Mając 3,5 promila spowodował wypadek

5

26-06-2013

35-letni mieszkaniec Nowej Dęby został objęty dozorem policyjnym i poręczeniem majątkowym w kwocie 1500 złotych za spowodowanie wypadku drogowego.

Jak informuje Policja kerowca ciągnika rolniczego spowodował wypadek drogowy zajeżdżając drogę kierowcy volkswagena passata. Dodatkowo 35-latek miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. W zdarzeniu ucierpiał pasażer passata, który trafił do szpitala. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

W sobotę, o godz. 14.30 dyżurny jednostki Policji został powiadomiony o wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie. Policjanci prowadząc czynności wyjaśniające ustalili, że 35-letni kierowca ciągnika rolniczego nie zachował należytej ostrożności podczas skręcania w lewo i zajechał drogę kierowcy volkswagena passata, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Kierowca ciągnika był pijany. Urządzenie wykazało u niego 3,5 pomila alkoholu w organizmie. W zdarzeniu ucierpiał pasażer passata. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, pod opiekę lekarzy.

Sprawca zdarzenia trafił do policyjnej izby zatrzymań. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Wczoraj, policjanci przesłuchali mężczyznę, przedstawiając mu zarzuty. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwym grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

POLICJA

5 KOMENTARZE

  1. Czym sie tu ekscytowac. Jest przyzwolenie na jazde po pijaku i tyle. Zaraz znajda sie okolicznosci lagodzace w postaci: braku pracy, 10-ciorga dzieci, braku perpektyw,… (tutaj prosze wpisac swoje gorzkie zale). Niestety nici z 12 lat w pierdlu.

  2. aaaaha:) zaczął się z całą pewnością sezon zarobkowy dla posiadaczy ciągników. I choć to nie wiosna ni pora zbiorów to tradycyjne "Panie zoraj mi no działkę, lub radlenie ziemniaków" a poza zapłatą piwko lub ćwiartka dla fachowca za użyczenie sprzętu… ot jak się w naszej lokalnej społeczności polską gościnnością raczy a później taki efekt po dniu pracy – nie generalizując rzecz jasna choć takie epizody są powszechnie praktykowane, a tym samym przyczyniamy się nieświadomie do tragedii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here