KWW RATUSZ ma już pierwszego radnego!

42


Wprawdzie wybory samorządowe dopiero przed nami (16 listopada) jednak KWW RATUSZ ma już w nowej radzie miasta swojego pierwszego przedstawiciela. Jest nim ZBIGNIEW KARKUT z Alfredówki (okręg nr 10).

Do walki o mandat radnego zgłosiło się dwóch kandydatów. Jednakże w związku z faktem iż jeden z nich podjął decyzję o wycofaniu się z wyborów, za wybranego uważa się ZBIGNIEWA KARKUTA.

ZBIGNIEW KARKUT jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, Wydział Transportu. Od 1985 – 2002 zatrudniony w Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego. W latach 2003-2011 pracownik Kaldo Sandomierz i członek zarządu tej spółki. W chwili obecnej prowadzi własną działalność gospodarczą w sektorze budowlanym. Od 30 lat jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. Żonaty, 2 dzieci. Bezpartyjny.

ZKarkut2

Fot: Zbigniew Karkut, pierwszy radny KWW RATUSZ kadencji 2014-2018

Nie jest to pierwsza osoba która w tych wyborach została radnym bez głosowania. MARIAN TOMCZYK startujący z własnego komitetu wyborczego „NADZIEJA” był jedyną osobą, która wystartowała w okręgu obejmującym sołectwo Cygany. W związku z brakiem kontrkandydatów MARIAN TOMCZYK zostanie zaprzysiężony na kolejną kadencję.

/info

42 KOMENTARZE

 1. No to mamy już radnego „niezależnego” od żandego z kandydatów na burmistrzów (Tomczyk) i jednego Ratuszowego. Wydaje mi się, że rada się całkowicie zmieni i wejdzie dużo nowych twarzy, czego sobie i całej Nowej Dębie życzę!

 2. Bardzo dobra wiadomość! Czekam na złość i ujadanie ordonowców, którym nienawiść musi rozwalać czaszki. Życzę aby w tej nowej radzie było jak najwięcej ludzi z innych komitetów niż pro-ordonowy „Nasz samorząd”. Już jest 2. Jeszcze 13 i będzie gitarka! Układ Ordona sypie się na naszych oczach!

  • Czyli na 15 okręgów juz przed wyborami Ordonowe przegrały wybory w 2 okręgach. Jeszcze brakuje 13. Ale i 8 bedzie dobre!

  • Snilo mi sie ze to jednak Nasz Samorzad bedzie mial w Radzie wiekszosc bo co najmniej 10 Radnych a co do Tomczyka to byl proordonowski i takim zostanie jako wice i ratusz ma jak na razie Karkuta

  • Ordonowe mogą mieć 3 do 5 radnych. To nie daje większości w Radzie która wynosi 8. Zeby mieć 10 musieliby wygrać nawet tacy śmieszni ludzie jak Salek czy Gladysz, a to jest niemożliwe. Zwłaszcza po tym jak Salek z Ordonem napastowali ludzi w domach.

  • To prawda! W Tarnowskiej Woli Ordon i Sałek chodzili po domach! hahah! Strach im w oczy zaglądnął. Tak to nie pozwalali ludzi, nie mieli czasu z nikim gadać. Przez 8 lat się nie interesowali ludźmi. Poczuli zagrożenie i łażą po domach. Zero godności i honoru. Wszystko zrobią, żeby być dalej u żłobu.

   Tomczyk nie jest ani ordonowy, ani ostapkowy. Jest CYGAŃSKI. I będzie trzymał sztamę z każdym burmistrzem o ile ten burmistrz da mu kasę na kilka rzeczy w Cyganach.

 3. No to Alfredówka musi głosować na pana Marka Ostapko bo jak wybierze Wiesława Ordona to nic nie dostanie. Pan Wiesław Ordon będzie się mścił na panu Karkucie, za to że jest z innego komitetu, a przez to będzie się mścił na całej wiosce, bo to wioska nie dostanie tego co potrzebuje, bo Wiesław Ordon będzie chciał pokazać, że Zbigniew Karkut to słaby radny, który nic nie potrafi załawtić. Dlatego Alfredówka jak chce aby jej potrzeby były zaspokojone musi wybrać burmistrza z Ratusza – Marka Ostapko.

  • do „wesoło mi”: nie unoś się emocjami, tylko rachunkiem ekonomicznym gminy. Marek Ostapko proponuje obniżenie podatków, co w dalekosiężnym procesie oznacza ściąganie nowych inwestorów (porównaj z innymi gminami w Polsce, które dokonały tego jakiś czas temu- Michałów, Września). Wiesław Ordon proponuje natomiast robić to co widać i jest reklamą, czyli np. Planty dwa razy podczas jednej kadencji. Fajnie, ale niestety są to inwestycje nierentowne. Wkłada się w nie grube pieniądze, a one się nie zwracają. Przeciętny wyborca nie analizujący tego co się dzieje, nie widzi związku między wydawaniem pieniędzy na planty, a podwyższaniem podatków. Człowieku jak będą inwestorzy, to będą i pieniądze w kasie gminy. Jak będą pieniądze w kasie gminy, to i tobie będzie się żyło lżej. To natomiast zależy od tworzenia miejsc pracy, a nie od wyglądu plant. Prosta dedukcja.

 4. To że p.Burmistrz Ordon i p. radny Sałek chodzili po domach świadczy tylko o klasie i kulturze p.Burmistrza Ordona i radnego Sałka.Po dwóch kadencjach nie boi się spojrzeć mieszkańcom gminy prosto w oczy,bo czyny których dokonał świadczą o nim.Przeciwieństwem jest p.Ostapko któremu marzy się władza za wszelką cenę,roznosi swoje ulotki po nocach,aby go nikt nie widział. — Nocą kampanię robią ci co mają coś na sumieniu.

  • Nie bredź, chyba tylko kretyn się nabierze na to co piszesz. Przez 8 lat nie mieli czasu dla ludzi i mieli ich daleko w d**. Teraz jak strach przed utratą stołka zaglądnął w oczy to łażą po domach. Tak to nawet „dzień dobry” nie mówili ludziom. Jaka kultura, jaka klasa? Brak honoru i dziadostwo.

  • do „wyborcy”: tak jak napisałem piętro wyżej, proszę się nie unosić emocjami typu, czy ktoś ma klasę, czy nie, tylko rachunkiem ekonomicznym gminy. Swoją drogą jak już mówimy o klasie to proszę patrzeć na to jak ludzie typu obecnego Burmistrza i jego świty zachowywali się podczas całej kadencji (przekręty finansowe typu planty, zalew, zadłużanie gminy itp.), a nie podczas kampanii.

 5. Jeżeli jesteś taki mądry to dlaczego ty nie spojrzysz ludziom prosto w oczy, – boisz się że powiedzą ci co o tobie myślą.Więc nie bądz kretynem i nie nabieraj bo wyborcy są inteligentni i nie uwierzą w twoje wypociny.

  • Jak ktoś 8 lat pokazywał arogancje i bute a teraz takie przymilianie się festiwalem obłudy. Ale każdy robi to co chce a ludzie to ocenią.

  • Aksjomat 1: Jeżeli humanista i inżynier wykonują jakąś rzecz po raz pierwszy, to inżynier zrobi ją lepiej.
   Aksjomat 2: Dla każdego matematyka istnieje otoczenie, w którym jest on wybitny.

 6. Mylicie się piśząc ze Tomczyk nie trzyma z obecnym szefem przecież to rodzina . Ale on jest jak kameleon bo wcześniej go wyszydzał a kłaniał się Ostapce.

 7. Przyłączam sie do gratulacji dla pana Karkuta. Rozegrał pan swoją partie znakomicie, a przede wszystkim liczy sie skuteczność. Jeszcze wielu radnych od Ostapki wejdzie i Ostapko na burmistrza tez wejdzie, idzie strach na ordonowych bo przekręty wyjdą na jaw.

 8. Gratuluję wybranemu Radnemu z Alfredówki, a tym co plują żółcią przypominam znane porzekadło: …szczekają a karawana idzie dalej.Nadchodzi NOWE! Chodzenie po domach od zawsze miało jedną nazwę: żebranina.

 9. Dlaczego 4 lata temu Ordon nie chodził po domach? Bał się spojrzeć ludziom w oczy? Nie chciał wsłuchać się w ich głos? Otóż miał ich daleko w tyłku, bo nie miał kontrkandydata i nie zupełnie go to nie interesowało. Teraz jak strach zajrzał w oczy, że za chwilę może stracić władzę to sobie przypomniał o ludziach i chodzi po domach. Tylko, że ludzie swoje wiedzą. W twarz mu większość tego nie powie, ale za wyborczą kotarą zrobi swoje. To już koniec ery Ordona.

  • Nie bardzo bo już zawarł koalicję z RATUSZEM i dzięki temu wywalczył dla Cygan potrzebne rzeczy. Tomczyk nie jest głupi i nie popiera politycznego trupa jakim jest Łordon.

 10. Karkut to piąta kolumna Ordona. Szybko się o tym Ostapko przekona. Zastraszony przez pisowców ich własny kandydat zrezygnował jak zobaczył że Pisem w Debie rządzi hotelarz.

 11. Jesli to prawda z tym straszeneim kandydata przez pis to powinien się tym zarząd pisu zająć. Panie Gruszka kto w końcu rządzi tym pisem? W mieście też się mówi ze teraz to już hotelarz.

 12. Skoro pani Tłusta zagorzała zwolenniczka Ordona opuściła go w tych wyborach to wszystko jasne. Nawet ona nie zgadza się z tym co on narobił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here