Kasia Wojciechowska na Mistrzostwach Europy w Słoweni

16

28.06.2011r.


W sobotę 25.06.2011r. w słoweńskiej miejscowości Gorenje Vas odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów młodszych w biegach górskich,w których wystartowała zawodniczka naszego klubu MKS Stal Nowa Dęba Katarzyna Wojciechowska.

Juniorki młodsze (16-17 lat)miały do pokonania dystans 3600 m,zaś juniorzy 4600m.Kasia,dla której był to debiut na międzynarodowej imprezie zajęła 19 miejsce indywidualnie i 7 drużynowo.Liderka polskiej ekipy Kamila Paluch zajęła 10 miejsce,zaś trzecia nasza reprezentantka Kamila Kobos była 29.


Fot.: Z reprezentacją Bułgarią

Nasza zawodniczka dzielnie walczyła na szybkiej i bardzo trudnej technicznie trasie ale traciła zbyt dużo na zbiegach żeby włączyć się do walki o czołowe lokaty.Ostatni podbieg pokonała po mistrzowsku przesuwając się z 23 na 10 miejsce ale na zbiegu do mety straciła wysoką pozycję. Start w Mistrzostwach Europy był dużym przeżyciem a zarazem cennym doświadczeniem dla naszej młodej zawodniczki,która jako 16- latka będzie miała prawo startu w tej imprezie również w przyszłym roku i jeśli solidnie popracuje nad techniką zbiegu to ma duże szanse na miejsce w ścisłej czołówce.Warto dodać ,że na przełomie lipca i sierpnia Kasia pojedzie na tygodniową konsultację do byłej Mistrzyni Europy Pani Izabeli Zatorskiej,z którą będzie pracować nad poprawieniem techniki biegu.


Fot.: Z reprezentacją Turcji

23 lipca Kasia wystartuje w finale Mistrzostw Polski juniorów młodszych w Płocku na dystansie 2000m z przeszkodami a 2 tygodnie później w Mistrzostwach Polski w biegach górskich w Ustrzykach Dolnych.


Fot.: Z reprezentantami Włoch
——-
POSZUKUJEMY FIRMY/OSOBY FIZYCZNEJ, KTÓRA ZOSTAŁABY SPONSOREM KASI WOJCIECHOWSKIEJ. WIERZYMY ŻE KAŻDA POMOC ZARÓWNO FINANSOWA JAK I SPRZĘT SPORTOWY PRZYCZYNI SIĘ DO OSIĄGNIĘCIA PRZEZ NASZĄ ZAWODNICZKĘ KOLEJNYCH SUKCESÓW. ZAINTERESOWANYCH WSPARCIEM PROSIMY O KONTAKT: infonowadeba@op.pl

16 KOMENTARZE

  1. 200 zł miesięcznie dostają zawodnicy sekcji piłki nożnej na picie tylko dlatego że prezes i lubi gałę, dlaczego Kasia nie może skorzystać z tego wynagrodzenia jako zawodnik MKS STAL ?

  2. Takich ludzi trzeba efektywnie wspierać a to co dostają nasi sportowcy z miasta to tyle co nic. 150 zł miesięcznie dla medalistów mistrzostw Polski podczas gdy w innych gminach jest to kwota 500-600 zł.Sportowiec,który reprezentuje Polskę zagranicą jest wizytówką miasta,żywym banerem reklamowym,który promuje nie tylko miejscowość , z której się wywodzi ale daje przykład innym młodym ludziom że nawet ludzie z małych miejscowości mogą coś osiągnąć.

  3. Ty Donald to może stań do takiego biegu albo spróbuj w chodzie bo tam też jest lekko.Niewielu uprawia tą konkurencję, murzyni nie startują przejdziesz sobie 20 km w 1,20 pojedziesz na ME albo IO i medalik sam wskoczy na szyję a na koniec powiemy ci,że było łatwo ale dobrze,że coś robisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here