Maciej Balcar i NIE-BO zagrają w Tarnobrzegu

10

29 stycznia w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury zagra zespół Nie-Bo wraz z wokalistą kapeli Dżem, Maciejem Balcarem.

Maciej Balcar to autor tekstów, muzyk, kompozytor, a także aktor teatralny i filmowy. Pierwszy solowy album, krążek pt.. \”Czarno\” wydał w 1998 roku. Od 2001 roku jest wokalistą zespołu Dżem. Na swoim koncie ma także współpracę z grupami Vicky Victim, Blues Forever czy Harlem oraz występy na niezliczonej ilości imprez i festiwali. Jego umiejętności aktorskie podziwiać można m.in. w filmie pt. \”Marion du Faouet\” z 1996 roku, spektaklu Teatrze Telewizji pt. „Gorący Oddech Pustyni“ (1999), rock-operze „Jesus Christ Superstar“ (2000) oraz w filmie Jana Kidawy Błońskiego pt. „Skazany na Bluesa“ (2005).


Fot.: Maciej Balcar, zespół DŻEM

Koncert promuje drugą solową płyta Macieja Balcara pt. „Ogień i Woda\”, która ukazała się 9 listopada 2010. W nagraniu nowej płyty Maćkowi towarzyszył zespół Nie-Bo(Maciej Balcar, Krzysztof Krupa, Robert Lubera, Piotr Wojtanowski \”Quentin\”)


Fot.: Nowodębianin Robert Lubera, zespół NIE-BO

Pilotażowym utworem płyty „Ogień i woda”, jest \”Wolność\” – jedna z najbardziej osobistych piosenek Marka Grechuty .Na solowym albumie, oprócz nowej aranżacji „Wolności”, Balcar prezentuje 11 autorskich kompozycji, w tym między innymi utwór inspirowany tekstem C.K. Norwida „Po to właśnie”.

Po koncercie organizatorzy przewidują spotkanie z wokalistą w kawiarni TDK podczas którego Maciej Balcar będzie podpisywał swoją płytę.


Cena biletu 20 zł, sprzedaż
Tarnobrzeski Dom Kultury
ul. Słowackiego 2
Dział Organizacji Imprez, pokój 47
Tel.: 15 822-21-10 wew. 32

TDK

10 KOMENTARZE

 1. Jakiś rok temu, może 1,5 byli u nas w Dębie w Domu Kultury. Na basie grał basista Scorpions- Paweł Mąciwoda, Robert-gitara, Balcar-wokal, perkusja niestety nie wiem kto to był ale koleś dobry był :)

 2. Grali już w ND w SOKu, koncert nie został rozpromowany (nie było plakatów), więc mało kto o nim w ogóle wiedział, sala koncertowa była nieogrzana i muzycy walczyli z niską temperaturą przez cały czas grania. To tyle na temat koncertów w nowodębskim domu chłopa…

 3. Z opisu pod klipem z youtube: "Jednoczesnie jest to zapoowiedz filmu fabularnego pt.Czarci dotyk z udzialem Macieja Balcara jaki bedzie realizowany w przyszlym roku na terenie PL, CZ, A…" – jestem ciekawy tej produkcji, pierwszy raz słyszę o tym. Zwiastun jest mocny, wojna w Czeczenii, parada w Moskwie, polskie ZOMO, o czym będzie ten film, ktoś może wie?

 4. do #4 | sluchacz

  słaby z ciebie słuchacz – na koncercie, o którym piszesz nie zagrano żadnego kawałka Balcara, to był zupełnie inny projekt:|

  do #2 | Asdf

  ten perkusista, to ;)Krzysztof Krupa, grał m.in. w Ziyo, The End, z Wojtkiem Jasińskim, a obecnie Nie-bo

 5. stare ale jare! TSA ''miało'' grać w N.D. [84'85?] /najstarlsi dębioki :D:D pamiętają?? i i ''zawaliła się scena i i TSA s****o a ziomki kamieniami rzucali!w autobus! A ''sympatyczne ''to jest jak Piekarczyka pyta [red.] i on wspomina tę Historię – jedyny koncert który nie dali rade zagrać i ****li :D:D [kilka lat później (w demokracji:)) – darłem jape w spodku/katowice/ GRAĆ ! ****e!!! (1.5 h koncert ''obsówą'' i Nowak wylazł i s**** się w ochroniarzy…Za darmochę – cool/ inaczej – wypier……. amen B)

 6. Byłem dzisiaj na ich koncercie w klubie w Wawie i szczerze polecam ten projekt! Mają potężny skład, dwie gitary (nie licząc trzeciej – Maćka Balcara w niektórych utworach) w mocniejszych kawałkach robią wielką robotę. Utwory z tej płyty bardzo mi się podobają, wokal jest świetny. Oprócz nich, grają też trochę fajnych coverów. Tego zespołu w Nowej Dębie nie trzeba reklamować, więc powiem tylko tyle, że z Maćkiem Balcarem i nowym programem jest jeszcze ciekawiej. Do zobaczenia w Tbgu :)

 7. P.S. Proponuję podmienić wersję klipu "Wolność" na tę: http://www.youtube.com/watch?v=wnJkp1tqFuI&feature=related , chyba oficjalną. Mi akurat nie przeszkadzają filmy z wojny w Czeczenii, znam je wszystkie na pamięć, ale nie wiem, czy trafią one w gusta tzw. szerokiej publiczności. (Tak między nami – mnie zamieszczona tutaj wersja z obrazkami masakry cywilów dokonywanej przez rosyjskich żołnierzy, przeplatanej z fragmentami parady wojskowej w Moskwie bardzo poruszyła, dobrze koresponduje z tekstem utworu, ale jest chyba głębsza, niżby tego chcieli autorzy ;) )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here