Komedia „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” za nami!

1

24 października 2016r. teatr amatorski „Pora na Seniora”, działający w SOK, przedstawił prapremierowo komedię Izabeli Degórskiej pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. W sali widowiskowej zagościł  czarny humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje, świetnie nakreślone postacie, które podziwiała licznie zebrana publika.

Komedia Izabeli Degórskiej obnaża ludzkie słabości i bezduszność mediów. Akcja sztuki toczy się w małym miasteczku – Goryczewie, gdzie Leon Stachurski od dawna przeszkadza żonie. Zofia planuje pozbycie się męża. Kupuje czarne ubrania, czyści garnitur do trumny, sprawdza stan konta. Kiedy wszystko jest już gotowe, podaje mężowi „specjalne” wino i … udało się, ale nie do końca. Leon ożywa. Do szpitala w miasteczku zjeżdżają się media, by przekazać sensacyjną wiadomość o zmartwychwstaniu. I dopiero się  zaczęło… Zaskoczyła wszystkich końcowa scena, w której okazało się, że dwukrotnie uznany za nieboszczyka główny bohater znów ożył…

W sztuce wystąpili: Joanna Borowiecka, Stanisław Hałka, Teresa Kaproń, Krystyna Kasperkiewicz, Ryszard Kwiek, Józef Licak, Gustaw Serafin, Barbara Surdyka, Urszula Wdowiak i Jan Witkowski. Gratulujemy seniorom  udanego występu! Opiekunem grupy jest p. Ewa Kieliszek.

/SOK

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here