Koncepcja rewitzalizacji zalewu

52

Temat zagospodarowania nowodębskiego zalewu poruszaliśmy w naszych tekstach wielokrotnie. Kładliśmy w nich nacisk na potencjał jaki drzemie w funkcjonalnym połączeniu terenów od basenu otwartego przez kompleks sportowy obok ZS1 (orlik, kryta pływalnia, skate park), aż po zalew tworząc w ten sposób duży obszar sportowo-rekreacyjny który służby nie tylko mieszkańcom gminy Nowa Dęba ale również osobom spoza naszej miejscowości.

Wreszcie możemy zapoznać się z zaproponowaną koncepcją rewitalizacji naszego Zalewu.
Wybrane slajdy prezentujemy poniżej. Jednocześnie zachęcamy Czytelników do wyrażania własnych opinii. Koncepcja powstała jako praca dyplomowa na Politechnice Krakowskiej, Wydział Architektury Krajobrazu.


Zaprezentowane grafiki są elementem prezentacji przygotowanej przez UMiG (Klilknij)

52 KOMENTARZE

 1. Pomysł świetny, pytanie tylko czy możliwy do realizacji, przy części rekreacyjnej warto pomyśleć o ścieżkach zdrowia, jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób w każdym wieku,

 2. Dorzuciłbym ze 3-4 altanki z rusztem gdzie w spokoju można byłoby zjeść pieczone kiełbaski czy inne specyfiki (coś na wzór Wilczej Woli).
  Do tego wpuścić wędkarzom duże ryby, bo w zalewie chyba ich nie ma… a spacerowicze też mieliby frajdę zobaczyć jakiś okaz.

 3. Ależ podoba sie, podoba… Tylko kto to ten Kozłowiecki jest ? A te literki przed nazwiskiem BP. to co znaczą? Bolek Palant? A może Boże Pomóż? A może Bohater Plebsu? A może ….nie, nie napiszę bo młodzież tez to czyta….

 4. nareszcie!!!! w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i zajął się tym tematem. Wszyscy zarabiają na turystyce, rekreacji tylko w nd wszystko kiedyś swego czasu zaorano.
  Projekt fajny, ciekawie wpleciono symbolikę związaną z ND w projekt wyspy:)
  jestem coraz bardziej dumna z tego miasta!

 5. Ad #5 – Proszę o nie zamieszczanie kolejnych niestosownych opinii o bp Kozłowieckim. Im mniej Pan napisze na ten temat tym mniej się Pan skompromituje.
  I wróćmy do dyskusji o projekcie rewitalizacji zalewu w ND.

 6. Stanowiska w komisjach rady gminy:

  Komisja budżetowa: przewodniczący – Krzysztof Sałek (Rozalin), wiceprzewodniczący – Tomczyk Marian (Cygany)

  Komisja gospodarki przestrzennej i inwestycji: prz. – Tomasz Gazda (Nowa Dęba), vice. – Krzysztof Sałek (Rozalin)

  Komisja rolnictwa itd. – przew. – Kazimierz Skimina (Poręby Dębskie), vice. – Andrzej Durtka (Jadachy)

  Komisja oświaty, kultury, zdrowia i sportu: przew. – Stanisław Skimina (Chmielów), vice. – Maria Mroczek (Nowa Dęba)

  Komisja statutowo-organizacyjna: przew. Helena Tłusta (Alfredówka)), vice. – Halina Drągowska (Nowa Dęba)

  Komisja rewizyjna: przew. Jan Flis (Dęba wieś)

 7. bk, nie ma być z czego an razie dumnym, jak pisze to praca magisterska z Politechniki Krakowskiej, a projekt nie jest chyba jeszcze wcielony w życie, więc lepiej chyba poczekać z takimi pięknymi słowami do póki nie zaczną bądź nie skończą ;)
  pozdrawiam

 8. obserwatorND -co tak w piórka nagle obrosłeś .Co masz do Fundacji może to źle że mogła by te tereny przejąć i mądrze zagospodarować?Co już ci się nie podoba bo ktoś ma inne zdanie od ciebie, radzę ucz się trochę od ojca bo mądry człowiek a nie rżnij filozofa samopas:)

 9. I dalej po wyborach wieś bedzie miała wladzę absolutną,jeszcze dodać Serafina i na następnej sesji zmienią nazwę miasta z Nowej Dęby na Deba – Osiedle.
  Co chcieliscie to macie. BRAWO.

 10. Z tymi komisjami widzę że niezła wtopa, ludzie bez kompetencji, w większości z wiosek, Ordon chyba lepszych nie ma, a widocznie postanowili nie dopuścić opozycji (Ratusza) do żadnych stanowisk… Oj żeby się to im nie odbiło czkawką, ludzie na mieście teraz zobaczą, o co tej ekipie naprawdę chodzi i co potrafi :/

 11. tak się pchaliście , to teraz macie , żadnej posadki, żadnego stołka, możecie sobie pokrzyczeć, tak łatwo się was uciszyło – radni bezradni,

 12. Do @ 15
  Jeżeli jesteś z miasta, to właśnie Tobą rządzą radni z sołectw. Niestety świadomość budzi się latami.
  Gratuluję !

 13. co wy możecie wiedzieć o rządzeniu …
  to co mamy dziś budowano latami, sami popatrzcie ile lat ciężkiej pracy ludzie poświęcili temu miastu, ludzie, którzy są, byli i będą na topie, nie to co wy krzykacze !

 14. Do @17
  To spytaj czemu młodzi stąd uciekają.
  Nikt nie odbiera dorobku tym co byli i działali wcześniej.
  Ale chyba w tym co piszesz to się zaplątałeś.
  Sen Cię ukoi.
  Dobranoc ;)

 15. Wpadam czasem do Deby, i naprawde nie mam pojecia co kryje sie pod stwierdzeniem "to co mamy dziś budowano latami", chyba ze chodzi o las, ktoryrzeczywiscie szybko nie urosl;) Bida z nedza przez Debe pedza…

 16. Wreszcie w odpowiedni sposób doceniono panią Marię Mroczek. Słusznie przyłączyła się do pana Sałka i Burmistrza. Kiedyś bardzo niegrzecznie Serafin odwołano ją ze stanowiska przewodniczącej rady gminy, tylko dlatego, że sprzeciwiła się Wąsikowi ze związku zawodowego nauczycieli.

  Najważniejsze to sobie przebaczać. Pani Maria pierwsza podała rękę do Wojtka Serafina. Pokazała klasę, której Janina Lubera może tylko pozazdrościć.

 17. Rozbitku masz rację, ale jestem optymistką i wierzę w to miasto, mam zamiar kiedyś na stare lata tu wrócić i wypoczywać, więc trzymam kciuki :)

 18. [b]"strefy funkcjonalne – edukacja"[/b] jest wielbłąd. Ulica Kościuszki jest od południa a nie od zachodu. A tak swoją drogą, to Wiesław nawet na fontannę przy ul. 1-go Maja nie ma, a tu kolejny wielki plan. Planty i mały lasek już [b]zrewitalizowano[/b] w ubiegłym roku :P

 19. [b]"Bo to Aldonko będzie teren fundacji BP.Kozłowieckiego .Co może się wam ten zaszczytny cel nie podoba?"
  Jest to cytat jednego z pierwszych postów. I powiem otwarcie żeby inni usłyszeli – NIE PODOBA NAM SIE żeby czarne klechy wsadzały łapę tam gdzie ich nie chcą. Nowa Dęba to nie tylko nawiedzone, rzucone na kolana wiernopoddańcze księdzu oszołomy, zasłuchane jak w mantrę w jedynie słuszne głosy z Radyja. To właśnie oni dotychczas hamowali jakąkolwiek inicjatywę zrobienia z Nowej Dęby miasta przez duże M, a nie tylko punktu na mapie. Mało im było miejsca w kościele to wyciągają łapki po coraz więcej i więcej. A moze ktoś by wreszcie skontrolował skąd czarni mają na to pieniążki? Przedtem było widać wszędzie czerwone sztandary komuchów a teraz co by człowiek chciał nie zrobić to czarnego spotyka[/b]

 20. Komisja rewizyjna: przew. Jan Flis (Dęba wieś) – powinno być "Dzielnica Dęba" albo " Stara Dęba" – pod wzgledem rolniczym wieś umarla juz

 21. O czym my tu mowimy nasze miasto ma dlugi.. jest zle prowadzone a ci chca kolejne pieniadze wydacwac. z czego ^^ zeby przekret na kolejnym przedsiewzieciu zrobic;)??

 22. Masz rację. To jest karma dla mas.. brakuje mi tylko lotniska i skoczni narciarskiej w Chmielowie- no, ale to już było… prawda Panie Burmistrzu?

 23. No bez jaj! Cały pomysł i,może ciekawy futurystycznie ale bądźmy nieco serio – patrz artykuł o '' kiblach w holu''…Brak środków by w godziwych warunkach lokatorzy [size=16][color=#663300]wypróżniali[/color][/size][color=#ffff00]się[/color].
  A tu wizja ,nie przymierzając , jak z Dubaju! Wyspa z symboliką liścia dębu! Mnie osobiście przewrócił ten projekt – dlaczego? Ano dlatego,że wyje*ane nadzieje mieszkańców i po co nierealne pomysły pieścić?

  edit.
  #26 Micley :) – A mnie nazwa -Dęba Wieś / się podoba, bo miasto ''Nowe'' z Dęby jest i kropa ! :D:D he,he.
  #29 – sorry – edytowałem swego posta i tak wyszło :|

 24. pansa sanczo a czy w tym bloku o którym wspominasz mieszkają ludzie, którzy kupili te mieszkania? czy może są one z nadania?
  Jeśli im źle zawsze mogą kupić sobie nowe mieszkanko gdzie tylko chcą, pewnie powiesz że nie mają pieniążków, a ja ci powiem to trudno – socjal to socjal
  a w miasto trzeba inwestować, czy to basen czy skate park czy też w uporządkowanie terenu wokół zalewu,
  Należy stwarzać możliwości do uprawnia sportu, rekreacji, nauki – na tym się dziś zarabia, a nie na upadłych zakładach metalowych
  Dodatkowo ładna, uporządkowana przestrzeń dobrze wpływa na mieszkańców, budzi w nich pozytywną energię

 25. do #30 | pansa sanczo

  te kible, na brązowo i na żółto :D to rewelka, zresztą mądrze gadać zaczynasz. Sądząc po godzinie, wczesnej (trzeźwej) dosyć jesteś perspektywiczny

  do #31 | mmmm

  A Ty będziesz z Poloczkiem za zupełną darmochę pilnować tej wyczesanej inwestycji przed "złomiarzami" i wandalami

 26. #31 – To ja ci odpowiem… To tylko prowokacja / taka sobie pewno…(Z Kiblami etc.)
  Absurdem jest pomysł rewitalizacji'' z górnego C'' ,zalewu jak/za info – status spornej działki jest nie uregulowany.. I jakiekolwiek pomysły -…''jak ładne sobie wyobraża to pani'' są o kant du*y rozbić!!
  #3 Aldonka jest najbardziej [size=24]Rzeczową[/size] osobom / proponowała – no,choćby kapliczkę.. Absurd zamieniony w groteskę..
  p.s.Przeczytaj własne ostatnie zdanie '' na głos ''B) a będziesz miał taką radochę jak ja:D
  #32 pozdrawiam;)

 27. Kieruję do pani kilka słów dla jasności :
  Pani Maria nie musiała wybaczać Serafinowi za odwołanie ze stanowiska i depresję jaką przeszła, bo Serafin był tylko pionkiem w tej grze i działał na polecenie – więc niech kieruje swoje wybaczenie trochę wyżej. A fakt jest taki, że kierując radą pani Maria niejednokrotnie się ośmieszała i wykazywała brakiem wiedzy w kwestiach samorządowych.
  A pani Lubera tym różni się od pani Mroczek, że się nie sprzedała za funkcję i kasę (do chorągiewek napewno się nie zalicza). Pozdrawiam.

 28. [quote]#8 | komisje w radzie gminy dnia 12/01/2010 20:02
  Stanowiska w komisjach rady gminy:

  Komisja budżetowa: przewodniczący – Krzysztof Sałek (Rozalin), wiceprzewodniczący – Tomczyk Marian (Cygany)

  Komisja gospodarki przestrzennej i inwestycji: prz. – Tomasz Gazda (Nowa Dęba), vice. – Krzysztof Sałek (Rozalin)

  Komisja rolnictwa itd. – przew. – Kazimierz Skimina (Poręby Dębskie), vice. – Andrzej Durtka (Jadachy)

  Komisja oświaty, kultury, zdrowia i sportu: przew. – Stanisław Skimina (Chmielów), vice. – Maria Mroczek (Nowa Dęba)

  Komisja statutowo-organizacyjna: przew. Helena Tłusta (Alfredówka)), vice. – Halina Drągowska (Nowa Dęba)

  Komisja rewizyjna: przew. Jan Flis (Dęba wieś)[/quote] Witam Kuna ŻENADA normalny POPŁOCH NA SALI , i jak to można NAZWAĆ…??? RADA MIEJSKA !!! hihi ale cóż stało się a teraz będzie AKCJA z strony WYBORCÓW "NA ŁAPKI PATRZ" np. P. Gazda w tamtej kadencji tłumaczył się z SWOICH GŁOSOWAŃ cyt "co ja sam mogę…!!!" i podwyżki wody , opłaty za mieszkania jego ZASŁUGA:( a tu jak miał OKAZJĘ to spier…ił pod piórka BURMISTRZA ale co tam GAZDA MÓWIĄ WŚRÓD GÓRALI !!! hihi i na pewno ma coś wspólnego z ŚWISTAKIEM bo jak Wiesio gwizdnie to GAZDA już JEEEEEE…!!!:P , Maria nie dość że DZIERŻY w-ce przewodniczącego w Radzie to na KIJ JEJ jeszcze KOMISJE !!! SPRZEDALI SIĘ JAK ta lala !!! P.DRĄGOWSKA odwaliła też KISZKĘ…:| a tak w ogóle to wyszła z tego SAMA BARANINA ….!!!! jak to mówił STALIN POŻYWIOM UWIDIEM…hihi Pozdro!!! Ratuszowców Drutek PS a tak na marginesie to najbardziej ZADOWOLONYM I UŚMIECHNIĘTYM uczestnikiem posiedzenia rady był MATEUSZ URBANIAK…!!! hihi :D a MOŻE ON MA CAŁY CZAS TAKI WYRAZ TWARZY…:D

 29. regan ładnie oceniasz społeczeństwo, czyli w nd teraz zostali sami złomiarze i wandale dla których nic nie opłaca się robić, jak tak to lepiej zamknijmy też basen bo pewnie wodę kradną, mydło z dozowników w skarpetach wynoszą ….

 30. Niezależnie od tego, jak wielkie fortyfikacje zostaną tam zbudowane, nasza piracka armada i tak zrobi z tym porządek! Przygotujcie się na nadejście czarnej bandery :D

 31. Drurek to koleś Ostapki. Zrobili mu kuku i teraz znęca się nad radnymi. Jeszcze kłamie że niby coś tam powiedzieli i że się sprzedali. Drurek śpiewasz tę kłamliwą piosenkę od kilku tygodni. Chłopie weż się w garść. RATUSZ przegrał i tyle. Idż do psychiatry bo nieżle ci odwaliło. Nażarłeś się tych g*wien Ostapki i teraz fermentujesz.:P

 32. A tak wogule to wiesz co to jest pomówienie. Chyba nie więc idż się lecz bo ta nienawiść cię zniszczy człeku marny.

 33. A tak w ogóle to wiesz co to jest pomówienie. Chyba nie więc idż się lecz bo ta nienawiść cię zniszczy człeku marny.

 34. do #38 | mmmm
  Pozytywną energię to budzi kasa, a jeżeli mieszkańcy Nowej Dęby mają problem z zatrudnieniem na "zakładach" to o pozytywnej energii zapomnij, jak nie masz na chleb, czy piwko. Przypominam, że na "zakładach" Dezamet i innych spółkach w strefie pracuje kilkaset ludzi z poza miasta i gminy, temat był opisywany już nie raz na chociażby tym portalu i jego forum. A a propos wandali, przejdź się na boso po zalewie to zrozumiesz o co mi chodzi, innych przykładów nawet nie warto przytaczać

 35. #38 -''ładnie oceniasz społeczeństwo'' :D:D mmmmm. – [color=#ff0000]rozgarnij się ociupinke[/color] -proszę… Wyjdź na dfur / na pole – po oddychaj powietrzem zimowym,spocznij… sam oceniasz -[color=#ff0000]najsampierwB)[/color] i reprymendy pozwalasz sobie innym udzielać…

  ps. Ładny dzień abym spacerowała..

 36. regan, w myśl twej zasady: czy wszyscy z nd, którzy są zatrudnieni np w rzeszowie czy tbg powinni być zwolnieni
  w UE mamy zagwarantowaną swobodę przemieszczania się i zatrudnienia ;)

 37. To spróbuj przedrzeć się w Anglii, Francji albo w Niemczech przez ichniejsze towarzysko – zawodowe kluby i zostań szefem instytucji z sektora finansowego, zbrojeniowego lub nowych technologii. Akurat będziesz przyjęty… Weź, Panie, chodź po ziemi.

 38. No tak, ale nie porównujmy stanowiska prezesa, z szeregowym pracownikiem, czy nawet kadrą zarządzającą średniego szczebla. Chyba nigdzie w cywilizowanym świecie nie zostaniemy szefem dużej instytucji ze względu na fajne cv. Najpierw trzeba w danym światku zaistnieć. Kilka suchych wpisów w życiorysie niczego nie załatwia. Ktoś jeszcze musi być w stanie je potwierdzić.

 39. Haha! Ale nawiązując do sytuacji zatrudnienia na lokalnym rynku pracy, a konkretnie na zakładach: Kilka suchych faktów wystarczy jeśli masz odpowiedniej grubości kopertę i wcale nie musisz pisać faktów z życia, wystarczy być dobrym bajkopisarzem żeby w razie jakiejkolwiek kontroli nie wyszło, że zostałeś zatrudniony bo Twój wujek/ciotka jest na stanowisku ;) a poza tym nawet jeśli zatrudniani są ludzie z poza gminy to co z tego? Zauważcie, że większość młodych teraz opuszcza rodzinne gniazdko i albo znajduje pracę gdzie indziej, albo wyjeżdża na studia i tam już zostaje, bo wie, że tam ma jakieś szanse. Na zakładach potrzebują ludzi ukierunkowanych na specyfikę danego zakładu pracy, a skoro znajdują się tacy poza Nową Dębą to takich zatrudniają. To nie te czasy kiedy wszyscy szli do zawodówki bo wiedzieli, że zaraz po jej skończeniu mają gwarancję pracy na zakładach. Niestety to pokolenie już jest na emeryturach/rentach, zresztą zasłużonych lub za chwilę na nią przejdzie. A jeśli się z tym ktoś nie zgadza, to niech mi poda zakład pracy na terenie Nowej Dęby, który przyjmuje pracowników zaraz po liceum, bo sam tego doświadczyłem i wiem jak jest. Radzę władzom pomyśleć jak przyciągnąć ludzi do miasta na stałe, bo nadchodzą czasy kiedy ludzie osiedlający się na terenie gminy za czasów świetności zakładu zaczną wymierać i zostanie połowa ludności, która teraz zamieszkuje te tereny, a kolejne 20% wyjedzie w poszukiwaniu chleba. I kto wtedy będzie krową dojną budżetu miasta?

 40. Realista:
  [quote]I kto wtedy będzie krową dojną budżetu miasta?[/quote]

  Ci, którzy zapomną wysłać NIP-3 do nowego urzędu skarbowego :-) Podejrzewam, że spora część wpływów z tytułu PIT właśnie tak wygląda w ND.

 41. [quote]My pracujący w Urzędach się utrzymamy a wy wolna Europa[/quote]

  :D Ktoś tu chyba nie wie, że liczba etatów urzędniczych również zależy od wpływów do budżetu. No ale, takich już mamy urzędników :D
  dla mnie największym niezrozumieniem jest kiedy czytam forum i dowiaduję się, że teraz kasa będzie szła na rewitalizację zalewu i terenów okolicznych. Ok, nie mam nic przeciwko, wręcz przeciwnie, czekałem na to już od dawna. Ale jest mowa, że w tamtym roku miała miejsce rewitalizacja małego lasku – jeśli ktoś chce mi powiedzieć, że postawienie kilku huśtawek w parku to jest jego rewitalizacja, to gratuluję finansowej rozpusty. Domyślam się, że szkoda na razie wspominać o nowym deptaku/chodniku w parku, bo priorytetem jest dokończenie "ścieżki rowerowej" łączącej Dębę z Tarnowską – rzecz oczywista (a nóż Pan Burmistrz zechce w lato rowerem do pracy dojeżdżać), ale przecież idąc przez park wieczorem można sobie zęby powybijać na rozsadzonym przez korzenie drzew, popękanym, wyboistym asfalcie.

  A co do kwestii rewitalizacji zalewu, świetny plan, tylko może mi ktoś powiedzieć co to za balon tam na wyspie ma tkwić? Chyba, że jest plan ściągnięcia księżyca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here