Pogoń Lwów w Nowej Dębie

17


Trwają przygotowania do wielkiego piłkarskiego Turnieju. Do Nowej Dęby na rozgrywki przyjadą piłkarze POGONI LWÓW najstarszego polskiego klubu wielosekcyjnego!

Piłkarskie zmagania z historią w tle zostaną rozegrane 8 sierpnia 2010. W zależności od pogody footbolowe pojedynki odbędą się albo na ORLIKU albo na Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Obecnie w przygotowaniu jest szczegółowy plan imprezy. Organizatorami zawodów są Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ, Pogoń Lwów, Zespół Szkół Nr 1 w Nowej Dębie oraz Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji.


Historia Klubu

Klub został założony we Lwowie wiosną 1904 pod nazwą Klub Gimnastyczno-Sportowy przy IV Gimnazjum we Lwowie przez uczniów IV Gimnazjum, działający do wybuchu II wojny światowej. Od 1907 do 1940 pod nazwą Lwowski Klub Sportowy Pogoń Lwów.
Po Lechii Lwów i Czarnych Lwów trzeci najstarszy zespół piłkarski utworzony przez Polaków na ziemiach polskich. Najlepszy i najbardziej utytułowany polski klub sportowy okresu międzywojennego (wielokrotny mistrz kraju w różnych dyscyplinach), którego sekcja piłkarska nigdy nie spadła z ekstraklasy. Współzałożyciel Związku Polskiej Piłki Nożnej (w 1911), a po odzyskaniu niepodległości Polskiego Związku Piłki Nożnej (w 1919) oraz Ligi Piłki Nożnej (w 1926). W 1909 roku Pogoń Lwów założyła klub sportowy JKS Jarosław. Klub był filią Pogoni do 1914 roku i funkcjonował pod nazwą Pogoń Jarosław.

W styczniu 2009 r., klub został reaktywowany przez Grzegorza Opalińskiego, polskiego konsula we Lwowie oraz Polaków ze Lwowa. Klub wynajmuje boisko od miejscowego ukraińskiego zespołu Dynamo, ale planuje się wybudować stadion \”Orlik\” dla polskiej młodzieży lwowskiej. Mimo wieloletniej przerwy w uczestniczeniu w rozgrywkach polskiej ekstraklasy klub zajmuje 27. miejsce w tabeli wszech czasów. (źródło: Wikipedia)

Zaangażuj się w akcje
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zaangażowania się w akcje. Jeśli chciałbyś ufundować nagrody, pomóc w organizacji turnieju, wystąpić w przerwie między meczami napisz do nas na adres: infonowadeba@op.pl lub zadzwoń pod numer telefonu: 602 899 598

Dokładny program rozgrywek i wydarzeń towarzyszących już wkrótce!

TKP RATUSZ

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

17 KOMENTARZE

 1. Brawo! To z pewnością będzie interesujące wydarzenie. Warto byłoby pomyśleć o czymś podobnym jako o imprezie cyklicznej we wspolpracy z Pogonia Lwow i innymi srodowiskami lwowskiej Polonii.

 2. [quote]Brawo! To z pewnością będzie interesujące wydarzenie. Warto byłoby pomyśleć o czymś podobnym jako o imprezie cyklicznej we wspolpracy z Pogonia Lwow i innymi srodowiskami lwowskiej Polonii.[/quote]

  Mamy nawiązany kontakt z domem kultury we Lwowie. Kwestia odpowiednich nakładów finansowych.

 3. A ja pytam ? Czy z piłkarzami przyjedzie choć jedna śliczna Lwawianka .pomysł iście znakomity choć mój dziad majątek tam przepuścił to kocham Lwów ,dziewczyny ze Lwowa i okolic :D.Jeszcze raz gratuluję :)

 4. [quote]Czy wiadomo jakie druzyny wezma udzial w turnieju.[/quote]

  [quote]jakie druzyny bede jeszcze graly ?[/quote]

  Jeszcze trwają rozmowy z poszczególnymi drużynami. Jak ustalimy wstępny program pojawi się na portalu Informacja. Dziękujemy za zainteresowanie. :)

 5. Pomysł uważam za bardzo trafiony ! jeszcze jakies dwie drużyny ciekawe z regionu i bedzie miodzio turniej ( Mozna jakas druzyne z Przemysla zaprosic)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here