napiszcie ile godzin trzeba tam zasuwać, część na umowę, reszta na inną umowę, praca na urlopie, idioci „mistrzowie”, bez szkół, kultury i pomiatający ludźmi. I najważniejsze, aż 10 miejsc pracy. Ale sukces. Burmistrza wysłać tam na miesiąc harówki w śmierdzących warunkach tracąc zdrowie od chemii /sztucznej foli/. Takich nam właśnie inwestorów potrzeba!!! Kpina.

  • Jakie zaklady ordona? Z ano jednym ani drugim nie ma nic wspolnego. Sanfarm/polfa powstawal za czasów wróbla i czekala i to dzieki zaangazowaniu bylego prezesa dezmetu pana wójcika. Takze na marme nie mial i nie ma zadnego wplywu. Ordon nic nie osiagnal w tej kafencji.

 5. Pozwolenie na budowę zgodnie z Prawem budowlanym wydaje właściwy organ architektoniczno-budowlany, a nie Agencja Rozwoju Przemysłu.

 6. Do Niania jak Ci zapach nie pasuje to sieć w na D…e i nie narzekaj że jest bezrobocie. Jest praca źle nie ma pracy źle masz nie po kolei w głowie jeśli wolisz siedzieć bo praca za ciężka niż popracować i zarobić na siebie. Jak chcesz to spadaj na jagody może uda Ci się zarobić 500zł na miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here