Konkurs na logo 50-lecia rozstrzygnięty

27

25.03.2011r

Piotr Dembiński z Warszawy został zwycięzcą konkursu na logo 50-lecia nadania praw miejskich Nowej Dębie. Komisja konkursowa przyznała także dwa wyróżnienia dla Anny Żukowskiej-Żyśko z Tarnobrzegu oraz Grzegorza Lubasa z Nowej Dęby

W ocenie komisji, zwycięskie logo jest czytelne, łatwe do zapamiętania i intuicyjnie kojarzące się z Nową Dębą. W połączeniu z dobrze skomponowanym liternictwem najlepiej promować będzie to wyjątkowe dla Nowej Dęby wydarzenie.

Oprócz jasnego odniesienia do symboliki Nowej Dęby, kolorystyka projektu podkreśla charakter miasta, często nazywanego \”zieloną gminą\”, ze względu na warunki przyrodnicze. To sprawia, że przedstawiony projekt nabiera uniwersalnego charakteru, a to jeden z wyznaczników przy projektowaniu logotypów – podkreślali członkowie komisji konkursowej.
Na ogłoszony na początku marca konkurs wpłynęło 36 prac z całej Polski. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 1000 złotych a autorzy wyróżnionych prac nagrody rzeczowe.

Paweł AntończykZwycięska praca Piotra Dembińskiego z Warszawy:

Wyróżniona praca Anny Żukowskiej-Żyśko z Tarnobrzegu:

Wyróżniona praca Grzegorza Lubasa z Nowej Dęby:


———————————————————————————————————-

————————————————————————————————————-

27 KOMENTARZE

 1. [b]Ciekawe czy uczestnicy mają licencje na użytkowanie "fotoszopa". No bo każda złotówka zarobiona za pomocą programu bez licencji na użytkowanie to przestępstwo….Ponoć.[/b]

 2. Mnie tez sie najbardziej podoba projekt z Nowej Deby, jakis taki najbardziej zywy jest, a i do przemyslowej historii nawiazuje.

 3. Mają licencję, nawet 1 na zbyciu, może chcesz kupić, sprzedam taniej-widocznie nie posiadasz skoro przychodzą Ci takie rzeczy do głowy

 4. Weźcie pod uwagę, że logo będzie w różnym formacie, w dużym faktycznie, to ostatnie prezentuje się najlepiej, ale zwycięskie trzeba przyznać najlepsze ze względu na czytelność.

 5. najlepsza robota ta z nowej dęby-super logos !!!
  osobiście uważam ,iż powinien wygrać ktoś z Tarnowskiej !!!
  tak dla zasady,by podtrzymać tradycję !!!

 6. Większość pięknych dębów (i innych drzew) w Nowej Dębie została niestety wycięta i moje miasto przestało mi się kojarzyć z tym drzewem i bogactwem zieleni ( pod tym względem jest bardzo ubogo), nie wiem jak innym mieszkańcom? Dlatego zwycięska praca do mnie nie przemawia , wygląda jak skopiowany herb miasta, jedynie pozbawiony kolorów. Nic ciekawego.

 7. a mnie logo które wygrało bardzo kojarzy się z logiem AZS AWF Warszawa, podobny pomysł i kolory. Pozdrawiam
  Gratulacje dla Grześka!! Najlepszy pomysł!!

 8. mamy rok 2011 a loga tu są 2D i do nie powiem do czego podobne, zwycięzca ładnie przerobił herb dęby heh, a ten napis.. gość odwalił logo w 15min i ma niezła sumkę za to. konkurs powinien być miedzy ND a nie ogólnopolski.. burmistrz nie da zarobić nowodebianą a to szkoda..

 9. No nareszcie N.D. ma git logo! Czyste/czytelne – super! [b]żyri[/b]powinno dostać deputat!
  ps. co wy z tą czaplą? pogieło zmysły?

 10. Większość komentujących najwyraźniej nie odróżnia logo od grafiki.
  Czapla logiem WOGÓLE nie jest. Mi się podobają dwie pierwsze prace, czapla nieczytelna, za dużo szczegółów, naćkana – kiepska.

 11. Dembiński – Dąb – Nowa Dęba :D i wszystko się zgadza ;) a tak serio najlepsze logo do wykorzystania w celach promocyjnych, jedyne co to interlnie może ciut za duże, pamiętajcie że logo zapewne będzie drukowane na materiałach monochromatycznych, bądź też na różnych tłach … musi więc być proste i czytelne.
  A co do czapli / żurawia to jak ona się ma do ND?? prócz fontanny oczywiście ?

 12. Co Dembiński z Warszawy wie o Nowej Debie i jej historii? W łatwy sposób posłużył się herbem miasta, bo skąd miałby znać inne jego symbole? Może i to logo czytelne ale wzór oklepany. Po co konkurs ogólnopolski? Ordon czasami przesadza. Zostały chyba jeszcze w N.Dębie i okolicy jakieś talenty, które możnaby wyróżnić. Szkoda,że lokalni na 50-lecie miasta nie mogli zaistnieć.

 13. choćby poprzez ogólnopolski konkurs na logo następuje promocja naszej pipidówki, a co do historii to zapytaj pierwszą spotkaną na ulicy osobę (lokalesa) co wie o historii miasta :D

 14. Mi najbardziej podoba się pierwsze logo, proste, czytelne a przede wszystkim wygląda bardzo profesjonalnie. ładnie będzie prezentowało się na dokumentach, plakatach itp
  Co ma dęba z czaplą wspólnego chyba z dębem więcej :)
  rozumiem zakłady metalowy ale to kólko kłoci się z designem reszty pracy

 15. sport watches [url=http://www.packwatches.com/]watches replica[/url] watches replica [url=http://www.packwatches.com/breitling-watches.html]replica breitling watches[/url] breitling wristwatch, [url=http://www.packwatches.com/tissot-watches.html]fake tissot[/url] fake tissot watches.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here