Kasia Wojciechowska Mistrzynią Polski!

10


Młoda zawodniczka klubu MKS Stal Nowa Dęba Kasia Wojciechowska zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodziczek w biegach górskich na dystansie 3 kilometrów!

Zawody odbyły się w minioną niedzielę odbyły się w Międzygórzu w Sudetach.
Kasia była w świetnej formie, dzięki czemu obroniła tytuł Mistrzyni Polski , który wywalczyła w roku ubiegłym w Ustrzykach Dolnych. Kasia odebrała mnóstwo gratulacji po biegu zarówno od organizatorów jak i od wielu trenerów innych ekip za styl w jakim zwyciężyła prowadząc od startu do mety na najtrudniejszej trasie w historii mistrzostw. Należy podkreślić, że lekkoatletyczne zmagania rozegrane zostały w bardzo dobrej obsadzie, gdyż na starcie stanęły wszystkie czołowe zawodniczki w kraju.

Kasia już na pierwszym podbiegu oderwała się od najgroźniejszych rywalek i stopniowo powiększając dystans zwyciężyła z ogromną przewagą nad drugą zawodniczką Moniką Kaliwodą z Olkusza i trzecią Kamilą Kobos z Ustrzyk Dolnych. Warto dodać,że Kasia jako jedyna zawodniczka potrafiła pokonać biegiem całą trasę nie zatrzymując się nawet na najtrudniejszych podbiegach. Przez swoje zwycięstwo Kasia stała się poważną kandydatką do wyjazdu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy juniorów młodszych ,które odbędą się w Słowenii, a weźmie w nich udział 3 najlepsze polskie juniorki młodsze, wyłonione w kwietniu podczas Mistrzostw Polski na Górze Św.Anny.

zymon Zięba zdobył srebrny medal na dystansie 1300m.

Bogdan Karkut

Zarówno Kasi jak i Szymonowi składamy GRATULACJE i życzymy kolejnych SUKCESÓW!

10 KOMENTARZE

  1. Gratulacje !!! Może tak maraton w przyszłości? Jak się ma taką wytrzymałość to idealna konkurencja a poza tym Grzesiek Sudoł walczy na 50 km to są tradycje do podtrzymania.

  2. Gratulacje Kasia! No to teraz medal Mistrzostw Europy?
    A tak w ogóle to fajnie,że są jeszcze młodzi ludzie którym się chce robić coś więcej niż siedzieć na okrągło przed telewizorem albo komputerem.

  3. Ty, don kojot. ty sie zawsze musisz komuś dowalić, bo nie przeżyłbyś ani minuty bez tego. Zupełnie jak etatowy PiSior. Zazdrość cię zżera bo sam nie potrafisz nic innego jak komuś dokopać. Najlepiej leżącemu. Wyłazi z ciebie jak słoma z butów że to nie ciebie podziwiają. Jak ci żal do gibaj na bieżnię i pokazówkę rób dla moherowego plebsu , a jak nie to spadaj i morda w kubeł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here