KPS 2013 – Podsumowanie

2

2013-12-21

Klub Piłki Siatkowej w 2013 roku realizował swojej zadania statutowe między innymi dzięki środkom finansowym z Gminy Nowa Dęba w wysokości 53 tys. zł pozyskanym w ramach konkursu:„Realizacja przedsięwzięć służących rozwojowi sportu na terenie miasta Nowa Dęba”. Dzięki temu mogliśmy zorganizować zajęcia treningowe dla dziewcząt i chłopców w wieku od 4. klasy szkoły podstawowej do 3. kl. szkoły ponadgimnazjalnej.

Zawodniczki trenujące w KPS uczestniczyły również w meczach i turniejach w Nowej Dębie oraz wyjazdowych na terenie województw: podkarpackiego i ościennych . Startowaliśmy w rozgrywkach podkarpackiej ligi juniorek, kadetek i młodziczek oraz w rozgrywkach Kinder+Sport Puchar Polski dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Środki pozyskane z wyżej wymienionego projektu pozwoliły nam także na wyposażenie najmłodszych grup rozgrywkowych w sprzęt sportowy. Zakupiliśmy dla nich między innymi 30 par dresów.

Klub nasz pozyskuje również środki spoza Gminy Nowa Dęba.

Po raz drugi w ostatnich trzech latach Klub Piłki Siatkowej został zakwalifikowany do realizacji projektu prowadzonego przez Fundację Polska Siatkówka w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pod nazwą:
„Siatkówka, nauka plus wychowanie” W ramach tego projektu pozyskaliśmy środki finansowe oraz sprzęt sportowy o wspólnej wartości ok. 8 tys. zł. Otrzymaliśmy wsparcie w postaci sprzętu sportowego:

10 piłek do mini siatkówki Mikasa

20 par spodenek siatkarskich Adidas

20 koszulek siatkarskich marki Adidas

Dzięki realizacji projektu Kinder+Sport Puchar Polski we współpracy z Podkarpackim Wojewódzkim Związkiem Piłki Siatkowej w Rzeszowie pozyskaliśmy zestaw 10 piłek Molten o wartości ok. 2 tys. zł.


Klub Piłki Siatkowej ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO

Pierwszy raz w historii działalności naszego klubu mogliśmy występować o tzw. 1% podatku z racji zarejestrowania KPS w Krajowym Rejestrze Sądowym jako Organizacji Pożytku Publicznego. Miło nam poinformować, że przede wszystkim dzięki mieszkańcom naszego miasta udało się nam zebrać kwotę 3 700 zł. Jednocześnie informujemy, że KPS jest organizacją typu Non-Profit. Oznacza to, że 100% pozyskiwanych środków skierowana jest na organizację zajęć treningowych, startów w zawodach oraz sprzęt sportowy dla dzieci i młodzieży.
Dziękujemy naszym dotychczasowym darczyńcom, a sympatyków piłki siatkowej prosimy nie zapominać o najmłodszych mieszkańcach Nowej Dęby przy najbliższych rozliczeniach podatkowych podając w swoim rozliczeniu nr KRS 0000407460

Nasze działania mogły być realizowane dzięki wsparciu i współpracy z:
– Gminą Nowa Dęba
– Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej
– Fundacją Polska Siatkówka
– Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie
– Dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie
– Podkarpackim Wojewódzkim Związkiem Piłki Siatkowej w Rzeszowie

KPS

2 KOMENTARZE

  1. O 2 piłki firmy Mikasa macie za dużo. Musicie je rozliczyć z fiskusem albo podarować komuś pod choinkę na Święta;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here