Kiedy ukończą ścieżkę rowerową w Tarnowskiej Woli

18

24-06-2013

Co dalej z brakującym fragmentem ścieżki rowerowej z Nowej Dęby do Tarnowskiej Woli wzdłuż drogi krajowej nr 9 – pytają okoliczni mieszkańcy. Obecnie trakt urywa się przed mostem na rzece „Dęba”, a rowerzyści zmuszeni są do jazdy poboczem ruchliwej ulicy.

Burmistrz Nowej Dęby, Wiesław Ordon wyjaśnia, że jest gotowa dokumentacja techniczna zarówno na brakujący odcinek ścieżki, jak i na kładkę nad rzeką. Problemem jest tylko brak pieniędzy w generalnej dyrekcji. Koszt dokończenia ścieżki rowerowej w Tarnowskiej Woli to około 700 tysięcy złotych.

Leliwa

18 KOMENTARZE

 1. Ostatnio ta ścieżka była robiona przed wyborami przy asyscie latarnii w nocy. Już niebawem kolejne wybory więc można się domyślać, że ścieżka powstanie. Ciemny lud to kupi i Ordon znowu rozwiąże swoje problemy socjalne na kolejne 4 lata. A lasowiaki jak były biedne i głupie tak dalej nic się nie zmieni. Tak tam musi być chyba.

 2. [quote]Nema to jak remont ulicy Sikorskiego z dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.[/quote]

  Niech Ordon zrobi ścieżkę z kasy na walkę z wykluczeniem cyfrowym. Bo po ścieżce szybciej dojdzie internet do chałupy sołtysa w Tarnowskiej Woli. A tak internet zatrzymuje się na "krzywym moście" i sołtys jest wykluczony cyfrowo.

 3. Panie Ostapko,jak chcesz być wiarygodny to zastanów się co piszesz. Dokończenie ścieżki rowerowej z Tarnowskiej woli do Nowej Dęby jest konieczne i tu nikt nie ma wątpliwości na czele z p.Burmistrzem.Natomiast Pan pisząc artykuł na swojej stronie a w dodatku jeszcze jako radny powinien znać granice miasta i gminy i powinien Pan wiedzieć iż niedokończony odcinek leży w granicach Nowej Dęby a nie Tarnowskiej Woli.

 4. Jak robi inwestycje niech robi do konca chyba widział jakie są jej koszta ??? to dlaczego budowa stanęła w połowie???? To tak jak by wybudować blok powiedzieć wszyskim że blok jest zbudowany ale ukrytym bublem byłby brak schodów pomiedzy pietrami. Tak było i tu.

 5. Już dawno powinna być możliwość, aby dojechać spokojnie ścieżką na stawy i możliwość kupienia sobie ryby, usmażenia sobie na ognisku i zjedzenia. Odpocząć sobie zjeść i wrócić do Dęby, a nie jak teraz wokół oczyszczali w smrodzie i weź zatrzymaj się na chwilę (albo usiądź na tych ławkach, które usytuowane w krzakach) komarów pełno i w ogóle. Od razu napiszę, iż nie wszyscy są osobami, które bija kilometry na rowerze, choć uważam, iż trasy (ścieżki rowerowe) w okolicy są bardzo dobre, ale nie każdy ma ochotę pokonywać tak długich tras.

 6. To są właśnie Ordonowe "inwestycje". Albo odpadają płytki, albo zalewa woda, albo nie doprowadzi sprawy do końca. Kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci…. Banki się cieszą bo zarabiająna odsetkach.

 7. No nie wiem czy skończenie ścieżki rowerowej to dobry pomysł.
  W końcu to inwestycja na wsi ,niestety znów nie będzie generowała dochodu znów podniosą się głosy że wszystko dla wsi ,że dla miasta nic:(
  Nie daj boże przyjedzie TV Rzeszów jak ostatnio i przypadkiem będzie jak ostatnio przechodził p. L i przypadkiem powie ,że burmistrz ze wsi tylko wsi potrafi coś dac:D

 8. Debilne komentarze, debilnych małolatów. Jakbyście choc trochę czytali ze zrozumieniem lokalną prasę, czy słuchali Leliwy, to byście wiedzieli, że ścieżka rowerowa wzdłuż Rzeszowskiej to sprawa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych. To oni zrobili ścieżkę i teraz mają zrobić kładkę. Ordon i tak zrobił dużo, bo zrobił im projekt. Teraz każdy kto moze powinien naciskać na GDDKiA by to zrobili. Tyle w temacie. Czepianie się za wszystko Ordona tylko ośmiesza Ostapkę i Ratuszowców. Juz wszyscy mają dość. A po niewypale z referendum, lepiej żeby zamilki, bo to była kompromitacja.

 9. Ratusz pokażcie klasę i interweniujcie w GDDKiA bo wiecie, że to ich zadanie :P:P napiszcie ładny reportaż kiedy, w końcu będzie ścieżka :):)

 10. Ja tam wolem mojom furom jeździć po asfalcie , okna otwarte , disco polo żrnie , RTA na tablycy bom z Kacoków to i grajdół się nie cypio a nie pedałować rowerem po jakiejś ściżeczce …

 11. Ratusz już raz nagrał budowę nowego komisariatu, zamianę działki na nowy komisariat , 25% kosztów budowy od powiatu i 50% od policji i Ordony to olały. Najpierw trzeba wywalić Ordonów , wtedy będzie można rozwijać naszą gmine.
  Było załatwione miasteczko ruchu drogowego to też Ordony zablokowały. Nie ma sesnu niczego załatwiać póki Ordony są u władzy bo będą sabotować.

 12. Wołku, było dużo darcia ryja o miasteczko, ale jak Ordon zrobił projekt to kasę w powiecie gdzieś dziwnie wcięło i jakoś Ratusz siedzi cichutko w temacie. Ciekawe co radny Lubera na to. Tyle się nakrzyczał a teraz co? Tylko tyle potrafi Ratusz. :(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here