KOLEJNA DOSTAWA AMUNICJI 155 MM

1

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. dostarczyły 3000 szt. amunicji 155 mm do samobieżnej haubicy KRAB, realizując kolejny etap umowy zawartej z Inspektoratem Uzbrojenia MON.

Trzy tysiące sztuk  amunicji 155 mm bez gazogeneratora zostało dostarczone do jednegoze składów materiałowych Sił Zbrojnych RP przez Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. z Nowej Dęby. Jest to częściowa realizacja tegorocznej dostawy w ramach kilkuletniego kontraktu podpisanego z Inspektoratem Uzbrojenia. Dostarczenie kolejnych 3000 sztuk przewidziane jest w najbliższym czasie.

Rosnąca liczba 155 mm haubic Krab przekłada się na zwiększone potrzeby w zakresie produkcji amunicji do tego typu broni. Nabój ten uzbrojony jest w zapalnik uderzeniowy podwójnego działania, to znaczy o działaniu natychmiastowym lub z krótką zwłoką czasową. Spełnia on wszystkie wymagania bezpieczeństwa określane przez normy NATO.  W skład naboju oprócz pocisku wchodzą także samospalające się ładunki modularne – powiedział Jerzy Deruś prezes Zakładów Metalowych S. A.  i  dodał:  Intensywnie pracujemy nad tym, aby dostarczać naszej armii amunicję najwyższej jakości, każde zamówienie to impuls do dalszego rozwoju naszej firmy i doskonalenia kompetencji już posiadanych.

Bieżące zamówienie jest efektem podpisanej w 2019 roku umowy z Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę 155 mm amunicji z pociskiem odłamkowo – burzącym. Zamówienie obejmuje dostawę 24 tysięcy sztuk, w tym 6 tysięcy specjalistycznych naboi z gazogeneratorem. Łączna wartość umowy wynosi ponad 420 mln zł. Planowany termin zakończenia dostaw przypada na 2022 rok.

1 KOMENTARZ

  1. 6 tysięcy z gazogeneratorem na badylarzy wystarczy. 24 tyś. na sam Kolbet to już perwersyjna przesada. Widać, że już bardziej chodzi o rozkręcenie koniunktury niż konkretne plany uderzeniowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here