Relacja ze STAL CUP 2011!

22

Wspaniałe widowisko, hala wypełniona po brzegi, gorąca atmosfera oraz emocje do ostatniego gwizdka tak w skrócie można opisać trzecią edycję turnieju \”STAL CUP\”

zacznijmy jednak od początku…

15 Stycznia 2011 roku w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 o godz. 10:00 stawiły się drużyny z Rzeszowa, Jasła , Nowej Sarzyny, Kolbuszowej i oczywiście Nowej Dęby.

Zespoły po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy w których mecze rozgrywano systemem \”każdy z każdym\”( Stal jako gospodarz wystawił dwie drużyny )

Kolbuszowianka – Unia Nowa Sarzyna ( 3 – 5 )
Czarni Jasło – Resovia Rzeszów ( 3 -4 )
Kolbuszowianka – Stal I ( 7 – 5 )
Czarni Jasło – Stal II ( 3 – 4 )
Unia Nowa Sarzyna – Stal I ( 4 – 2 )
Resovia Rzeszów – Stal II ( 3 – 1 )

Do półfinałów awansowały : Unia Nowa Sarzyna, Stal II, Kolbuszowianka Kolbuszowa oraz Resovia Rzeszów. Nie poszczęściło się natomiast naszej drugiej drużynie która przegrała oba mecze w grupie i musiała zadowolić się meczem tylko o 5 miejsce.

W pierwszym półfinale nasz zespół zafundował kibicom niesamowitą dawkę emocji pokonując drużynę z Sarzyny dopiero po serii rzutów karnych. Stal I – Unia Nowa Sarzyna 3 -3 K( 3 – 2 )

W drugim półfinale również po bardzo emocjonującym meczu Resovia pokonała Kolbuszowiankę 2 -1 i tym samym zapewniła sobie udział w finale .

W meczu o V miejsce Stalowcy mimo dobrej gry i początkowego prowadzenia nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku i tracąc w końcówce dwa gole ulegli drużynie z Jasła 4 – 6

III miejsce wywalczyła drużyna z Sarzyny dość łatwo pokonując zespół Kolbuszowianki 5 – 0

Najwięcej emocji dostarczył oczywiście finał z udziałem naszej drugiej drużyny. Mecz był toczony w szybkim tempie z wieloma sytuacjami po obu stronach boiska. Nie brakowało pięknych efektownych zagrań jak i również chwilami bardzo ostrej gry. Mimo kilku dogodnych sytuacji mecz ostatecznie zakończył się porażką naszej drużyny 0 – 1.

STAL I – Sekuła,Tomczyk, Diektiarenko, Milanowski, Horodeński, Dudziak, Żmuda, Szurgociński, Dziemianko, Pogoda.
STAL II – Kopeć, Uznański, Serafin, Dudek, Marut, Gaweł, Rachwał, Kotrych, Idec.


Podobnie jak w ubiegłym roku impreza dostarczyła nie tylko mnóstwo sportowych emocji ale także sporo rozrywki oraz przyciągnęła tłumy widzów.
Po trzech pierwszych godzinach zmagań piłkarskich na parkiecie pojawiły się gwiazdy:
Krzysztof Golonka wicemistrz Europy w „Football freestyler” oraz Damian Gielnicki mistrz Świata w „Footbagu”. Zarówno ten pierwszy z piłką jak i ten drugi z popularną „zośka” niemalże łamali prawo grawitacji wprowadzając w zachwyt wszystkich zgromadzonych. Obaj trzykrotnie pojawiali się na parkiecie prezentując swoje triki.

Występy w ich wykonaniu nie były jedynymi atrakcjami tego dnia. Swój show taneczny zaprezentowały dziewczęta z Akademii Tańca Art. Dance oraz grupy Burning Girls.

Pomimo braku śniegu na turnieju pojawił się sam Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty publiczności i jak to powiedział prowadzący całą imprezę Marek Powrózektakiego Mikołaja przyjęlibyśmy nawet w czerwcu” .

Po zakończeniu zmagań piłkarskich oraz po wszystkich występach zaproszonych gwiazd przyszła pora na podziękowania, wyróżnienia indywidualne oraz wręczenie nagród dla wszystkich drużyn.
Nagrody wręczali zaproszeni goście a wśród nich: Wiesław Ordon- Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Jerzy Sudoł – Vice Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Janusz Biliński, Leszek Pabian, Tadeusz Rak, Marian Mikielewicz oraz Adam Szurgociński – Dyrektor SOSiR.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Damian Juda z zespołu Uni Nowej Sarzyny


Najlepszym Bramkarzem okazał się golkiper z Resovii Michał Superson

Królem strzelców z 6 bramkami na koncie został zawodnik Nowodębskiej Stali Andzej Dudziak.


Podziękowania oraz pamiątkowe nagrody otrzymali również Krzysztof Golonka, Damian Gielnicki oraz cała trójka sędziowska (Marek Strzelczyk, Ryszard Mokrzycki, Grzegorz Wilk) która perfekcyjnie poprowadziła zmagania na parkiecie.

Podczas całego turnieju zostało rozdane wiele atrakcyjnych nagród nie tylko dla dzieci i młodzieży biorącej udział w konkursach ale także dla publiczności. Rozlosowano m.in.: telefony komórkowe, koszulki, szaliki, dres reprezentacji Polski, torby, plecaki, karnety na basen, talony na pizze.

Impreza nie mogła by się odbyć gdyby nie ofiarność i wsparcie finansowe wszystkich sponsorów.

To dzięki nim oraz zbiórce pieniędzy w firmie Media-tel drużyna Stali Nowa Dęba otrzymała specjalną nagrodę 20 kpl. dresów.


Organizatorzy jeszcze raz dziękują wszystkim którzy pomogli przy organizacji turnieju oraz w trakcie jego trwania:
……..
Adam Majdański, Marek Powrózek, Tomasz Zieliński, Bartłomiej Sikora, Łukasz Bednarski, Kamil Hinzman, Karol Busik, Andrzej Majdański, Anna Horodeńska, Aleksander Diektiarenko, Łukasz Milanowski, Joanna Bunio, Ewa Suszyńska, Magdalena Młynarczyk, Patrycja Diektiarenko, Dariusz Horodeński, Daniel Młynarczyk, Rafał Trela, Tomasz Dziemianko, Agnieszka Peret, Marta Majdańska, Kajetan Horodeński. Dziękujemy również ratownikom medycznym którzy przez cały dzień dbali o zdrowie naszych zawodników, Straży Miejskiej oraz firmie Argus która czuwała nad bezpieczeństwem podczas trwania imprezy.

Ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Wiesława i Iwony Szczur za fotorelację i materiał video.

Klub Kibica

22 KOMENTARZE

 1. Bravo i jeszcze raz Bravo :D organizacja, nagrody, zaproszeni goście, konkursy, wszystko na wysokim poziomie. Osobiście wolę siatkówkę i szkoda że nikt nie robi takich imprez związanych z siatkówką .

 2. No panowie popierający Damiana – do boju. Instrukcja prosta. Zasuwać do klubu wypełnić deklaracje członkowską, zapłacić 60 zł składkę, na walnym zgłosić kandydata, a w głosowaniu poprzeć. Proste jak drucik czas macie do jutra tj. 18 stycznia. ( Jak was będzie 20 to prezesa z całym zarządem sobie wybierzecie) Ale coś mi się wydaje że dla wielu forumowiczów jest to i tak zbyt trudne, a po walnym znów coś ciekawego napiszą jak to wszystko źle.

  A co do imprezy to pierwsza klasa. Wielkie brawa dla organizatorów.

 3. Impreze na swoje konto i tak dopisze sobie Szurgocinski! Pamiętam jak chłopaki zrobili letnią lige na Orliku. Na koniec roku w podsumowaniu Pan dyrektor wpisał sobie tą impreze jako zorganizowana przez siebie. Na Stal Cupie tez pojawił sie znikąd zapewne przez nikogo nie proszony i prężnie wręczał nagrody :D Było kilku innych kandydatów na dyrektora ale jak to juz w naszym miasteczku bywa, dyrektor byl juz wybrany przed wyborami ;]

 4. Informacja odnośnie wpisu nr 13.
  Pan dyrektor SOSiR Adam Szurgociński był zaproszony do wręczania nagród przez organizatorów Turnieju. SOSiR znajduje się na liście tegorocznych sponsorów Stal Cup.

 5. wszystkie te twarze dbają o dobry wizerunek (najlepiej przykleić się do sportowców, ufundować jakiś pucharek, poklepać ich po ramieniu) tu zdjęcie tam zdjęcie, tu napiszą i tam napiszą, paranoja:@
  co drugi przywłaszczy sobie czyjeś zasługi, tak to teraz takie modne że trudno odróżnić rzeczywistość od lansu

 6. ja tam nie chciałbym być "tymi twarzami". Stres cały czas. przynajmniej na Stal – Cup mają trochę przyjemności.
  Czego im zazdrościć, ja wolę święty spokój;)

 7. A więc osoba podpisujaca się nickiem "hahahahahaha" już nie ma nic do powiedzenia po odpowiedzi przez Administratora ?? napisał prawdę to już nie masz nic do powiedzenia ? brawo.. widać poziom Twojego myślenia, nie wiesz pewnych rzeczy to siedź cicho ! a nie ubliżasz innym.. a co do wyborów na dyr. sosir to trochę argument wzięty znikąd a jeśli masz takie informacje to pewnie odpowiednie organy powinny się tym zająć, no chyba, że znowu masz błędne informacje jak w przypadku turnieju..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here