Jutro odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi

1

W najbliższy wtorek 12 lipca 2016r. w godzinach od 09:00 do 14:00 (rejestracja do 12:00) odbędzie się kolejna Akcja honorowego oddawania krwi organizowana przez KLUB HDK przy Zakładach Farmaceutycznych POLPHARMA S.A. Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie.

Tradycyjnie akcja przeprowadzona zostanie przed budynkiem Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie przy ul. Żeromskiego 2.

Przypomnijmy, że krew oddać może każda zdrowa osoba w wieku 18 – 65 lat, ważąca minimum 50 kg. Kandydat do oddania krwi w ciągu 24 godzin przed oddaniem nie może spożywać napojów alkoholowych. Należy również posiadać przy sobie dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy wypełnić ankietę dotyczącą obecnego stanu zdrowia, a po jej zweryfikowaniu każdy krwiodawca badany jest przez lekarza. Samo oddawanie krwi jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym i nie trwa więcej niż 15 minut. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno dawcy jak i biorcy krwi, każda jednostka krwi przed przetoczeniem jest szczegółowo badana.

Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi, mężczyźni oddawać krew mogą co 8, a kobiety co 12 tygodni.

Zarząd Klubu gorąco zachęca do udziału w Akcji nie tylko dotychczasowych krwiodawców, ale także osoby, które nigdy krwi nie oddawały, zwłaszcza młodzież.

Satysfakcja z ratowania czyjegoś życia jest o wiele większa niż 8 czekolad, dzień wolny od pracy, czy prawo do korzystania z opieki zdrowotnej poza kolejnością. Nigdy też nie wiemy, kiedy sami będziemy potrzebować pomocy.

Oprócz zbiórki krwi przygotowaliśmy  dla wszystkich oddających krew mnóstwo niespodzianek w postaci upominków, w tym tradycyjnie rower.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Zarząd Klubu HDK

przy ZF Polpharma Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here