Katarzyna Wojciechowska triumfuje na Forum Ekonomicznym w Krynicy!

7

2013-09-09

Tradycyjnie już na początku września gdy uzdrowisko Krynica Zdrój opuszczają politycy i ekonomiści obradujący na Forum Ekonomicznym rozpoczyna się Festiwal Biegowy. Festiwal jest największą impreza biegową w Polsce, z pulą nagród sięgającą w tym roku 450 tysięcy złotych.

Program Festiwalu obejmuje ponad 20 konkurencji na trasach o łącznej długości 250 km. Najkrótsze dystanse to mila oraz kilkusetmetrowe na Deptaku Krynickim dla dzieci, natomiast najdłuższym była \”górska setka\”.


Impreza była szeroko reklamowana w mediach. m.in przez ostatni tydzień po głównych wiadomościach w TVP1 pokazywane były zapowiedzi Festiwalu.

W imprezie trwającej od piątku do niedzieli wzięło udział ponad 8 tysięcy biegaczy z 40 państw co było nowym rekordem frekwencji. W festiwalu bardzo udanie zaprezentowała się 18 letnia lekkoatletka z MKS Stal Nowa Dęba Kasia Wojciechowska, która w piątek zwyciężyła w klasyfikacji generalnej kobiet Biegu Nocnego.

Bieg ten rozegrano na dystansie 7 km a trasa przez pierwsze 3,5 prowadziła pod górę. Biegacze rywalizowali w nocnej scenerii ,gdyż start nastąpił o godzinie 22.30. Kasia od początku narzuciła mocne tempo i w pierwszej części trasy prowadzącej pod górę uzyskała taka przewagę,która pozwoliła jej zwyciężyć w tej prestiżowej imprezie. Było to piąte z rzędu najwyższe podium Kasi .

Dodajmy,że kilkanaście godzin później bo już w sobotę o 8.00 Kasia postanowiła spróbować sił w rozgrywanych w ramach Festiwalu Górskich Mistrzostwach Polski w Nordic Walking.Mistrzostwa rozegrano na dystansie 4 km a trasa wiodła z deptaka w centrum Krynicy na szczyt Góry Parkowej i z powrotem do mety na deptaku. Debiut Kasi w tej konkurencji okazał się bardzo udany ,gdyż została wicemistrzynią Polski w kategorii 18-29 lat.

Bogdan Karkut

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here