Kurs nauki pływania

12

Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie od 14 września 2010 do 16 grudnia 2010 organizuje kurs pływania dla dzieci i dorosłych.

Kurs obejmować będzie 27 godzin lekcyjnych (po 45 min każda).

Zajęcia odbywać się będą w grupach 15-osobowych w każdy wtorek i czwartek (dzieci o godz. 1700, dorośli o godz. 1800).

Cena 3-miesięcznego kursu 130,00 zł plus opłata za wejście (wg cennika).

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy oraz szczegółowe informacje można uzyskać w Kasie Pływalni Krytej pod numerem tel. 015 846 52 25

Następna edycja KURSU PŁYWANIA od 03.01.2011.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Adam Szurgociński, Dyrektor SOSiR


Kilka dobrych rad dla uczestników kursu
Pamiętaj

* Wiedząc, że masz dzisiaj zajęcia zaplanuj dzień tak by ostatni posiłek przed zajęciami był nie później niż 1 godzinę przed wejściem do wody.
* Na zajęcia stawiaj się tak byś miał/a wystarczającą ilość czasu na spokojne rozebranie się i przygotowanie do zajęć.
* Okrycie wierzchnie i obuwie zostawiasz w korytarzu przed szatnią natomiast do szatni wchodzisz w klapkach basenowych po wcześniejszym otrzymaniu od działu kasowego zegarka-kluczyka do szafki.
* W przebieralniach przebierz się w strój kąpielowy zabierz ze sobą czepek i okulary pływackie i nie zapominaj zamknąć swojej szafki. Jeśli nie potrafisz sam się przygotować do zajęć możesz poprosić o to swojego opiekuna (mamę lub tatę)
* Pamiętaj by na zajęcia zabierać strój kąpielowy, czepek, klapki, ręcznik, okulary i karnet, który potwierdza Twoje zajęcia w danym dniu.
* Przed wejściem na halę basenową należy się dokładnie umyć pod natryskami.
* Po wejściu na pływalnię kieruj się na zbiórkę do swojego instruktora, który będzie na ciebie czekać.
* Zajęcia zaczynają się na komendę trenera/instruktora i pamiętaj, że bez jego zgody nie wolno Ci samemu wchodzić do wody. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i korzystaj ze sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem. W razie wątpliwości możesz zadać pytanie prowadzącemu a on z całą pewnością udzieli Ci rzetelnej odpowiedzi.
* Zajęcia kończą się na komendę prowadzącego i odprowadzeniem kursantów w okolicę szatni.
* Po zajęciach umyj się mydłem i dokładnie wysusz.

Jeśli będziesz o tym pamiętać na pewno będziesz mógł uczestniczyć na kolejnych zajęciach a tym samym dasz dobry przykład swoim kolegom i koleżanką.

12 KOMENTARZE

 1. Forum info edukuje -obcisłe majtki ratowników już [i]nie[/i] na fotografii .Tak trzymać .Adaś dla mnie to ty zawsze będziesz [b]strażnikiem miejskim [/b]

 2. oni nie muszą wchodzić do wody don korleone kiszocie albo inny cwelu.. przestań się wymądrzać… pływasz? pływaj w slipkach. od uczenia są ludzie w spodenkach… nie wiesz? to zacznij pytać na innych obiektach, może się dowiesz więcej…

 3. A czym sie rozni pracownik SOSiR w spodenkach od Kowalskiego w spodenkach ? Znow podwójne standardy. My mozemy bo "TAK" a Wy nie bo "TAK".

 4. …Witam!!! a widzisz dzwonku ZNOWU CI SIĘ DOSTAŁO…hihi ty nie potrafisz , tak normalnie jak CZŁOWIEK przeczytać i POWIEDZIEĆ "O" to mnie się widzi lub CÓŚ w stylu TYM…!!! , bo to zły pomysł nie JEST…!!!! ale gdzie przecież nie był bym Kiszkolotem jak bym KOGOŚ NIE OBSMAROWAŁ…!!!! a argumencik w Tym momencie masz taki [b]tyci tyci tyciusieńki..hihi[/b] , ale ci dałem pretekst byś na Mnie pojechał WOW!!! NIE…!!! :) Drutek ;0)

 5. przewidywane jest szkolenie (kurs) na stopień Młodszego Ratownika jeszcze w tym roku, ale co do terminu nie zapadły jeszcze dokładne daty, na pewno poinformujemy Państwa

 6. Brałam udział w kursie letnim nauki pływania i jestem z niego bardzo zadowolona.Nie sądziłam, że w swoim wieku wejdę do wody a tu proszę wyzbyłam się lęków i oswoiłam się z wodą. Potrafię pływać na plecach i uczę się kraula i żabki. Pozdrawiam Panów Instruktorów i Ratowników. Do zobaczenia na pływalni.
  Kursantka

 7. Kartę pływacką można wyrobić również na naszym basenie. Po zdaniu egzaminu wystawia ją ratownik WOPR w punkcie zdobywania kart pływackich (dyżurka ratowników).
  Kartę pływacką może uzyskać osoba, która zda egzamin obejmujący:
  Przepłynięcie w wodzie stojącej dystansu 200 m w dowolny sposób i dowolnym czasie, w tym przynajmniej 50 m stylem grzbietowym, wykonanie skoku do wody z wysokości co najmniej 0,7 m, przepłynięcie pod lustrem wody przynajmniej 5 m.
  Karta pływacka jest ważna bezterminowo.
  Kartę pływacką bez obowiązku zdawania egzaminu może uzyskać osoba, która chodzi do 4 klasy oraz posiada aktualną klasę sportową w pływaniu (wydaje się na podstawie dokumentu właściwego organu Polskiego Związku Pływackiego) oraz członek WOPR posiadający uprawnienia młodszego ratownika WOPR.
  Koszt wyrobienia: 25 zł
  Aby podejść do kursu na młodszego ratownika WOPR należy ją posiadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here