RADIO RZESZÓW: W NOWEJ DĘBIE WYCIEKA WODA

27

30.08.2012r.


Aż 25% sięgają straty wody w Nowej Debie. Doskonałej jakości źródlana \”Dębianka\” płynie bowiem w magistrali, z której wiekszość odcinków pochodzi z okresu Centralnego Okręgu Przemysłowego a reszta została zbudowana w latach stalinowskich. Wytrzymałość takiej sieci wodociągowej okresla się tymczasem na 50 lat. Radni opozycji w mieście zarzucają władzom samorządowym i Przedsiebiorstwu Gospodarki Komunalnej, że ociagąja się z modernizacja sieci.

FRAGMENTY NAGRANIA:
Marek Ostapko – Są to gigantyczne straty wody. Przyjmuje się, że straty na poziomie od 8 do 10% są jeszcze ekonomicznie i technicznie uzasadnione. Natomiast w Nowej Dębie straty te sięgają aż 25%. Trochę to dziwne bo skoro w Nisku 15% wywołało fale oburzenia to nie zrozumiałe jest, że w Nowej Dębie 25 nie wywołuje żadnego wrażenia na Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Wanda Pawełek: I pana intencją jest aby zaradzić tej sytuacji…

Marek Ostapko: Chciałbym aby władze miasta potraktowały wymianę wodociągów jako priorytet bo jest to zadanie najważniejsze i jest to krwiobieg miasta.

Wanda Pawełek: A czy panu wiadomo gdzie ta woda się podziewa?

Marek Ostapko: Ta woda trafia po prostu do piachu w wyniku częstych awarii sieci. Sieć ta została zbudowana przed wojną i tuż po wojnie w czasach COP-owskich i stalinowskich. Ma więc od 59 do 74 lat podczas gdy wytrzymałość tej sieci określa się na 50 lat. Jest to czas najwyższy by zrobić z tym porządek.

(…)

Antoni Kapusta prezes PGKiM: 25% a nawet za drugi kwartał tego roku jest to nawet niecowyższa wartość. Mogę tylko powiedzieć, że do 30% procent ….

Wanda Pawełek: Ja wyczytałam, że do 12% straty są do zaakceptowania. Panie Prezesie, no 25% to jest bardzo dużo. Czy Przedsiębiorstwo w jakiś sposób kontroluje te straty? Czy również w grę wchodzi kradzież wody?

Antoni Kapusta: Kradzieży wody w gminie Nowa Dęba nie jest dużo. Szacujemy, że nie przekracza to 3%. Ale tu jeszcze trzeba zaznaczyć, że te 25% to są straty i różnice bilansowe tej wody. Bo same straty sieciowe tej wody są mniejsze. W tej ilości której tu podajemy są także ubytki wody na cele technologiczne między innymi na płukanie sieci a ta woda nie jest opomiarowana.


KLIKNIJ NA LINK ABY WYSŁUCHAĆ AUDYCJI RADIA RZESZÓW

Czytaj także: GIGANTYCZNE STRATY WODY UDERZAJĄ W NASZE KIESZENIE


RADIO RZESZÓW

27 KOMENTARZE

 1. skandal i jeszcze raz skandal! To wina burmistrza Ordona i jego świty!! to się do telewizji nadaje!!! (uprzedzam, że to moja prywatna opinia i nie jest spamem)

 2. Prezes PGKiM mówi, że jest nawet więcej niż 25%!!!!! Dobry jest motyw jak Prezes PGKiM mówi, że w sumie nic sie nie dzieje, ale dziennikarka się nie dała zbyć i przycisnęła go żeby nie ściemniał. Mocna babka.

 3. czy nie mamy do czynienia z analogiczną sytuacją jak tutaj [url]http://www.youtube.com/watch?v=uKDY7RupeVo&feature=related[/url] rozwiązanie też jest podane jak na tacy!

 4. Prezes mówi że nic się nie stało oczywiście że się nic nie stało i tak mieszkańcy za to zapłacą więc co się mogło stać przecież to nie jego woda ani nie jego pieniądze typowe dla RKL. Płukanie sieci po ostatnim trzy dni z kranu leciała zupa. Brawo panie Kapusta :) :) :) oby tak dalej.

 5. [quote]Antoni Kapusta prezes PGKiM: 25% a nawet za drugi kwartał tego roku jest to nawet niecowyższa wartość. Mogę tylko powiedzieć, że do 30% procent ….

  Wanda Pawełek: Ja wyczytałam, że do 12% straty są do zaakceptowania. Panie Prezesie, no 25% to jest bardzo dużo[/quote]

  Prezes myślał, że ma przed sobą frajera a tu poważna dziennikarka która przygotowała się do tematu i nie dała sobie i słuchaczom wcisnąć kitu że 30% to super sprawa i nic sie nie dzieje!

  [quote]W tej ilości której tu podajemy są także ubytki wody na cele technologiczne między innymi na płukanie sieci a ta woda nie jest opomiarowana. [/quote]

  A dlaczego płuczecie? Bo po awarii trzeba płukać. Tak więc tak czy owak straty to wynik awaryjności sieci!!!! Ładnie się zapętlają chłopaki … oj, ładnie.

 6. – Niech rozsądzi nas kapusta,
  – Co? Kapusta? Głowa pusta.
  A kapusta rzecze smutnie.
  – Moi drodzy, po co kłótnie, po co wasze spory głupie – wnet i tak jesteśmy w d***e

 7. Jeździcie po naszych rajcach a sami ich wybraliście! Nie zadawajcie pytania co Nasz Samorząd może zrobić dla was, zapytajcie się co wy możecie zrobić dla Naszego Samorządu!

 8. [b]Kapusta jest prezesem od niedawna, więc niezależnie od tego, czy ktoś go uważa czy nie uważa za dobrego prezesa, nie miał wpływu na zrypanie wniosku.
  [/b]

  To sprawa wcześniejsza.

  I tak się dziwię, że będąc pracownikiem podlegającym pod dwóch bardzo-sprytnych burmistrzów wykapał wprost informacje, że wniosek był niekompletny i że straty są obecnie jeszcze większe niż 25 %.

 9. ta woda zawiera metale ciezkie i dlatego ludzie w ND sa tacy ociemniali , nawet maja cere zolta i szara, to jest fakt znany od 1996 r. zrobcie cos z tym i przede wszystkim zmiencie ujecie wody , z miejscowego zloza nie brac ani kropli, miejcie litosc dla mieszkancow, stop z ta katastrofa ekologiczna..

 10. Pojecie o metalach szlachetnych masz pan jak marcin plichta! Chlej dalej te tanie wina zamiast wody to ci mozg jasniejszym sie stanie buroku!

 11. W "Echu Dnia" na ten temat:
  [quote]Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby uspokaja. – Wyniki strat nie szokują, bo podobnie są na poziomie całego kraju – mówi burmistrz. [/quote]

  Czy ty się człowieku słyszysz? W Nisku 15% wywołało szok, a prezes ich przedsiębiorstwa zadeklarował że w ciągu roku zmniejszy straty do 12%. Skończ burmistrzu robić ludziom wodę z mózgu! Później zachęcasz do głosowania za podwyżkami bo tak ci najłatwiej.

 12. Wiesławie…Always wypróbuj z powłoczką nową przebojowy materiał tak szybko wszystko, wszystko wchłania niemal w stu procentach cię ochrania.

 13. Wtedy co Wiesiek ulotki ze swoją odmłodzoną buźką na tle basenu którego budowę krytykował.

  25% strat a Ordon będzie rekomendował podwyżki swoim radnym… Do roboty a nie ludziom do portfeli sięgacie!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here