Jubileusz Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

12

11.09.2012r.W miniony piątek Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna świętowała jubileusz 15-lecia. Była to najlepsza okazja do podsumowania dorobku Tarnobrzeskiej Strefy, która plasuje się w krajowej czołówce. Dlatego gospodarze uroczystości mieli powody do zadowolenia.

Na przestrzeni 15 lat Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna utworzyła ponad 20 tys. miejsc pracy i „przyciągnęła” inwestycje na ponad 7 mln zł. Tarnobrzeska Specjalna Strefa „EURO-PARK Wisłosan” została uruchomiona, jako druga w Polsce, w 1997 roku na terenach byłego Zagłębia Siarkowego. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., która zarządza TSSE, sukcesywnie podnosiła atrakcyjność inwestowania na tych terenach, m. in. poprzez budowę odpowiedniej infrastruktury. W samym Tarnobrzegu za kilkanaście milionów złotych zbudowano od podstaw kompleks hal produkcyjnych, a już są kolejne projekty budowy nowych obiektów przemysłowych.

Po 15 latach TSSE zajmuje obszar 1 632, 31 ha i obejmuje teren sześciu województw. Na terenach objętych strefą pracuje ponad 28 tysięcy ludzi, z czego 20 tysięcy na nowo utworzonych miejscach pracy.

/info


12 KOMENTARZE

  1. a ja poważnie odpowiadam. Guzik cie obchodzi gdzie bywam, z kim przebywam oraz co robię. Jeżeli jesteś zafascynowany moim życiorysem i masz jaja proponuję pytać bezpośrednio, bo twe pytania na tym portalu już są smętne, żałosne i nikogo nie bawią prócz ciebie internetowy bohaterze.

  2. [quote]i „przyciągnęła” inwestycje na ponad 7 mln zł.[/quote]
    To chyba nie powód do dumy? 0,466 mln na rok?… średniej klasy obrabiarka numeryczna to większy wydatek. Zastanawiam się co na ten temat powie, poseł na radio Ma Ryja polskich dusz ks Isakowicz Zaleski, chciałbym wiedzieć też o tajnych ACTA`ch odkrytych podczas inspekcji rzeźni w Wołowie.

  3. prawdopodobnie chodzi o 7 [b]mld[/b] inwestycji, nie zapominajmy, że tarnobrzeska strefa obejmuje szereg lokalizacji w całej Polsce (jasło, radom, kobierzyce k/wrocławia itp…)

  4. TSSE w czołówce krajowych stref,a nasza podstrefa…istna nędza przyciągająca chyba tych,Których na bardziej cywilizowany teren nie wpuszczono.

  5. Za podobną sumę pieniądze, którymi po raz kolejny się w Nowej Dębie przekopuje planty, samorząd Połańca potrafił się zmieścić w doprowadzeniu do stanu wysokiej atrakcyjności swojej strefy.

    Bierzcie i uczcie się, bo nie ma w tym wielkiej filozofii ( a bida tuż tuż ).

  6. Czy ktoś wynajmuje remizy strażackie do pijaństwa pijakom na hulanki szczególnie na wsi. Jako podatnik stanowczo się temu sprzeciwiam,może zacząć kontrolę od Burmistrza za ile i kto dzierżawi te przybytki rozpusty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here