KPS: Najmłodsze znowu najlepsze

0

9 kwietnia 2016 r. w Tarnobrzegu odbyły się trzy turnieje Wojewódzkich Eliminacji Kinder+Sport Puchar Polski. W rozgrywkach tych nie mogło zabraknąć oczywiście zawodniczek KPS Nowa Dęba. Turnieje te rozgrywane były w poniższych kategoriach wiekowych:

1. „Dwójki” – turniej parami dla dziewcząt z rocznika 2005 i młodsze (4. klasa szkoły podstawowej).
2. „Trójki” – turniej zespołów trzyosobowych zawodniczek z rocznika 2004.
3. „Czwórki” – rozgrywki dziewcząt rocznika 2003 – klasy 6. szkoły podstawowej.

Podobnie jak w pierwszym turnieju rozegranym pod koniec stycznia w Stalowej Woli w kategorii „Dwójek” najlepszym zespołem zawodów okazały się dziewczęta KPS 1 Nowa Dęba. Zespół grał w składzie:
Emilia Durlak i Natalia Trawińska

Bardzo dobrze zaprezentował się również zespół KPS 3 Nowa Dęba. Grające w nim Klaudia Noga i Wiktoria Gurdak po bardzo zaciętej rywalizacji zakończyły rozgrywki na 4 miejscu.
7 miejsce w turnieju, w którym uczestniczyło 25 drużyn zajął zespół KPS 2 Nowa Dęba w składzie: Ilona Sito i Aleksandra Skubis.W turnieju Nową Dębę reprezentowało 15 zawodniczek podzielonych na 7 zespołów.

Turniej „trójek” – dziewczęta w wieku klasy 5. i młodsze.
Do turnieju tego Klub Piłki Siatkowej zgłosił 3 zespoły (10 zawodniczek). 12 zespołów podzielonych zostało na 2 grupy eliminacyjne. W wyniku eliminacji grupowych oraz gier finałowych najwyżej sklasyfikowany został zespół KPS 1 Nowa Dęba.
Dziewczęta wywalczyły 5 miejsce.
Drużyna grała w składzie: Gabriela Zalińska, Roksana Paszta, Fabiana Pluta.
7 miejsce zajął zespół KPS 2 Nowa Dęba w składzie: Julia Rozmus, Julia Durda oraz Emilia Bogdan.
Zespół KPS 3 Nowa Dęba złożony z zawodniczek: Wiktoria Kieraga, Natalia Rozmus, Julia Szypuły oraz Maria Wolwowicz sklasyfikowany został w grupie zespołów, które zajęły miejsca 10-12.

Turniej „Czwórek” – klasy 6.
W rywalizacji czwórek wystartowało 13 zespołów: z Mielca, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Zaleszan i Nowej Dęby. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W wyniku rywalizacji grupowej nasze drużyny nie sprostały rywalkom z innych klubów i niestety nie wywalczyły awansu do najlepszej finałowej „szóstki”. Pierwsza drużyna sklasyfikowana została w grupie zespołów, które zajęły miejsca 7-10 , druga natomiast w grupie zespołów zajmujących miejsca 11 – 13. W turnieju brało udział 10 zawodniczek z klas 6.
Zespół 1: Karolina Trawińska, Julia Czerwiec, Julia Krelska, Dominika Szpunar, Klaudia Wilk
Zespół 2: Eliza Miłaszewicz, Ola Stróż, Martyna Flis, Iwona Tomczyk, Wiktoria Wyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here