Listopad w Jedynce

0

Listopad to już trzeci miesiąc z naszego kalendarza szkolnego, który minął bardzo szybko i nie było w nim miejsca na nudę.

Było patriotycznie …
Zaczęliśmy patriotycznie, pamiętając o obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Wyrazem naszego współczesnego patriotyzmu był uroczysty strój szkolny w tym dniu oraz szkolny konkurs ,,1z 10 o niepodległości’’.  Uczniowie naszej szkoły włączyli się także w miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Było wesoło …
andrzejkiW myśl powiedzenia ,,w szkole powinno być wesoło’’ 3 listopada obchodziliśmy święto najpopularniejszej przekąski – kanapki. Promując zdrowy styl życia uczniowie klasy IV Technikum Hotelarskiego przygotowali kanapki w oparciu o zdrowe produkty, owoce i warzywa, kierując się przy tym zasadą ,,jemy oczami’’. Było na co popatrzeć.
29 listopada obchodziliśmy Szkolne Andrzejki – kolejny dzień który był okazją do wykazania się inwencją twórczą oraz pomysłowością. Można było zjeść pyszne ciasto z wróżbą andrzejkową i poznać przyszłość u znakomitej wróżki Julii.
Wesoło i sportowo było 15 listopada. W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Stroju Sportowego. Do zabawy przyłączyli się nie tylko uczniowie, ale i całe grono pedagogiczne.

Było wyjazdowo…
Uczniowie klasy IIa z grupy politechnicznej uczestniczyli w zajęciach składających się z części wykładowej i laboratoryjnej a dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.
Z kolei przyszli maturzyści wzięli udział w Uniwersyteckim Forum Maturzysty na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie zapoznali się z ofertą dydaktyczną uczelni. Mogli doświadczyć akademickiej atmosfery za sprawą warsztatów, eksperymentów i wykładu. Zwiedzili też nowoczesną bibliotekę. Z warsztatów informatycznych w bibliotece publicznej w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie skorzystali uczniowie klasy pierwszej. Delegacja naszych uczniów była również obecna na jubileuszowym Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej ,,Eutrapelia’’ w Stalowej Woli.

Było naukowo …
sm-obywatel-2016W listopadzie nasi uczniowie mieli możliwość zastosowania swojej wiedzy w konkursach przedmiotowych. Zainteresowani matematyką próbowali swych sił w 26 edycji Konkursu Matematycznego ,,Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus’’, zaś humaniści sprawdzali swoje umiejętności językowe w ramach Konkursu ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień’’ i swoją wiedzę w Olimpiadzie Historycznej i Olimpiadzie o Polsce i Świecie Współczesnym. O wynikach będziemy informować na bieżąco. Zainteresowani tematyką Unii Europejskiej wzięli udział w VI edycji Konkursu ,,Świadomy, młody obywatel 2016’’ , organizowanego przez byłego posła Mirosława Plutę.

Gratulacje dla stypendystów …
Doceniając wiedzę i osiągnięcia uczniów w minionym roku szkolnym przyznane zostały stypendia na rok szkolny 2016/2017.
16 listopada 2016 r. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa podkarpackiego. Stypendia tego typu otrzymują uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole lub za szczególnie osiągnięcie w danej dziedzinie naukowej. Z naszej szkoły stypendystkami zostały: Paulina Styka z kl. IVd Technikum Hotelarskiego i Kinga Zięba  z kl. IIIa Liceum Ogólnokształcącego. Paulina uzyskała najwyższą średnią ocen w technikum zaś Kinga zdobyła 3- krotnie tytuł finalistki w ogólnopolskich olimpiadach ( III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej, IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o III RP, III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym).  Stypendystki otrzymały dyplomy z rąk wojewody podkarpackiego- p. Ewy Leniart.

Zaś 18 listopada w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu wręczono stypendia kolejnym uczniom, którzy uzyskali wysokie średnie ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. W tym roku szkolnym Stypendystami Starosty zostali: Gabriela Dudek z klasy I, Jacek Kodyra z klasy II i Filip Orzech z klasy IIIa.

ZS1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here