Lekkoatleci z Nowej Dęby na czołowych miejscach w Łodzi

23

11-01-2011r.

Nowodębscy sportowcy wzięli udział w halowym mityngu ,który odbył się 7 stycznia w hali RKS Łódź.

Mityng miał bardzo dobrą obsadę,gdyż wzieła w nim udział kadra narodowa juniorów,która przebywała na obozie w pobliskiej Spale. W mityngu wystartowała trójka reprezentantów MKS Stal Nowa Dęba: Kamil Gurdak, Katarzyna Wojciechowska i Marcelina Serafin.
Nowodebscy lekkoatleci rywalizowali na dystansie 1000m. Wszyscy spisali się bardzo dobrze poprawiając swoje rekordy życiowe. Kamil po zaciętej walce na ostatnim okrążeniu pokonał reprezentantów Polski w tym brązowego medalistę Mistrzostw Europy Szymona Kulkę i czasem 2,26,69 o blisko 3 sekundy poprawił swój rekord życiowy. Wśród kobiet na dystansie 1000 m rozegrano dwa biegi. W pierwszym nadspodziewanie dobrze pobiegła specjalistka od długich dystansów Kasia Wojciechowska,która czasem 3,18,26 poprawiła o 4 sekundy swój rekord życiowy w hali i zajęła 3 miejsce ulegając jedynie reprezentantkom Polski Sofii Ennaoui mistrzyni Polski na 1500m i Alicji Konieczek mistrzyni Polski na dystansie 2000m z przeszkodami. Kasia start potraktowała zupełnie treningowo,jako przerywnik w pracy nad wytrzymałościa, która będzie jej najbardziej potrzebna podczas imprezy sezonu jaka będą czerwcowe Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w biegach górskich,które odbęda sie w Irlandii. Swój bieg w pięknym stylu wygrała także nasza najmłodsza zawodniczka 14 letnia Marcelina Serafin która uzyskała czas 3,14,98 i w swoim biegu pokonała nie tylko młodziczki ale również juniorki młodsze posiadające znacznie większy staż treningowy i lepsze rekordy życiowe. Warto dodać ,że tydzień wcześniej Marcelina świetnie zaprezentowała się w Krakowskim Biegu Sylwestrowym, gdzie w stawce ponad tysiąca uczestników zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet będąc w czołówce biegu zdecydowanie najmłodsza zawodniczką.

W najbliższy weekend Kasia i Marcelina wyjeżdżają do Warszawy gdzie w sobotę wystartują w halowym mityngu w hali AWF Warszawa, a w niedzielę rano wystartują w ulicznym Biegu Bielan i Chomiczówki na dystansie 5 km ,w których weźmie udział ponad 2 tysiące uczestników z całej Polski. Sa to tak popularne biegi ,że listy startowe zostały już zamkniete na dwa tygodnie przed startem z uwagi na brak wolnych miejsc.- mówi trener Bogdan Karkut.

/info

23 KOMENTARZE

  1. Kręcioł dopiero sie rozkręca.Trenuje go teraz trener Adama Kszczota to jest szansa,że za jakis czas Kamil stanie na starcie jakiejś ważnej imprezy.

  2. Zgadzam się nic nie robi żadnego zawodnika nie trenuje a wszystko na jego konto idzie!!!, woli stać z wężem na boisku niż zająć się lekkoatletami !!!Podlewacz

  3. Kamila Piórka to trenuje sam Grzesiek Sudoł, po J. Zięba już mu nic nowego nie powie, a z Grześkiem coś osiągnie- zobaczycie.
    Brawo dla młodych sportowców z ND ! dla Katarzyny, Marceliny i Kamila

  4. [quote]#22 | ….. dnia 01/14/2012 12:22
    I tak bym szybciej poleciał xd[/quote]
    tak szyciej…jakby ci terpentyną jajka posmarował

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here