Kicz, fuszerka, tandeta. Dlaczego na to pozwalamy?

140

2013-10-16

Czy robiąc remont w swoim domu pozwoliłbyś sobie aby wykonawca pozostawił zacieki, szpary, nierówności, lub wykorzystał niewłaściwy i wadliwy materiał?
Czy robiąc remont w swoim domu pozwoliłbyś sobie na kicz i kosztowną fuszerkę? Czy zgodziłbyś się na wadliwe wykonanie remontu, a w konsekwencji na wydawanie w bliskiej przyszłości kolejnych pieniędzy na kosztowne poprawki spartolonej roboty?

Odpowiedź jest oczywista: Żaden odpowiedzialny gospodarz nie pozwoliłby sobie na coś takiego, a partacza pogonił na cztery wiatry.

Nowa Dęba jest naszym wspólnym domem. Gospodarzem tego domu jest wybierany przez nas burmistrz i radni. Dlatego każdy remont – bez względu na to czy nazwiemy go przebudową, modernizacją lub rewitalizacją – musi być właściwie zaplanowany i wykonany.

Przejdźmy teraz do remontu plant i \”Koziołka\”. Pomińmy na chwilę dywagacje czy remont plant i koziołka to najważniejszy problem naszego miasta.. Pomińmy na chwile dywagacje czy to co zrobiono jest ładne czy brzydkie. Skupmy się na tym JAK ZA NASZE PIENIĄDZE wykonano przebudowę w centrum naszego miasta.

Niestety, wbrew politycznym sympatiom i antypatiom trzeba sobie powiedzieć wprost:
TO CO ZROBIONO NA PLANTACH I W KOZIOŁKI WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA !

Inwestycja którą jak pamiętamy wykonywano w zimie, w imię której poświęcono piękne dęby, której termin wykonania przekładano z miesiąca na miesiąc została wykonana w sposób oburzający co ilustrują poniższe zdjęcia.


1. Ławka równa inaczej:

2. Coś chyba jednak nie wyszło:

3. Po równej ławce przyszedł czas na równy murek:

4. Tutaj intencja \”artysty\” nie jest do końca jasna:

5. Panie burmistrzu Żołądź. Pozwoliłby pan na coś takiego u siebie w domu?

6. Chyba używali materiałów wysokiej jakości… Wartych ogromnych kosztów \”inwestycji\”

7. Wyżej, niżej.. a co to za różnica? Przecież to za publiczne pieniądze czyli \”niczyje\” to można!

8. Grunt to dobra zabawa!

9. Widać zaangażowanie \”artysty\”

10. Ewidentnie \”artysta\” włożył w to serce i duszę

11. Aż strach się bać co się z tym wszystkim stanie po zimie i jak to będzie wyglądało na wiosne…

W tym miejscu warto zaznaczyć, że w protokole odbioru inwestycji (brał w nim udział m.in wiceburmistrz Zygmunt Żołądź) szanowna komisja stwierdziła jedynie konieczność \”wykonania prac „kosmetycznych” \” takich jak np. usunięcie z placu budowy resztek gruzu czy kory…
Nie ma tam nawet najmniejszej wzmianki o ewidentnej i widocznej na zdjęciach fuszerce. 27 września odebrano \”inwestycje\” stwierdzając, że wszystko jest cacy.

Jak to się stało, że odbierając roboty nie zobaczono tego co widać na zdjęciach ??? A będą chcieli byśmy uwierzyli, że to co widzimy na zdjęciach powstało w kilka dni po odebraniu robót???

Niezrozumiałe jest jak można było coś takiego odebrać. Dodajmy, że dzień po uroczystym otwarciu plant i \”Koziołka\” jeden z czytelników przysłał nam zdjęcie nie działających światełek …


Dzień po otwarciu a już popsute…

To co państwu pokazaliśmy to tylko szybki ogląd tego co nam z taką beztroską zafundowały za nasze pieniądze władze gminy. Baczniejsze i bardziej szczegółowe zbadanie sprawy może przynieść nam więcej rewelacji. Panowie Burmistrzowie! U siebie w domach też byście pozwoli na coś takiego?

/Ratusik

140 KOMENTARZE

 1. Ordonie i Żołędziu! Albo jesteście głupi albo z jakiś powodów udajecie głupich. Nie wiem co gorsze…

  Bo nawet jeśli udajecie to aż boje się zapytać dlaczego przymykacie na to oczy. Tylko jedno ciśnie się na usta czego pisać nie chcę..

 2. eeee to napewno "UCZCIWY WYKONAWCA" który na zlecenie "UCZCIWIE" działając komisji "UCZCIWIE" dokona "ZAPLANOWANYCH" oczywiście "UCZCIWIE" usterek…. zaznaczam słowo ZAPLANOWANYCH usterek bo "UCZCIWY" wykonawca zanim skonczy robotę "UCZCIWIE" planuje USTERKI …… czyli jeszcze nie zrobił a już wie że SPIEPRZY robotę….. to jest piękne w tej "UCZCIWIE" działającej ekipie wzajemnej adoracji tylko zwykli ludzie na tym cierpią i cieszą się że takie "PIEKNE"

 3. Gospodarowanie publicznymi pieniędzmi wymaga więcej rozwagi niż wydawanie własnej kasy. Należy mieć szacunek do tego co wspólne.

  Wykonane prace jw. całkowicie temu przeczą!

 4. To jest ta inwestycja dwóch kadencji za 10 mln ??????????? Panie Żołądź to nie jest niedoróbka na łazience u Pana w domu – to jest niegospodarność, nie wiem czy Pana szef coś z tego rozumie, ale Pan powinien…

 5. Ta ławka jest boska …. po prostu nie mogę się nadziwić artyzmu !! Brakuje tu tylko TRYLINEK i mamy MISIA 3 z akcentem ALTERNATYWY 8 czekam tylko kiedy się okaże że tam jeszcze drzwi miały być ale ZAMUROWOŁY bo nikt planow czytać nie UMI. Najgorsze jest to że już ponad 20 lat po upadku KOMUNY a w Dębie KOMUNA ma się w NAJLEPSZE. Brawo towarzyszu Zygmuncie.

 6. Wyraźnie widać, że ławka nie była przygotowana pod wymiar. Wykonawca wciskał ją na siłę i jeszcze jedną z podpórek wygiął, aby się zmieściła. Mistrzostwo!!!

 7. NAWIĄZUJĄC DO TEKSTU Z PROTOKOŁU ODBIORU TO COŚ SIĘ WAM
  "KOSMETYCZNIE" SPIERD**ŁO. Dodam, że długi i kredyty zaciągniete na to co widzicie na zdjęciach będziecie spłacać przez kolejne lata i zapomnijcie, że coś w Dębie będzie robione bo kasa będzie szła na długi Ordona i na poprawki fuszerek. Rozumiem, że radni pana Ordona pochwalają to co widzą. Podobno sam Jerzy Sudoł to pochwalił podczas "wielkiej imprezy otwarcia" na którą mało kto przyszedł.

 8. [url]6. Chyba używali materiałów wysokiej jakości… Wartych ogromnych kosztów "inwestycji"[/url] "Materiały" są porządne!!
  Wykonanie jest do bani! No,chyba że w umowie było tzw. "hand made"
  lecz to odpada – Przestrzeń publiczna. Kto TO odebrał? Tak z ciekawości.

 9. Płytki położone nierówno. Jak się idzie trzeba patrzeć pod nogi.
  A ławka może pełnić 2 funkcje:
  – leżenie na niej głowa wyżej, nogi niżej :D
  – leżenie pod nią, w razie deszczu naturalny spadek zachowany :D

 10. materily porządne najbardziej te wieśniackie światełka co się spaliły po dwóch dniach ostatnie foto, panie żołądź idź pan do jakiejś prostszej roboty

 11. Ławka jest super!! Powinna zostać – z mosiężną TABLICZKĄ – "Burmistrzowi – wdzięczni mieszkańcy Nowej Dęby"
  Eee , to przegięcie trochę..

 12. Dobrze ze jest Ostapko który się nie boi bo byłoby w Dębie jak na Białorusi, każdy bała by się krytykować panów Zołędzia, Ordona, Srafina i pani Mariiiiii Mroczek

 13. [quote]Dobrze ze jest Ostapko który się nie boi bo byłoby w Dębie jak na Białorusi, każdy bała by się krytykować panów Zołędzia, Ordona, Srafina i pani Mariiiiii Mroczek
  [/quote]
  Zaraz załatwimy ostapce że się go zwolni z roboty bo psuje dobre relacje sudołowo-ordonowe. pożyje na bezorbociu gówniarz to będzie miał zatkaną morde i będzie spokój. po co się miesza w nie swoje sprawy?

 14. Ci pseudofachowcy , którzy to robili wyglądali już na takich , jakby z łapanki byli wzięci do tych prac.Nikt jeszcze nie napisał nic o tych ala chodniczkach w koziolku , które nagle sie kończą ślepą uliczką.To jakby niewidomy to robił -ŻAŁOSNE!!!!!!!!!!!
  I NIECH MI NIKT NIE MÓWI ŻE MY TYLKO NARZEKAĆ UMIEMY.BO DZIADOSTWO TO DZIADOSTWO I NIE BĘDĘ MÓWIĆ ŻE JEST CACY!!!!!!!!!

 15. Powiem wam o co chodzi z ławką.Ordon siada tam gdzie jest niżej a Żołądź tam gdzie jest wyżej. Tylko problem jest że jak Ordon siada niżej to kolana ma pod brodą a Żołądź nie dostaje nogami do ziemi. Ale ważne że obaj są wtedy równi.

 16. Nie należy zgadzać się na bylejakość! Ci co robili wezmą kasę, ci co nadzorowali wzięli kasę, ci co odbierali biorą kasę. I to naszą kasę!
  Czy tak ma być!

 17. No i mamy planty LED. [b]Mój pies wieczorem jak idzie przez planty przeskakuje te światła myśli, że to przeszkody[/b].hehe Nieźle oślepiają. mróz wszystko wysadzi w piz….u.

 18. Miasto MOCNYCH WRAŻEŃ ! zastanawiam się dlacdzego do tego miasta nie napływają NOWI mieszkańcy ! TERAZ już wiem. Mając tak wspaniałych gospodarzy TRUDNO SIĘ NIE DZIWIĆ że to MIASTO UMIERA :(

 19. A właśnie dobrze że sie w to miesza bo to co sie tu w Dębie dzieje to śmiech na sali.. A jest jeden chłopak, który mówi o tym otwarcie i brawa dla niego.

 20. no myślał ja ze tak ładnie a tu widze z kosmosu że Żolądź jest fujara, jeśli nie gorzej, wyślijcie go w kosmos niech polata ze 30 lat w próżni to przemysli

 21. Tak to jest jak pseudo fachowcy rządzą i pseudo fachowcy odbierają robotę . Szkoda słów . Zresztą sami sobie wybraliście takich KRETYNÓW na waszych przedstawicieli w magistracie

 22. [img]http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/_i/f197002b9a0853eca5e046d9ca4663d5/ae270778-2d4f-11e1-9c1e-001517b10ed8.jpg?type=1&quality=85&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=800&srch=600&dstw=800&dsth=600[/img]

 23. Prawdopodobnie do wiosny wyjdą jeszcze inne braki i wady tej inwestycji, firma która to wykonała (sądząc po opiniach o niej) zniknie z rynku lub zmieni właściciela a na przyszłe remonty trzeba będzie zaciągnąć kolejny kredyt.

 24. oglądam zdjęcia i ręce mi opadają . Taką spier…….ą robotę odebrać to trzeba być ………….( niech każdy wpisze co uważa ).
  Jeden wielki wstyd panowie burmistrzowie bo wam podlegają ludzie za to odpowiedzialni .

 25. [quote]Pytam poważnie, czy Ordon jest glupi czy nieuczciwy???[/quote]

  Bardzo dobre pytanie. Co stało za tym, że oni to odebrali. Głupota czy nieuczciwość?

 26. Spytajcie Ordona i Zołedzia ile kasy za ten przetarg wzieli dlatego mordy w kubeł i niech wykonawce robi co chce.Porownajcie inwestycje i jakosc w Majdanie Krolewskim niebo a ziemia tylko tam licza sie z kazdym groszem a wojt sam osobiscie odbiera wykonane prace i takiego gowna jak tu na foto by nie łyknoł szkoda ze Ordon i społka łyka ale wiem napewno ze nie za darmo.Trzeba byc dałnem zeby takich usterek nie widziec przykre ale prawdziwe.

 27. To co widziałem to masakra, te zdjęcia to tylko wierzchołek góry lodowej. To wszystko się sypie, jest nierówne i za rok zostanie zrównane z ziemią (wzgórki i pagórki na piasku). Widziałem też, że na środku "Koziołka" nocne przyziemne "lampki" są innego koloru niż reszta wokół, czyli żółte, nie białe. A płytki, ech zobaczcie sami chodnik przy ul. Krasickiego przed skrzyżowaniem z ul. 1-go Maja przy studzience

 28. Nie ma zanczenia kto to robił. Od tego jest Ordon aby sprawdzić co zrobiono i podjąć decyzje: odbieram fuszerę albo nie odbieram fuszery.
  Z jakich powodów odebrali? Dołączam się do pytania 51:
  B[quote]ardzo dobre pytanie. Co stało za tym, że oni to odebrali. Głupota czy nieuczciwość?[/quote]

 29. [quote]Ktoś mi tu zdjęcia nocą pokazuje i każe mówić że jest cudnie.kibel za stodoła w świetle księżyca tez może być piękny[/quote]

  Nawet taka stara nauczycielka Pani Maria M. w nocnym świetle i przy dobrym aparacie, retuszu, obórce komputerowej itd. może wyglądać atrakcyjnie.

 30. Oj wy pajace z ratusza. Sami nie wiecie co chcecie. Nie zajmujcie się pierdołami. Dlaczego nie czepicie się schodów do kościoła na górce. Trzeci raz poprawiają i też za nasze pieniądze. Park jest piękny a wam jest zazdrość. Skończcie z tym szujostwem. Wstyd. Zachowujecie się jak gówniarze z przedszkola. Nie wiecie tumany, że ewentualne usterki podlegają poprawie ? Skończcie barany z popisami

 31. [quote]Dlaczego nie czepicie się schodów do kościoła na górce. Trzeci raz poprawiają i też za nasze pieniądze.[/quote]

  Schody do Kościoła robione są 3 raz za pieniądze z gminy?
  To ciekawe bo w budżecie tego nie było.
  To jak pieniądze z gminy trafiły poza budżetem na ten cel???
  No chyba, ze jednak to nie z budżetu a wówczas to nie jest sprawa rady miasta lecz rady parafialnej.
  [quote]
  Nie zajmujcie się pierdołami[/quote]

  Pierdołami? To się zdecydujcie Ordoniki czy ta "rewitalizacja" to "pierdoła" czy "wielki sukces"? Tak czy owak kosztowała grube miliony. A jak zrobiona to widać na zdjęciach. Kto za to odpowie? Kto poniesie odpowiedzialność?

  [quote]Nie wiecie tumany, że ewentualne usterki podlegają poprawie ?[/quote]

  Ale przecież Zygmunt Żołądź w protokole odbioru nie stwierdził usterek tylko jakieś "kosmetyczne" coś co zostało już usunięte bo przecież odebrał te "inwestycje". To co tu poprawiać jak wszystko dobrze??? Rozumiem, że będą ździerać te płyty kładzione w zimie na plantach i układać je od nowa??? To będzie ciekawe!!!!

 32. Najgorsze że po działalności Ordona i Żołędzia pozostaną długi które będziemy spłacać przez lata. Do tego będziemy musieli szukać kasy na to by naprawiać fuszerki. Spirala długu i stajnia Augjasza.

 33. Jak idioci na rowerach będą skakać po ławkach to niedługo wszystkie tak będą wyglądać bo ta ławka to waśnie tego efekt, to mogę sama potwierdzić bo widziałam :( co do reszty się .ie wypowiadane bo się nie znam.

 34. Kto się na to łapie ??? kilka fotek ze zbliżenia jakiejś fugi w płytkach.Krzywa ławka bo ją wasi cudnie wychowane dzieciaki juz zdążyły zniszczyć. Co to jest za forum , metody PO coś ciągle wmawiać a kilku głupków da się podpuścić. Nie żebym bronił Ordonowych , ale on choć ma wygląd , wysportowany , dobrze pływa , gra z nami w siatę , wybierzcie Ostapkowiczów 1,50 w kapeluszu , albo kogoś z Ratusikowych , o np Wojciecha a zobaczycie jak miód i mleko was zatopi, o walorach ich sylwetek nie wspominając. Znam Ostapkowicza i jak sam mówi chlapać błotem a coś zawsze się przylepi . Weźcie się za robote otwierajcie firmy , dajcie ludziom pracę a nie będziecie mieć czasu na pierdoły …

 35. Piękny remont wspaniała budowa! Tanio, profesjonalnie i na lata. Rzetelność i fachowość widać na pierwszy rzut oka. Widać że nasz burmistrz osobiście czuwał nad przebiegiem robót dzięki czemu mamy tak wysoką jakość. A te nierówności, zacieki, krzywizny to nawet mają swój specyficzny urok. Warte to było tych milionów i długów i kredytów. Warto spłacać to kolejne 10lat. Dziękuję!!!

 36. Kto się na to łapie? Kilka fotek na stronie Urzędu, podrasowanych. A jak się coś nie podoba to wam wmówymi że to wina waszych dzieciaków wandali, albo że to wy ludzie głupki jesteście bo "nie rozumiecie" pięknej wizji włodarzy. Metody PO, coś ciągle wmawiać a kiku głupków da się podpuścić. Nie żebym bronił Ratuszowych, ale Wojciech Serafin to piękny facet 3 metrach i na ogrankach gra. Ordon gra z nami w siatkę więc jest fajnie, nie nudzimy się i to wystarczający argument, żebyście na niego głosowali i nie zwracali uwagi na nic innego zwłaszcza na powyższe zdjęcia. Znam Ordonowicza i jak sam mówi chlapać błotem a coś się zawsze przylepi. Weźcie się za robote otwierajcie firmy, dajcie ludziom pracę a nie będziecie mieć czasu na pierdoły.

 37. Czy aby w Echu Dnia nie pisali już o firmie jaką sobie wybrał pan Ordon? Oto link oraz fragment z gazety:

  [quote]We wtorek do świeżo wybudowanego obiektu zaproszeni zostali dziennikarze, żeby zobaczyli "czym chata bogata” i co tu można podziwiać. Jedno z pytań, jakie padło na konferencji, dotyczyło tego, dlaczego płytki na elewacji są krzywo ułożone, co widać szczególnie nocą, kiedy ściany są podświetlone.

  Marcin Flis ze spółki Flis z Janowa Lubelskiego mógł tylko zrobić dobrą minę do złej gry. Tłumaczył, że rzeczywiście podświetlone kamienne płyty na skutek nierówności dają cień. – Zmienimy kąt oświetlenia, żeby nie było tego efektu – zapowiedział. Bo o zrywaniu płytek i ponownym ich układaniu mowy nie ma.[/quote]

  W Echu pisali o tej firmie: [url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111021/POWIAT0303/783713599[/url]

  I co Wiesio?
  I co Zygmuś?
  Jak wy się za coś zabierzecie to jakość gwarantowana.

 38. Zapomniałem dodać że te zdjęcia z artykułu to fotomontaż i już na pierwszy rzut oka widać że robione nie w dębie. A burmistrz fajny chłopak w siatkę z nami gra i lubi popływać. I za to go cenimy. Pozdrawiam pana burmistrza.

 39. Wcześniejsi "burmistrzowie" a ich pamiętam to narobili dla Dęby że ho ho , więc nie traćmy nadzieji że Ratusiki też narobią ….. sobie podwyżej bo to młokosy żądni kasy …

 40. "robotę trzeba szanować " robota spiepszona i znowu jakas bratnia dusza panów z dębskiego belwederu zgarnie okrągłą sumke za poprawki i interes się kręci

 41. Straszne rzeczy pokazują te drastyczne zdjęcia – tylko dla dorosłych. Mam nadzieję że "chłopaki" (p. Ordon (czyt.PO) z p.Ostapko (czyt. PO)) się już w tej sprawie spotkali w restauracji Szypowski u p.Grzędy (czyt. PPG) zasięgli opinii p. A.Kapusty (czyt.PAK) wypili flaszki i ustalili, że: 1. PO odchodzi; 2. PO zostaje prezydentem; 3. PAK naprawia fuszerkę, 4. PPG nadal polewa:)

 42. Wlasnie w krajach z silną władzą takich wsadzają do psychiatryków i kłopot z niepokornym z głowy. Żeby wladzy sie narażać trzeba miec pomieszame w głowie

 43. Pierwsza sprawa jest taka za prawo zamówień publicznych dotyczące tego przetargu nie pozwala wyrzucić firmy tylko na podstawie jakichs tam opini w internecie czy gazecie czy tez własnego widzimisie. Zanim ktokolwiek sie wypowiada dlaczego burmistrz tej firmy nie wyrzucił przed podpisaniem umowy. Firma spełnila wymogi formalne i gmina ma rece zwiazane wina zlego prawa. Druga sprawa gdzie była dwójka wspaniałych inspektorów z ramienia gminy Pani Wandzia i Kołomycek którzy tak zawsze brylują i nagrody zbieraja za wzorowy nadzor nad inwestycjami hehe. Trzecie sprawa to oczywiście niekompetencja i brak w strukturach gminy osoby o odpowiedniej widzy i wykształceniu długoletnim do nadzorowania inwestycji budowlanych. Sory historyk czy inny polonista odpada. Pozdrawiam

 44. Ta uczciwa firma nie popłaciła podwykonawcom, musiał im płacić urząd OOrdonasprawdźcie sobie, ale za to Ordon pływa i jest długi i jest fajnie, tak? Pracuje w tym żołedziowoordonowym cyrku i mówię wywalcie ich bo się nie nadają!!!

 45. Ciekawe czy Wiesław z Zygmuntem zacierają ręce i cieszą się "w rozpuchu" z tego co zrobili za miliony złotych
  W sumie co im tam. Kasa co miesiąc wpływa na konto to się cieszą. Nikt ich nie rozlicza za to co zrobili to się cieszą. A może czas rozliczyć?

 46. [quote]Pierwsza sprawa jest taka za prawo zamówień publicznych dotyczące tego przetargu nie pozwala wyrzucić firmy tylko na podstawie jakichs tam opini w internecie czy gazecie czy tez własnego widzimisie.[/quote]

  Oczywiście, że nie mogą wyrzucić. Ale jeśli zrobiłem rozeznanie z jaką firmą mam współpracować i wiem, że firma ta ma złe opinie to wysyłam im takiego inspektora budowy i fachowców którzy będą patrzeć im każdego dnia na ręce i dokumentować każde odchylenie od normy a wówczas natychmiast szybko reagować. No ale odpowiedz sobie sam dlaczego tego nie zrobioniono i pozwolono na to co mamy? Głupota czy nieuczicwość?

 47. Już się obawiałem o ten portal, było nudno i byle jak.
  Ale stał się cud ,nasz nowodębski Batman, Janosik, Brudny Harry (niepotrzebne skreślić) wrócił i to od razu wrócił do doskonałej formy. Z niezwykłą zaciętością tępi wszelkie nieprawidłowości , walczy z nimi przy poparciu anonimowej i wiernej grupy społeczeństwa.
  Bójcie się radni , bój się burmistrzu , bój się zastępco burmistrza przyszedł was kres. Na początek prześwietli wasze dokonania , wasze finanse a potem zabierze się za waszą moralność.
  A po nich zabierze się za lekarzy którzy biorą łapówki , za nauczycieli którzy dają korepetycje bez zgłoszenia działalności gospodarczej, za wszystkich którzy kradną i zdradzają swoje żony czy tez mężów.
  Przez najbliższe parę lat będziemy mieli o czym czytać. Chyba , chyba ,że nie daj Boże Batman sam do władzy się dorwie:|

 48. [b][size=16]Ty Boga nie wzywaj bo bluźnisz. A jak ci się nie podoba ze jest przynajmniej jeden, który potrafi pokazać brudy i syf jaki serwują nasi władcy za publiczną kasę, to zgłoś się do prezesa kartofla. Tam cię wysłuchają. Może nawet wywiad w trwającej TV uskutecznią, jaki to moralnie jesteś upodlony…. [/size][/b]

 49. [quote] #89 | Mucha dnia 10/17/2013 10:34
  Na batmana to trza mieć wygląd , to raczej gacek nielot jest …[/quote]
  Oj,chyba jest inaczej.

  [url]http://xdpedia.wrzuta.pl/obraz/powieksz/5ARMJqNS1Qb[/url]

 50. ordonożołędzie nie mają żadnych argumentów, panowie 88 i 89 posuwają się osobistego atakowania "wroga", ale ani pisną o zmarnotrawionych 10 milionach na KREDYT, o ODBIORZE robót który był FARSĄ

 51. Człowieku z pod #90 .Prośba.
  [b]Czytaj ze zrozumieniem[/b]. Bardzo mnie cieszy to ,że tu w tym miejscu :''potrafi pokazać brudy i syf jaki serwują nasi władcy za publiczną kasę"

 52. [quote][ #90 | do 88 dnia 10/17/2013 10:41
  Ty Boga nie wzywaj bo bluźnisz. A jak ci się nie podoba ze jest przynajmniej jeden, który potrafi pokazać brudy i syf jaki serwują nasi władcy za publiczną kasę, to zgłoś się do prezesa kartofla. Tam cię wysłuchają. Może nawet wywiad w trwającej TV uskutecznią, jaki to moralnie jesteś upodlony…. /quote]
  [b]TO I JA POKRZYCZĘ[/b]
  OTO TYPOWY WPIS WŚCIEKŁEGO UJADACZA DZIAŁAJĄCEGO NA ZLECENIE RATUSZA.KTO NIE ZNAMI TEN PRZECIWKO NAM CZYLI TKM!!!!!!(T-eraz K-urwa M-y)

 53. [quote] #90 | do 88 dnia 10/17/2013 10:41
  Ty Boga nie wzywaj bo bluźnisz. A jak ci się nie podoba ze jest przynajmniej jeden, który potrafi pokazać brudy i syf jaki serwują nasi władcy za publiczną kasę, to zgłoś się do prezesa kartofla. Tam cię wysłuchają. Może nawet wywiad w trwającej TV uskutecznią, jaki to moralnie jesteś upodlony…. [/quote]
  [b]TO I JA POKRZYCZĘ[/b]
  OTO TYPOWY WPIS WŚCIEKŁEGO UJADACZA DZIAŁAJĄCEGO NA ZLECENIE RATUSZA.KTO NIE ZNAMI TEN PRZECIWKO NAM CZYLI TKM!!!!!!(T-eraz K-urwa M-y)

 54. [quote]Czy robiąc remont w swoim domu pozwoliłbyś sobie aby wykonawca pozostawił zacieki, szpary, nierówności, lub wykorzystał niewłaściwy i wadliwy materiał?
  Czy robiąc remont w swoim domu pozwoliłbyś sobie na kicz i kosztowną fuszerkę? Czy zgodziłbyś się na wadliwe wykonanie remontu, a w konsekwencji na wydawanie w bliskiej przyszłości kolejnych pieniędzy na kosztowne poprawki spartolonej roboty?[/quote]

  Nie pozwoliłbym!!!! Jak można było dopuścić do czegoś takiego?????

 55. Ludzie,większość prywatnych,i nie tylko,firm działa podobnie.Najtańsze materiały,jak najmniejsze koszty,pracownicy z "łapanki"z brakiem doświadczenia,za najmniejsze pieniądze gdyż fachowcy są w cenie lub wyjechali za granicę.Przetargi i wybór oferenta oferującego najtańsze wykonanie robót.Tym sposobem mamy to co na załączonych obrazkach.Nie sądżcie że taka fuszerka jest tylko tu.Jest wszędzie tam gdzie przetargi i wybór najtańszego oferenta.
  W domu byś sobie na bylejakość nie pozwolił gdyż byś kupił materiały najwyższej jakości a i fachowca nie brałbyś takiego co to goli ,strzyże,bańki stawia a w razie czego poród odbierze.Wziąłbyś poleconego,mającego renomę.Widziałem w naszej mieścinie "robotę"takich złotych rączek.Wierzcie mi,nie roznila się wiele od tego co na załączonych fotkach.I o dziwo,własciciel był wniebowzięty bo tanio.
  Powiem krótko,szukacie dziury w całym,piszecie dla zasady,aby "****"obecnym włodarzom.Daj Wam Boże włodarstwa o które tak zajadle walczycie,"****ią" wtedy Wam.

 56. Nie rozumiem do czego zmierzasz – że ta robota musiała być odebrana???? Bo nie ma dobrych firm i sa tylko złę i trzeba im płacić? Nie masz pojęcia i inwestycji – jeśli jest fuszerka NIE PŁACIMY, czekamy na poprawkę, jeśli nie poprawi – mamy jego pieniądze. A TUTAJ CO MAMY???

 57. Panie Marku, proszę wyjaśnić sprawę kostki granitowej z ulicy Żeromskiego – GDZIE JEST KOSTKA Z TEJ BUDOWY, nadzorował pan Żołądź, może wie coś?

 58. [quote]Przetargi i wybór oferenta oferującego najtańsze wykonanie robót.Tym sposobem mamy to co na załączonych obrazkach.[/quote]

  Przygotowując przetarg możesz ustalić takie zasady, że to nie najniższa cena będzie premiowana lecz inne parametry. O kryteriach wyboru zdecydował burmistrz. Nikt mu ich nie narzucił. Tak więc bierze za to pełną odpowiedzialność.

  [quote]Nie sądżcie że taka fuszerka jest tylko tu.Jest wszędzie tam gdzie przetargi i wybór najtańszego oferenta. [/quote]
  1) Powtarzam: najniższa cena nie musi być wyznacznikiem w przetargach. To władze miasta sobie tak ustaliły warunki przetargu.
  2) Cieszę się, że nie polemizujesz z tym, że jest fuszerka. Władze miasta nie musiały odbierać fuszerki i za nią płacić. Odpowiedzialny gospodarz by tego nie zrobił. Burmistrz ma dbać o interes gminy. Płacenie za fuszerkę to interes gminy?

  [quote]Powiem krótko,szukacie dziury w całym,piszecie dla zasady,aby "****"obecnym włodarzom.[/quote]

  Fuszerka Ci się podba, uważasz ją za normę. I zły dla ciebie nie ten co na fuszerkę pozwolił lecz ten co fuszerkę pokazuje. To za twoje, moje, nasze pieniądze ta fuszerka. To za twoje, moje, nasze będziemy spłacać długi zaciągnięte na fuszerkę. A następnie za rok płacić kolejną kasę by to naprawiać. To uważasz za rozwój, normalność i standart? Nienawiść zaślepiła Ci oczy na to prawodziwy interes gminy.

 59. @CYT czyli według Ciebie tak czasy, że każda publiczna robota musi być spier***ona, bo nie ma fachowców? Grube miliony zostały wydane i nikt nie potrafił przypilnować solidnego wykonania? Nie wspominając tu o samej koncepcji, której brakło, gdzie mnóstwo niepotrzebnego betonu zostało wpakowane w lasek, gdzie mnóstwo drzew zostało wyciętych. To po co było robić i wydawać te miliony, skoro i tak według Ciebie wszystko to było i tak skazane na fuszerkę? P.S Skoro wspominasz o najtańszych materiałach to w co poszły te miliony? W beton? :(

 60. Czyli osły którzy to odebrali musieli być osłami bo dobrych fachowców do odbioru nie ma? Czyli Żołądź musi nadzorować taką drogą budowę bo już brak ludzi którzy mają pojęcie?

 61. Rzeczywiście ciekawe:
  [url]http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?Fachowiec=38890[/url]

  To skąd mają wciąż zamówienia? Czy chodzi o magiczne 15% "zwrotu" czy to tylko takie samorządowe powiedzenie?

 62. No i kampania przedwyborcza rusza całą parą.Tplanty,na fb dom kultury.Zastanawiam się czy kupować reklamówkę i zapalniczkę czy poczekać,a może dostanę ;)

  [quote]Marek Ostapko Mikołaj Kosior owi "polacy" mają konkretne nazwiska i zajmują konkretne stanowiska we władzach. Jest spsób na to by im "podziękować". Są to kolejne wybory. Nie wolno głosować na tych którzy dopuszczają do czegoś takiego.
  około godziny temu ¡ Lubię to! ¡ 8[/quote]

 63. To sobie głosuj na partaczy i się ciesz że cie dymają. Jaki masz problem? Tylko później nie pytaj dlaczego twoje dzieci muszą pracować za grosze, dlaczego jest bieda i wszechobecny marazm.
  Ja partaczy pogonie i zagłosuje na każdego innego a nie na nich.

 64. Fotografując uszkodzoną ławkę nie zauważyłeś baranie że ktoś po niej skakał aż urwał śruby. To nie fuszerka. To wandalizm w wykonaniu złotej młodzieży,. A może to zniszczenie wykonali na zlecenie ratusika ? .

 65. Jeśli skakał przed odbiorem obiektu to popsuł wykonawcy – obiektu nie można odebrać z urwaną ławką bo to jest usterka, niezależnie od przyczyny. Poza tym miały być ławki odporne na zniszczenia (betony jak w bunkrze)

 66. do 101. mylisz sie czlowieku zawsze kryterium jest najnizsza cena. Mozesz podac jedynie parametry jakies minimalne do spelnienia dla jakiegos materialu ale zawsze decyduje cena wiem bo w tym siedze. pozdrawiam

 67. Proponuję aby gmina na swojej stronie internetowej zamieściła protokół odbioru tego obiektu, jakie osoby były w komisji odbioru i podpisały ten protokół, jakie były uwagi co do wykonania tych plant i placu zabaw. Wszystko będzie jasne kto tu zawinił,burmistrz tylko miał obowiązek podpisać protokół odbioru na podstawie opinii komisji.
  To nie wina burmistrza ale tych co odbierali obiekt i oni powinni ponieść surowe kary z wydaleniem z pracy włącznie jeżeli to jest prawda. to już nie pierwszy przypadek takiego odbioru, np. odbiór domu Kultury .Kowal zawinił a krawca " burmistrza"chcecie powiesić.

 68. [quote]To nie wina burmistrza ale tych co odbierali obiekt i oni powinni ponieść surowe kary z wydaleniem z pracy włącznie jeżeli to jest prawda. to już nie pierwszy przypadek takiego odbioru, np. odbiór domu Kultury .Kowal zawinił a krawca " burmistrza"chcecie powiesić.[/quote]

  A kto burmistrzowi kazał wybierać taki a nie inny skład komisji? Sam sobie wybrał komisje do odbioru. To od niego zależało jakich ludzi tam wrzucił. Wysłał ich w swoim imieniu by mu zrobili robotę. Tak więc zawinił burmistrz i tyle. Jak się gość otacza amatorami to do kogo ma pretensje? Sam sobie Gazdę wziął do komisji inwestycji, Serafina na przewodniczącego rady, Żołędzia na zastępce a Rzemienia na szefa SOK. Więc o co chodzi???

 69. Dziwi mnie stawianie sporych konstrukcji betonowych i żelbetonowych przez gminę.

  [b]Nie rozumiem, dlaczego rozbito platformę pod widownią i wylano prawie taką samą. Teraz te wszystkie "mury" na plantach i w lasku. Przecież to więcej niż dziesiątki ton betonu.

  To są kosmiczne pieniądze. Jeżeli ktoś wie, ile procent inwestycji budowlanej potrafi zjeść lanie fundamentów… a to tak trzeba liczyć.[/b]

 70. ODCZEPCIE SIĘ OD KOMISJI INWESTYCJI I GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ! BO OD TEGO JEST INSPEKTOR NADZORU KTÓRY NIE PODLEGA W/W KOMISJI.JA WIDZIAŁEM ŻE ZA TAKOWEGO ROBIŁ "INSPEKTOR" ŻOŁĄDŻ NIE WIEM CZY MA UPRAWNIENIA TAKOWEGO ALE NA KREDZIE TO SIĘ ZNA. NIE WIEM CZY INSPEKTOR NADZORU O ODPOWIEDNIM PROFILU BUDOWLANYM JEST NA ETACIE??? .INSP. NADZORU WOD-KAN JEST P. HOFMAN -SZWAGIER P.LIPCA WYKONAWCY PRAWIE WSZYSTKICH ROBÓT TEGO TYPU W NASZEJ GMINIE.

 71. A Pan Gazda z komisji inwestycji i gospodarki przestrzennej nie zajmie żadnego stanowiska?
  A Pan Serafin w imieniu Rady Miejskiej?
  A Pan Flis jako szef komisji rewizyjnej nie zarządzi kontroli ?
  Wszyscy będą udawać że nic się nie stało?

  [quote].INSP. NADZORU WOD-KAN JEST P. HOFMAN -SZWAGIER P.LIPCA WYKONAWCY PRAWIE WSZYSTKICH ROBÓT TEGO TYPU W NASZEJ GMINIE.[/quote]

  Można prosić o więcej informacji? Bo trailer ciekawy.

 72. TO MA SWOJE PRZEZNACZENIE, PROSZĘ ZAUWAŻYĆ, ŻE TO JEST GŁÓWNIE OD STRONY POLIGONU I MOŻE SŁUŻYĆ JAKO KULOŁAP. TAKOWE WYSTĘPUJĘ W SYSTEMIE OBRONNYM I GDYBY SIĘ KOMU NA POLIGONIE POMYLIŁY KIERUNKI TO MAMY GOTOWĄ TRANSZEJE DO OBRONY,NO I POTENCJALNY WRÓG MOŻE PRZYJŚĆ OD WSCHODU!

 73. Wystarczyło inwestycje rozbić na 2 / 3 lata, tak by w sezonie letnim ludzie mieli, gdzie siedzieć. Spokojnie przemyśleć projekt, dać do konsultacji innym architektom, zrobić pomiary średniego ruchu pieszego wokół plant, zrobić losową symulacje komputerową ruchu ludzi wewnątrz projektu…

  Może nie byłoby wtedy tego lotniska śmigłowcowego, a sympatyczne miejsce z kameralnie ustawionymi ławkami ( te dawne ławki z plant były 10x lepsze ).

 74. co na to radni burmistrza? dalej mu klaszczą? chyba tak bo razem z nim ponoszą za to odpowiedzialność. cieszycie sie panie Gazda i Serafin? Pani Mario Mroczek dobrze się pani czuje że popiera takich burmistrzów jak Ordon i Żołądź? Panowie Skiminy również zadowoleni??

 75. [b]Te światła w listwach tak rypią po oczach, że nie da się stać na nich. [/b]Nie wiem, jak sobie można wyobrazić tłum na większych imprezach wieczorem. [b]Chyba że ma być to strefa buforowa dla służb porządkowych. Np. dla straży miejskieh…[/b]

 76. A ja mam jedną radę… wyjechać z tego miasta.
  Lub- jeśli Ktoś ma choć trochę odwagi i nie boi się tych "mądrych " ludzi w Radzie – iść i walczyć.
  Bo co przynienie Wam marudzenie i narzekanie na władze, Burmistrza z-ca i reszty radnym bezradnych i niewykształconych? Bo tak szczerze- Kto tam w tej radzie jest wykształcony na tyle, by zasiadać w szeregach władzy? Kto? Czekam na odp.
  A na ten czas polecam wyjechać z tego biednego miasta lub starać się by następnym razem mieć głos w decyzjach, w sprawach dotyczących nd.
  Samo narzekanie nic nie pomoże.

 77. [quote]co na to radni burmistrza? dalej mu klaszczą? chyba tak bo razem z nim ponoszą za to odpowiedzialność. cieszycie sie panie Gazda i Serafin? Pani Mario Mroczek dobrze się pani czuje że popiera takich burmistrzów jak Ordon i Żołądź? Panowie Skiminy również zadowoleni??[/quote]

  a co mogą powiedzieć jak się nie znają, nie myślą logicznie, lub gdy sprawy załatwiane są za ich plecami, byle tylko dostać w łapę za siedzenie cicho?

  [b]Zastanówcie się Który naprawdę mądry inteligentny człowiek godził by się na takie zachowania burmistrza i jego sług?
  [/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here