KACPEREK POTRZEBUJE TWOJEJ POMOCY ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY

19

2014-01-20

Nazywam się Kacperek Serafin. Urodziłem się 18 sierpnia 2013r. o godzinie 00:00 w Nowej Dębie i dostałem 10 punktów w skali Agpar. Pochodzę z Majdanu Królewskiego, małej miejscowości w województwie podkarpackim. Rodzice bardzo na mnie czekali, bo jestem ich pierwszym dzieckiem.

Niestety los nie okazał się dla nas łaskawy, ponieważ urodziłem się z wadą lewej nóżki wstępnie zdiagnozowaną jako bardzo rozległy naczyniak limfatyczno – krwionośny.

Po miesiącu mojego życia okazało się, że wcześniejsza diagnoza była błędna. Właściwa diagnoza była szokiem szczególnie dla moich rodziców, bo ja póki co nic nie pamiętam. Lekarze powiedzieli im, że urodziłem się z bardzo rzadkim i wyjątkowo złośliwym nowotworem tkanek miękkich i kości zwanym \”infantile congenital fibrosarcoma\”. Żeby ratować moje życie moi rodzice musieli podjąć najtrudniejszą decyzję w ich życiu – musieli wyrazić zgodę na amputację mojej lewej nóżki. Chirurgom udało się uratować jedynie udo, resztę nóżki niestety straciłem.

JAK MOŻESZ POMÓC???

Przed naszym Kacperkiem bardzo dużo pracy. Będzie potrzebował wielu wizyt lekarskich u różnych specjalistów, którzy pomogą mu stanąć na nogi i całkowicie pokonać jego chorobę. Przed nim również intensywne rehabilitacje, nauka chodzenia i wszystko co z tym związane. Na szczęście mimo tego całego cierpienia, które go spotkało przez te kilka miesięcy jego życia wiemy, że da sobie rade, bo jest na prawdę silnym i dzielnym chłopczykiem.

Kacperek będzie potrzebował protezę lewej nóżki, która jest bardzo droga, a trzeba ją regularnie wymieniać na nową, bo nasz maluszek przecież cały czas rośnie.

Zwracamy sie do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe na zakup protezy i rehabilitację naszego synka Kacperka, gdyż sami nie jesteśmy w stanie zgromadzić tak dużych pieniędzy. Liczy się każda najmniejsza wpłata.

Kacperek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom \”ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ\”, w której to ma założone subkonto, na które mogą być przekazywane wszystkie darowizny i 1% podatku. Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Zgodnie z regulaminem fundacji każdy apel w internecie jest formą zbiórki publicznej dlatego też numer konta tutaj różni się od tego, który jest na ulotkach, które dostajecie od Nas. Niezależnie od tego na, który numer konta zostanie wykonany przelew pieniądze i tak trafią na konto Kacperka, jeśli oczywiście w tytule przelewu będzie wpisany jego numer, nazwisko i imię.

Oto dostępne możliwości pomocy:

1. Darowizna – bezpośrednia wpłata na subkonto udostępnione przez fundację (darowizna w ramach zbiórki publicznej)

– Wpłaty w walucie polskiej:

Fundacja Dzieciom \”Zdążyc z Pomocą\”
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa

Numer konta: 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

Tytuł przelewu: 22546 – SERAFIN KACPER – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Prosimy pamiętać o podaniu numeru, nazwiska i imienia synka, bo tylko wtedy pieniążki trafią na konto Kacperka.

Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT)

– Wpłaty zagraniczne (w euro):

IBAN: PL 11 1060 0076 0000 3210 0019 6510

kod SWIFT (BIC): BPHKPLPK

Tytuł przelewu: 22546 – SERAFIN KACPER – darowizna i pomoc na ochronę zdrowia

– Wpłaty zagraniczne (w dolarach amerykańskich USD):

IBAN: PL 48 1060 0076 0000 3210 0019 6523

kod SWIFT (BIC): BPHKPLPK

Tytuł przelewu: 22546 – SERAFIN KACPER – darowizna i pomoc na ochronę zdrowia

2. Przekazując 1% podatku

W formularzu PIT należy wpisać
* nr KRS: 0000037904
* w polu 124: wnioskowaną kwotę
* w polu \”cel szczegółowy 1%” wpisać: 22546 – SERAFIN KACPER
* w polu 126: zaznaczyć \”Wyrażam zgodę\”

Więcej informacji w zakładce: 1% podatku – jak przekazać.

Przede wszystkim chcielibyśmy prosić o przekazanie 1% podatku,to nic nie kosztuje,a nasz synek będzie miał normalniejsze życie wśród osób,które go tak bardzo kochają.

Poniżej podpowiadamy jak wypełnić formularz podatkowy PIT 37, by pomóc Kacperkowi:

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ NA STRONIE:
http://www.kacperserafin.pl


19 KOMENTARZE

  1. dobrze ze na INFO pojawia sie taka informacja – często mieszkamy tak blisko i nie wiemy ze możemy pomóc…Kacperek jest uroczy!!! oczywiście masz moj 1%;)

  2. dziękujemy wszystkim, którzy przekażą 1% na naszego synka Kacperka. Jesli ktoś ma znajomych administratorów innych stron gdzie można taki apel jak tutaj umiescic to prosze o kontakt na tomek0820@interia.pl . Im wiecej osób go zobaczy tym wieksza szansa na to że inni nam pomoga. pozdrawiam Tomek Serafin

  3. kacperku zdrowiej a dla rodzicó również dużo zdrówka i wytrwałośći.napewno przekaże 1% swojego podatku dla kacperka.namówie również znajomych

  4. dobra inicjatywa. Ludzie bez serca nie są-pomogą. Tak jak już to było podobnie kiedyś w innym przypadku.
    A jest możliwość, aby kiedyś zrobić akcję zbiórki pieniędzy na ulicy? Wrzucać pieniądze do puszek…

  5. Podpowiem Wam ,jak sobie ze zbiorka pieniedzy radzi polonia.Otoz,wiemy ze w naszym miasteczku jest duzo rencistow i emerytow ,ktorzy sa bezposrednio rozliczani przez ZUS.(na nich nie ma co liczyc ze przekarza !%)..dalej maja mniejszy dostep do internetu. itp.Dobrym rozwiazaniem jest postawic puszke albo sloik przy kasie w sklepach np.spozywczym z naklejona informacja na jaki cel zbierane sa pieniadze.Napewno ,nie jedna starsza osoba wrzuci zlotowke z wydanej reszty.Inny sposob to zorganizowanie jakies zabawy na ten cel, trzeba tylko dogadac sie z restauratorem.Polonia w ten sposob sobie pomaga ,moze i w naszej Debie to poskutkuje.

  6. Zmien podejscie do swojej pracy! Wnioskuje z twojego wpisu,ze skoro masa dzieci jest chorych to …..nie pomagamy?Wszystkich nie uszczesliwimy wiec po co sie starac ??? Jezeli wiekszosc personelu ma takie podejscie jak ty to sie nie dziwie, ze w sluzbie zdrowia jest tak zle.Chyba czas bys zmienila prace.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here