Marianna Mangione zwycięża w Festiwalu Biegowym

24

08-04-2013

W sobotę w Rzeszowie odbywały się biegi uliczne rozgrywane w ramach Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy gdzie we wrześniu odbędzie się finał tej imprezy połączony z Mistrzostwami Świata w biegach górskich.

Świetna organizacja, udział gwiazd sportu i polityki oraz atrakcyjne nagrody sprawiły ,że do imprezy zgłosiła się rekordowa liczba 2100 zawodników. W sobotę głównym biegiem w Rzeszowie był Bieg z Nowym Światem. Start do biegu nastąpił spod Galerii Handlowej Nowy Świat a meta usytuowana była na Rynku.

Dużą niespodziankę sprawiła zawodniczka naszego klubu Marianna Mangione, która zdecydowanie zwyciężyła w tej bardzo medialnej i imprezie. Marysia rozpoczeła bieg bardzo mocno chociaż na półmetku dołączyła do niej zawodniczka z województwa Świętokrzyskiego to po chwili jeszcze raz odważnie zaatakowała oderwała sie od rywalki i stopniowo powiększając przewagę z dużą przewagą wbiegła na metę.

W nagrodę za zwycięstwo w biegu Marianna otrzymała efektowny puchar oraz laptop. Warto dodać,że było to drugie zwycięstwo w tym roku naszej młodziutkiej 15 letniej zawodniczki, gdyż w styczniu zwyciężyła w Biegu Bielan w Warszawie na dystansie 5km.

BK

24 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze. Trzeba było sobie było zrobić zakupki w Tesco w Mielcu albo w Kolbie a nie jechać do Metropolii. Ferenc już dziś zapowiada,że za rok będzie nie pół ale cały maraton 42 km. I tak trzymać. Skoro Nowy Jork,Berlin, Paryż, Warszawa i inne najbardziej zakorkowane miasta świata organizują maratony i zamykają centrum na parę godzin to tym bardziej Rzeszów może.

  2. gratulacje dla tak zdolnej zawodniczki i jej brata który zajął pierwsze miejsce w biegach przełajowych 6 kwietnia w Tarnowie trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia sportowe:);)

  3. Zwycięzców się nie sądzi. Poza tym warto podkreślić,że młodziutka Marianka zdeklasowała w tym biegu byłą gwiazdę nowodębskiej lekkiej atletyki K. Wojciechowską:o

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here