BURMISTRZOWIE MANIPULUJĄ W SPRAWIE ZALEWU. PUBLIKUJEMY DOKUMENTY!

59

Tak perfidnych kłamstw ze strony urzędu już dawno nie było. Burmistrzowie na piśmie wzywają wykonawcę do wymiany wadliwych elementów nad zalewem i jednocześnie na stronie Urzędu Miasta zapewniają mieszkańców, że żadnej rozbiórki nie będzie! Panie Ordon, w co wy gracie?

Zajrzyjmy co jest napisane w dokumentach. Na początek publikujemy pismo Gminy do wykonawcy robót z 12 maja 2014 roku:

pismo 12 maja

Przejdźmy do protokołu odbioru zadania z 20.08.2014 roku. Komisja odbiorowa dyrygowana przez zastępce burmistrza Zygmunta Żołędzia stwierdziła między innymi, że „ławy betonowe pod obrzeża ścieżek wykonano niezgodnie z projektem”. Ławy betonowe służą do mocowania krawężników. W chwili obecnej są one przykryte warstwami konstrukcyjnymi ścieżek. Nie ma innego sposobu wymiany tych ław niż rozbiórka ścieżek. Rozumie to nawet dziecko. Podobnie rzecz się ma z palisadami drewnianymi okalającymi zbiornik. Nie da się usunąć ich wad, bez rozbiórki już zamontowanych elementów. Dlaczego więc burmistrzowie rżną głupa w tej sprawie i udają, że żadnej rozbiórki nie będzie? Albo Wiesław Ordon i Zygmunt Żołądź kłamią w dokumentach, albo kłamią mieszkańców na stronie urzędu. 

Fragment protokolu odbioru

Wykonawca robót miał czas usunięcia wad do 19 września 2014 roku. Jako, że tego nie zrobił, zgodnie z ustaleniami protokołu odbioru Gmina ma teraz obowiązek zlecić naprawę tych wad innej firmie. Tymczasem w dniu dzisiejszym zastępca burmistrza Zygmunt Żołądź wydał następujący komunikat:

oswidczenie zygmunta zoledzia

Tym samym Zygmunt Żołądź podważa treści urzędowych pism, które sam wyprodukował. Można byłoby się z tego śmiać, gdyby nie fakt, że ta szopka opłacana jest z naszych pieniędzy

TAKTYKA KŁAMSTWA – POWTARZAJĄ SCENARIUSZ Z PLANT
Przypomnijmy, jak Zygmunt Żołądź „ściemniał” w grudniu 2013 roku. Gdy pokazywaliśmy odpływające molo, bajerował mieszkańców, że nie ma żadnych problemów z tą instalacją. Oto jego tekst z grudnia 2013 roku: „Rzekome problemy z molo nad zalewem”. Z kolei w sierpniu 2014 roku w protokole odbioru zadania przyznał wreszcie prawdę, że molo jest źle zamocowane, co wymaga poprawek.

Podobnie burmistrzowie kłamali w sprawie plant. Mówili, że „piasek się przesuwa pod płytką”, że „to się zagęszcza wszystko” i że opozycja „na siłę” szuka wad. W chwili obecnej jesteśmy świadkami całkowitej demolki na plantach.  Jaka jest zatem wiarygodność tych ludzi? Żadna! Dlatego nie ma już co wierzyć skompromitowanym burmistrzom, którzy przed wyborami są w stanie powiedzieć wszystko, byle tylko doraźnie ratować sytuacje. Gdy przyjedzie czas wymiany elementów, a więc rozbiórki starych, znowu wymyślą jakieś kłamstwo, które wyemitują w kupionych za pieniądze podatników audycjach telewizyjnych.

/info

 

59 KOMENTARZE

 1. Krętactwo i tyle. Sami w dokumentach każą rozbierać wykonawcy zalew, a teraz piszą że rozbiórki nie będzie. A może wykonawca ZNALAZŁ JAKIŚ ARGUMENT, którym przemówił ZYGMUNTOWI I WIESIOWI ?? CIEKAWE JAKIŻ TO ARGUMENT ???

 2. Myślę, że tacy fachowcy jak Ordonobud-Żołexpol dadzą radę wymienić podbudowę pod asfaltem bez zrywania asfaltu. Pójdą na drugi koniec ziemi, zrobią taki gigantyczny tunel aż do samego zalewu i tym tunelem wysypią złą podbudowę i nawiozą nowej, już dobrej. Dadzą radę! To fachowcy!

  A tak szczerze jak widzę wyczyny Ordonobudu-Żołexpolu to przypomina mi się taki film dokumentalny z TVN-u pt „Usterka”.

 3. Widać różnicę poziomu dyskusji. Panowie Ordon i Żołądź piszą swoje teksty i swoje opowieści nie podpierając się żadnymi dokumentami. Z kolei na infonowadeba gdy są sprawy trudne to info zawsze ma podkładkę. Panowie Ordon i Żołądź już przegrali jeden proces w sądzie z panem Markiem za artykuł o nielegalnym transferze. Widać więc kto pisze prawdę, a kto ją ukrywa.

  • To Ordon nie noże być na stanowisku i udowodnił to już wielokrotnie, czas chyba mu podziękować 16 listopada będzie okazja

  • Masz racje Agatka. Ale kłmastw Ordona nie wolno pozostawić bez komentarza. Trzeba je punktować i pokazywać dokumenty żeby ludzie widzieli jak ich się manipuluje.

 4. Nie rozumiem tego artykułu, przecież na stronie urzędu wyraźnie pisze „obecnie trwa analiza prawna skutków jakie może ponieść firma, która realizowała ten projekt” czyli pewnie nie musi się rozbierać tego a może jakoś obciążyć firmę. Byłoby głupotą rozbierać to wszystko. Marek, wiem że chcesz dokopac burmistrzowi, ale po co to rozbierać?

  • Na stronie urzędu pisze także: „W związku z pytaniami mieszkańców, czy to prawda, że ścieżki lub palisady nad zalewem mają być rozbierane, wyjaśniam, że nie ma takich planów. Takie informacje rozpowszechniane przez kogokolwiek są po prostu nieprawdziwe.”

   Artykuł którego (jak sama przyznajesz) nie zrozumiałaś pokazuje, że burmistrzowie kłamią. Bo na papierze wzywają de facto do rozbiórki terenu, a w artykule na stronie urzędu piszą że żadnej rozbiórki nie będzie.

 5. Nie wiem poco Żołądź wrzucił artykuł o plantach na stronie urzędu i dał pożywkę Ostapce. Poprzez ten wpis założył burmistrzowi sznur z pętlą wyborczą na szyję.Teraz tylko trzeba by zabrakło wyborczego gruntu pod nogami i po starym burmistrzu.

  • Żołądź i Ordon są śmieszni. Piszą listy do wykonawcy aby ten rozerbał zalew. Ostapko napisał o tym artykuł, to oni teraz na stronie urzędy zaprzeczają i mówią, że żadnej rozbiórki nie będzie. A przecież infonowadeba opublikowała dokumenty z podpisem Żołędzia, w których ten wzywa do rozbiórki. Coś się w tym urzędzie dzieje niedobrego. Widać że duża panika tam jest.

 6. Dzisiaj ukazał sie artykuł na stronie urzedu i od razu tutaj kontra. Ciężko Panu strawić, że powstało coś ładnego? Moje dzieci sie tam wspaniale bawią. A w niedzielę nad zalewem było pełno samochodów z okolic. Musi się Pan do wszystkiego przyczepić? Idiotyzmem byłoby rozbieranie tego! Jestem stanowczo przeciw!

  • Kati, czy Ty umiesz czytać? Przecież to Zygmunt Żołądź wzywa wykonawcę do rozbiórki podbudowy pod ścieżką asfaltową i palisad. Nie widzisz tego? To wróć na górę i zobacz sobie pismo pana Żołędzia z 12 maja 2014 roku. To burmistrz odebrał badziewie i teraz każe to badziewie rozbierać. Czego tu nie rozumiesz?

  • Ja czytam na stronie urzedu, że rozbiórki nie będzie i to jest chyba oficjalna wiadomość. Skąd wiesz czy od maja coś sie nie pozmieniało i nie trzeba już rozbierać?

  • Prawo się na bank nie zmieniło. Mogły się tylko pozmieniać ustalenia na linii Wiesław Ordon – „uczciwy wykonawca”. Dogadali sie chłopaki? Ciekawe jakich „argumentów” użył „uczciwy wykonawca”?

 7. analiza prawna jest taka, że Ordon z jakiegoś powodu zapłacił za produkty których w Nowej Dębie nie wbudowano. Dlaczego to zrobił? Niekompetencja? Nieuczciwość? A może go oszukano? Jeśli ktoś daje się oszukać najpierw na 5,5 mln na plantach a później na 2 mln nad zalewem to coś tu jest nie tak. Taka osoba musi odejść w niełasce.

  • Masz rację, tak było, dokładnie pamiętam. Ale co tam,każde kłamstwo jest dobre , które służy osiągnięciu celu.

 8. Oj szlag cię trafia Mareczku, że rozbiórki nie będzie? :) Koncepcja sie posypała? Prokuratura umorzyła śledztwa, planty za chwilę zostaną naprawione, rozbiórki zalewu nie będzie, a ludzie chwalą zalew i mają już dośc tego plucia. Oj przegrasz z kretesem :)

  • Zygmuś, Wieso i skarbnica przerżnęli w Sądzie. Artykuł o nielegalnym transferze był prawdziwy. Za chwilkę prokuratura na bazie tego wyroku zajmie się całą sprawą od nowa :) . I tyle w temacie. Ja pamiętam jak Ordon się wzbraniał żeby zalewu nie robić. Za tym by go robić biegał Licak i Ostapko. Dziś Ordon skopiował pomysł i mówi, że to jego zasługa. Obłuda :(

 9. To jest tragiedia. Ludzie jak możecie jeszcze mówić, że wszystko jest dobrze i wam sie podoba- jak marnowane są wasze pieniadze. To nie jest już tylko czepianie się Marka o byle bzdety ale sam Żoładz wystapil z prosba o poprawienie i rozbiorke sciezek. To nie jest wymysl Marka tylko ich. Jak mozna być az tak bardzo zaslepionym ta propaganda burmistrzow, ktorą sprzedaja oglupialym mieszkancom. Jak ktos ma rozum to przeanazliuje te dokumenty i bedzie wiedziec, że zostal oszukany przez nich. A reszta dalej bedzie pisać, że Marek sie czepia i tak wogole wszytsko to jego wina. Jak mozna byc przeciwnym rozbiorce skoro zaplacono za cos czego nie ma. I jak ludzie moga mowic, że biedy Ordon został oszukany przez wykonawcow? i że to całkiem wporzadku, że tak zadluzyl miasto. Przeciez on zrobil z siebie glupka i pokazal brak kompetencji, skoro dal sie tak oszukac i to na takie kwoty. Proponuje to przemyslec

  • Aby cokolwiek przemyśleć, to trzeba zwyczajnie potrafić myślec. A wielu ma z tym niestety na prawdę poważne kłopoty.

 10. ja czegoś nie rozumie.Czemu św.Mareczek krytykując Ordona za wszystko a zwłaszcza za planty i zalew zrobił sobie na tymże zalewie swoje pierwsze spotkanie przedwyborcze z emerytami.Dlaxczego przed tym słynnym już ogniskiem nie chciał rozbierać tych wiat i alejek.Może nie jestem zwolennikiem Ordona i obecnych władz ale taki mały apel do wyznawców św.Mareczka.Troszke choć troszke przejrzyjcie na oczy zanim go już na te wasze ołtarze wyniesiecie

  • Bo to św. Mareczek zabiegał o modernizację zalewu. I z jego podatków była robiona. A reszta radnych ma w d** co i jak jest zrobione. To jest teren publiczny i dla każdego. Nowa Dęba to nie są latyfundia Ordona.

 11. A czy wyjaśniła się sprawa z kostką z Żeromskiego? Ktoś za to poniósł jakąś odpowiedzialność? Dawno już nic o tym nie mówiono, tak jakby sprawę zamieciono pod dywan.

 12. I po co tu się pieklić, przecież każdy chce coś zarobić czy dorobić. Ordon tak samo jak Zygmunt też chcą pewnie więcej niż marne 10 tys./ miech, więc dajcie im spokój – muszą z czegoś żyć.
  Każdy z krzykaczy na tym forum ( no powiedzmy 90%) by tak samo zrobiła.

  • Dziwię się Twojej 'argumentacji’. Niech sobie żyją, ale na SWÓJ koszt i z dala od publicznych pieniędzy. Ciekawe czy byliby równie 'wspaniałomyślni’ wobec wykonawcy płacąc z własnej kieszeni.

 13. i znowu mAREK władca Dębskich szparek wykrył aferę to mi wygląda na jakieś zboczenie albo patologie. JAK KTOŚ, KOMU SIĘ NIC NIE PODOBA W NOWEJ DĘBIE MOŻE ZOSTAĆ BURMISTRZEM

  • A mnie się Marek podoba,ach ta klata wypięta.Gdzie daszek ,tam ptaszek-bużka, Rafabużka.Pójdż Mateczku w me …..ramiona.

 14. Drodzy Ordonowcy! Ten tekst, który tak was oburza składa się z pism autorstwa burmistrza Żołędzia, który wzywa do rozbiórki sporej części inwestycji nad zalewem. To właśnie jego podpis widnieje pod załączonymi dokumentami. O co i do kogo macie pretensje? Do burmistrza jako autora tych pism, czy też do infonowadeba, że te pisma pokazała mieszkańcom, jako odpowiedź na tekst ze strony urzędu miasta???

 15. A ja podzielę się swoim doświadczeniem i coś wam powiem gawiedzio. Wprawdzie Zygmunt Żołądź wezwał na piśmie do rozbiórki niektórych elementów inwestycji nad zalewem, ale dzisiaj napisał, że KTOKOLWIEK by o tej rozbiórce mówił to jest to nie prawda. A więc nawet jak Zygmunt Żołądź mówi o rozbiórce to jest to nieprawda :) Kłaniam się, moje uszanowanie!

  • @księgowa,już na wolności czy koleżannki spod celi podpowiadają,Ponad siedem stówek do zwrotu to olbrzymia kwota,ach gdzie te obiadki w Rzeszowie,a tu gulaj ziupka pod celą.Pozdrówka dla LUDZI

 16. Czy ktoś wie ilu było mieszkańców z osiedla Dęba na spotkaniu przedwyborczym zorganizowanym w remizie OSP Dęba przez kandydata na burmistrza pana Marka O.

  • Więcej niż na spotkaniu z Ordonem w Tarnowskiej, Rozalinie i na Porębach :))) Na Ordona nikt nie przychodzi he he he. Ale nie o tym jest artykuł. Poczytaj pisma Zygmunta Żołędzia i odnieś się do nich.

  • Podoba mi się restauracja Szypowski; jest stylizowana na lata COP-owskie. Lubię wypić tam kawę i przeglądnąć prasę.
   Łącznie z pozostałymi restauracjami nadaje klimat temu Miastu.

 17. „Podoba mi się restauracja Szypowski; jest stylizowana na lata COP-owskie. Lubię wypić tam kawę i przeglądnąć prasę.
  Łącznie z pozostałymi restauracjami nadaje klimat temu Miastu.”

  Naprawdę? O jej jak super, naprawdę się wzruszyłem. Gdyby nie znany filantrop Grzęda nie miałbyś się gdzie podziać biedaczku.

 18. Przestańcie już mącić z tymi plantami, zalewem, molem, dębami,kostką . Już się rzygać na to wszystko chce,Jaki asfalt wymieniać i po co ? Nie róbcie z siebie wariatów. Może wymienicie wodę w zalewie na święconą ? Przez paru nowodębskich oszołomów to najlepiej nie robić nic. Wtedy jest wilk syty a owca cała.

  • Piszesz do ordona i żołędzia? Z dokumentów przedstawionych wyżej wynika że to żołądź wydał rozkaz wymiany i rozbiórki tego co spieprzył z ordonem. Masz pretensje do nich czy do info że te dokumenty pokazało???

  • Dlaczego Żoladz każe wymieniać materiały, nawet podbudowę pod ścieżka rowerowa? Marek Ostapko mu kazał? Tyle ze Zoladz chce to robić po wyborach,bo przed to by resztka głosów Wieskowi z Tarnowskiej Woli ubyło.

 19. wezcie sie wszyscy do roboty a nie za komentarze chamy zbutwiałe nie spieprzy ten co nic nie robi rzygać się chce na te wasze opinie a teraz kawał po wyborczy po fanfarach Ostabko byle nie jak będzie się
  nazywać Nowa Dęba nie wiecie ja wiem Nowa Grzęda nie bronię nikogo wasz wybór byle mądry

 20. Ratuszowcy z info ryją w Nowej dębie jak wściekłe krety. Przynoszą wstyd miastu i okolicy. A ich główny watażka patrzy dumnie z płota na swoje dzieło czyli następny plantowy „burdel” Taki sam „burdel” chce stworzyć na zalewie gdzie szuka kwadratowych jaj. Opamiętajcie się.Co wy wszyscy chcecie od ścieżki dla pieszych . Już pół Polski śmieje się z Nowej Dęby i ratuszowych oszołomów

  • Od ścieżki dla pieszych ze chce wymieniać ławy przy obrzeżach, co wiąże sie z rozbiórką całej ścieżki? Co ratuszowcy mają do tego? Ze wykryli przekręt? To chyba dobrze, nikt nie chce przektętów władzy!

 21. A czy zdają sobie tutaj wszyscy Państwo, że Pan Ostapko prowadzi „wojnę” z urzędem Marszałkowskim w którym ja pracuję? Pan Ostapko, który zasługuje na miano karierowicza niestety ale gdy obejmie stanowisko burmistrza czego mu życzę nie zrobi wiele w gminie, raz, że mało mu jeszcze doświadczenia a dwa skupia swoje siły tylko za zarzucaniu władzom oskarżeń a powinien czasami wyjść z jakąś inicjatywą dla gminy.

  Pozdrawiam

  • A jesteś teraz na urlopie czy na chorobowym? Bo jeśli w pracy to jakim prawem piszesz komentarze? Nie masz się czym zająć? Biurokratyczne leniwce. Siedzą i nic nie robią, za nasze pieniądze. Ostapko da wam popalić i dlatego się go tak boicie urzędasy. Druga sprawa. Prawdziwy karierowicz to nie jaki Wiesław Ordon który nie miał skrupułów by swojemu szefowi panu Czekalskiemu, który z dobroci serca zostawił Ordona na stanowisku sekretarza wbić nóż w plecy. Ten człowiek wszystko zrobi dla kariery. Nawet będzie pieniądze gminne na własną propagandę wydawał (kupuje audycje w telewizji o sobie).

   A na koniec to napisz coś w temacie artykułu. Odnieś się do zamieszczonych pism zastępcy Ordona, w których wzywa do rozbiórki zalewu, a jednocześnie na stronie urzędu miasta mówi, że rozbiórki nie będzie. Nie potrafisz na temat?

  • Zgadzam się, nie jestem jednostronny i nie stoję ani za obecną władzą ani za przyszłą ale tak widocznie krytykować ludzi w zamian za wychwalanie Pana Ostapko to aż źle się robi…

 22. Taki dowcip chodzi po Dębie:

  Wiesiek i Zygmunt idą przez planty. Widzą jak jeden ze starszych panów potknął się o krzywą płytę. Podbiegają go podnieść. Staruszek na to:
  -Panowie! Dziękuję za pomoc. Jak mogę się wam odwdzięczyć?
  Wiesław odrzekł: Wystarczy, że pójdzie pan na wybory i zagłosuje na mnie!
  Na co staruszek odpowiedział: Panowie! Ja upadłem na dupę, a nie na głowę.

  • Pytanie: Za co Wiesław Ordon dostanie nagrodę na targach rolniczych?
   Odpowiedź: Za wyjątkowe trzymanie się koryta

 23. Co i znowu remontują w mróz ,na wiosne znowu sie rozleci.To co robi Ordon i jego pajace marnowanie pieniedzy podatnika ,powinien zająć sie wkońcu NIK!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here