Kolejna runda Ligi Szachowej bez niespodzianek !!

2

18-11-2012

17.11. odbyła się kolejna runda Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Szachowej, której rozgrywki prowadzone są w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem szachistów i aktualnie w NALSz bierze udział 18 zawodników.

Ostatnia runda rozgrywek nie przyniosła żadnych niespodzianek i pierwsze miejsce w tabeli nadal zajmuje dwóch zawodników z takim samym dorobkiem punktowym, czyli Przemysław Nowak i Bogdan Kaczmarek (6 pkt), natomiast tuż za nimi uplasował się Jakub Strzelczyk (5 pkt). Poniżej prezentacja tabeli rozgrywek.

Jak dało się zauważyć zawodnicy, którzy nie rozgrywali dotychczas partii z wykorzystaniem zegarów szachowych mieli nie małe problemy i niekiedy mimo sprzyjającego układu na szachownicy przegrywali swoje mecze „na czas”.

Przypomnijmy, rozgrywki NALSz prowadzone są o tytuł „Amatorskiego Mistrza” Nowej Dęby w szachach. Udział mogą wziąć mieszkańcy miasta i gminy Nowa Dęba nie zrzeszeni w klubach szachowych. Zawody odbywają się w siedzibie Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Partie rozgrywane są w czasie 15 minut na zawodnika, systemem „każdy z każdym” i rewanż. Organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie Sportowe „POGOŃ” z Nowej Dęby i Towarzystwo Kultury Powszechnej „RATUSZ”, natomiast patronat medialny objął portal INFONOWADEBA.pl.

Ciekawostką jest fakt, iż wyniki uzyskane przez poszczególnych zawodników 1 edycji NALSz, będą uwzględnione przez sędziego Podkarpackiego Związku Szachowego na podstawie których będzie możliwość zdobycia odpowiedniej kategorii szachowej, jednakże nie odbyłoby się to gdyby nie bardzo dobra współpraca SKF „POGOŃ” z tymże Związkiem.

Osoby zainteresowane udziałem w rozgrywkach mogą jeszcze dokonać zgłoszenia, jednakże nie później aniżeli do 24 listopada b.r. Zgłoszenia proszę kierować na adres poczty e-mail pogon-nd@wp.pl lub osobiście u organizatora w dniu rozgrywek, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 16:00 do 18:00.

Dziękując zawodnikom za dotychczasowe zainteresowanie, zapraszamy na kolejne rundy oczywiście ze swoimi kibicami w najbliższą sobotę tj. 24.11.2012 r. od godz. 16:00 sala nr 110.

Pogoń Nowa Dęba

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here