Oddaj krew w wakacje!

8

24 lipca 2012


Wakacje to czas radości i odpoczynku. Niestety sezon urlopowy przynosi także zagrożenie życia ludzkiego. Jak bardzo krew może być potrzebna, obrazują nam niestety ponure, wzrastające w tym okresie statystyki różnego rodzaju wypadków, szczególnie drogowych, a także spora ilość chorych w szpitalach, oczekujących na to lekarstwo. Można powiedzieć, że krew jest na wagę złota!

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy „SANFARM” W Nowej Dębie zaprasza wszystkie osoby zdrowe i chętne do oddania krwi. Akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie się 3 sierpnia 2012r. (piątek). Krew będzie można oddać w budynku pływalni krytej w Nowej Dębie, przy ul. Kościuszki 14, w godz. 9.00 – 13.00.

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi należy zjeść lekkie śniadanie. Na dzień przed warto powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, m.in. aspiryny. Aby móc oddać krew, trzeba również posiadać przy sobie dowód osobisty.

Oddanie krwi jest całkowicie bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Personel medyczny używa wyłącznie jednorazowych igieł i strzykawek, a także specjalnie wyprofilowanych igieł, aby nakłucie nie było bolesne.

Każdy kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych. Organizatorzy – członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy SANFARM przygotowali także dodatkowe atrakcje.

Celem akcji „Uratuj życie! Oddaj krew w wakacje!” jest zwiększenie świadomości, promowanie pozytywnej postawy wobec krwiodawstwa, oraz zachęcenie mieszkańców Nowej Dęby do honorowego krwiodawstwa.

Organizatorem akcji jest Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy SANFARM we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Zarząd HDK przy Sanfarm Sp. z o.o.

8 KOMENTARZE

  1. a czy można zrobić wyjątek i przy dobrej kondycji fizycznej, dobrych wynikach badań, oddać krew po 39 dniach od ostatniej donacji? (oddawałem juz 9 razy)

  2. bardzo bym chciał oddać, tym bardziej, że będzie możliwość zrobienia tego tu, w ND, a nie w jakichś Tarnobrzegach czy Rzeszowach..

  3. ad: #1, #2 – niestety – minimum 8 tygodni przerwy po ostatniej donacji ;-( można oddać kolejny razik…

    ad #3 – w miarę możliwości Akcja będzie powtarzana ;-) tu w New Dęba ;-) także zapraszamy wszystkich chętnych

  4. [color=#ff0000][/color][b]Kiedyś Kluby Krwiodawców działały przy Polskim Czerwonym Krzyżu a od kiedy są przy Centrum Krwiodawstwa?[/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here