Jubileusz w Zespole Szkół w Jadachach

33

Zespół Szkół w Jadachach w gminie Nowa Dęba świętował jubileusz 150 rocznicę powstania szkolnictwa w miejscowości, oraz 10 rocznicę nadania placówce imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Jadachach. Po nabożeństwie, nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej, która zawisła tuż przy wejściu do szkoły.

150leciejadachy12

Szkoła w Jadachach została zalożona już w 1864 roku. Założył ją pan Józef Jeske który w tamtym czasie był zarządcą dworu w Chmielowie. W roku 1941 została zamknięta z powodu zarazy czerwonki i duru brzusznego. 5 lat później został przeprowadzony remont budynku szkoły. W 1967/68 Wybuchł pożar w bibliotece szkolnej w którym spłonęło większość księgozbioru . Szkoła została rozbudowana w 1975 roku. Przy budowie pomagali uczniowie starszych klas. We wrześniu 2003 roku utworzono Gimnazjum przy tej szkole a wraz z tym utworzenie zespołu szkól. Jednym z ważnych wydarzeń było nadanie imienia szkoły które odbyło się 31 Maja 2004r. Wtedy ta placówka przyjęła imię ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Obecna placówka w niczym nie przypomina tej sprzed choćby kilkudziesięciu lat mówi wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł: – Pamiętam jak ta szkoła wyglądała jeszcze ćwierć wieku temu. Dzisiaj wygląda pięknie. Tworzy harmonijną całość i jest znakomitym miejscem spotkań nie tylko uczniów i rodziców ale także mieszkańców tej miejscowości.

O znaczeniu szkoły dla lokalnej społeczności mówił burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon: –Szkoła od wielu dziesięcioleci wypełniała zadanie edukacji, wychowania młodych mieszkańców Jadachów stanowiąc ważny element życia społecznego. W przeciągu 150 lat nauczyciele oraz pracownicy oświatowi starali się odpowiadać na potrzeby uczniów i ich rodzin. Także dzisiaj szkoła dobrze realizuje swoją misję działając dla współczesnego pokolenia.

Radny Marek Ostapko mówił iż placówka zasługuje na uznanie i wsparcie samorządowców: – Obserwując działalność pani dyrektor i grona pedagogicznego wiem, że Zespół Szkół w Jadachach zasługuje na uznanie. Realizowanych jest tu wiele cennych inicjatyw: ekologicznych, prozdrowotnych, oraz mających na celu poszerzanie wiedzy ekonomicznej (…) Dlatego Zespół Szkół w Jadachach musi istnieć, musi funkcjonować i musi się rozwijać.

Z kolei radna i jednocześnie dyrektor liceum w Nowej Dębie Janina Lubera: –Wielu absolwentów Zespołu Szkół w Jadachach trafia do mojej szkoły. I to co mogę o nich powiedzieć to, że są to ludzie bardzo dobrze przygotowani do edukacji w szkole średniej, cechujący się wysoką kulturą osobistą. To świadczy, że Zespół Szkół w Jadachach jest bardzo dobrą placówką.

Niezwykle ciekawa była cześć artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów przedstawiająca życie patrona szkoły kardynała Stefana Wyszyńskiego zawierająca bogaty montaż słowno-muzyczny. Po zakończeniu uroczystości można było nabyć publikację prezentującą historię oświaty i szkolnictwa w Jadachach.

150lecieoswiatyjadachy11

———————————————————————————————-

33 KOMENTARZE

  • I znowu Sudoł przyszedł na darmową reklamę w nic nie robieniu i rozkładaniu ND oświaty. SUDOŁOWI MÓWIMY DOŚĆ. KIEDY DROGA DO STREFY UL. KOŚCIUSZKI. ODDAJ PENSJĘ NA DROGĘ ZA TE 20 LAT

  • W roku kanonizacji JP2, Skiminy za zasługi dla kieckowych to pewniaki w wyborach .Chyba ,że mając trochę taktu opamiętają się i odpuszczą.

  • Skimina ma dla kogo żyć nigdy nie odpuści jest lijalny wobec władzy,pomóżcie go wysłać na zasiłek

  • Skimina siedź na emeryturze bo tylko do tego się nadajesz. Poręby potrzebują kogoś mądrego a nie dup… figuranta.

  • Za pensję żony niech zrobi wiadukt a za syna niech zrefunduje koszty dojazdu do biedry.

  • Też tak uważam, dać szansę młodym a nie dziadkom, którzy tylko patrzą żeby dorobić do emerytury. Acha, radnemu Gaździe też dziękujemy, obłudy nie tolerujemy.

 1. SUDOŁ TO NIC. PITRA DOPIERO ZARABIA PEŁNIĄC STANOWISKO CZYSTO REPREZENTACYJNIE. ROBI SOBIE JESZCZE PRZYUPASÓW W DĘBIE W OSOBACH MAKAREGO I SPÓŁKI.

  • Pluta go zmiecie zaraz bo już widać że posłem długo nie będzie. A pójść do normalnej pracy gdzie trzeba naprawde zapierdzielać po takich wakacjach w starostwie łatwo nie będzie.

 2. @haleegenowski – Taka mała prośba – czy możesz mieć większą fantazję i posługiwać się innym „nickiem”?
  Szmat czasu temu podróżowałem parowozem z @reg – wychodziliśmy w Jadachach z pekapu,gadaliśmy i za chwilę jechał pekap powrotny z Rzeszowa. Ech! takie wątłe rozrywki były :)
  Ostatni jestem by komentować jakieś wydarzenie w Jadachach do których mam stosunek obojętny a poprzez wojaże @reg pozytywny/sentymentalny.

  • @wesoło mi
   Oczywiście,że można!Wystarczy jeno przyzwoitość..
   ps.Sam prosiłeś o nieużywanie Twojego nicka – na czas Niebytu:)

 3. Ten Sudoł pokazuje sie na wszystkich imprezach i wielu ludzi ma go dość , czy w Jad,achach tez miał piłki? Bo zawsze nosi jakieś piłki kupione za pieniądze podatnika, dziadyga!

 4. Dziadziu skimina , popieram do domu, staruszek który nie ma gadanego nie umie się wysłowić ( obaj jednakowa). jest przydupasem władzy i kleru. Potrzeba nam radnych co mają inicjatywę , wiedzę i gadkę. Czas zmienić skład rady.

 5. Ktoś popełnił kardynalny błąd z nadaniem imienia szkole publicznej. Nie wybierając JPII pozbawiono się szansy na świętą budzetową szkołę.Ciekawe kto jest odpowiedzialny za ten brak przewidywania który pozbawił naszą gminną placówkę świętego patrona.

  • „Jedynkę” połączą z „Dwójką” w budynku „Dwójki” a do obiektów po „Jedynce” przeniosą wszystkich gimnazjalistów z Nowej Dęby.

 6. Trzeba spytać tych co rządzą: Pitra, Sudoł, Ordon. Baranowska platforma obywatelska chciałaby zamknąć. Jeśli będziesz ich popierał to wcześniej lub później skończy się zamknięciem

  • Brak naboru i rozdymane przywileje karty nauczyciela rozwalą każdą szkołę.Niech środowisko nauczycielskie zrozumie ,że dłużej społeczeństwo nie jest w stanie utrzymać każdego nauczyciela pracującego tylko 18 godz.tygodniowo(pełen etat) przy braku uczniów.Jest was po prostu ZA DUŻO.

  • Należy też pamiętać o kosztach dla szkoły jakie generują NJWB- tj.Najemni Judasze Watykańskiej Bestii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here