Mary Wagner – działaczka pro-life – z prelekcją w Nowej Dębie

52

38-letnia Kanadyjka, która za obronę życia i przekonywanie kobiet do zaniechania aborcji spędziła 23 miesiące w więzieniu, stając się symbolem walki z cywilizacją śmierci, wkrótce przyjedzie do Polski.

Gorliwa obrończyni życia przyjedzie do Polski na zaproszenie Jacka Kotuli, szefa Fundacji PRO – Prawo do Życia na Podkarpaciu. – To jest bohaterska dziewczyna, która narażała swoje życie, żeby ratować niewinne dzieci, których matki zdecydowały już o ich unicestwieniu – relacjonuje w rozmowie z NaszymDziennikeim.pl Jacek Kotula. – Udawała się do klinik aborcyjnych w Kanadzie – kraju, gdzie nie ma żadnych ograniczeń dla aborcji i gdzie dziecko przed urodzeniem nie jest traktowane jak człowiek, rozdawała białe róże pracownikom, przypominając o wartości ludzkiego życia, modliła się, namawiając kobiety do zrezygnowania z aborcji, co w wielu przypadkach się jej udawało – zaznacza. – Kiedy usłyszałem o niej i jej bezkompromisowej postawie w obronie życia nienarodzonych dzieci, postanowiłem zaprosić ją do Polski. Nawiązałem z nią kontakt i ku mojemu zdziwieniu otrzymałem pozytywną odpowiedź – podkreśla Jacek Kotula.

Tym sposobem Mary Wagner, która za obronę życia została pociągnięta do odpowiedzialności karnej i w areszcie spędziła 23 miesiące, stając się symbolem walki z cywilizacją śmierci, 2 października przyjedzie do Polski, gdzie spędzi ponad dwa tygodnie. Będzie miała 26 otwartych spotkań i 20 mniejszych, nieoficjalnych. Ponadto 16 października będzie obecna w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie, gdzie odbędzie się rozprawa w procesie cywilnym, jaki Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie wytoczył obrońcom życia Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi.

Nowa Dęba, 13 października, godz. 16.15, spotkanie w Domu Kultury

52 KOMENTARZE

 1. Prof. Hazana jeszcze zaproście..Średniowiecze fajny zapiecek znalazło.
  Może mi ktoś objaśnić -jeśli na przestrzeni wieków kościół hamował rozwój medycyny,dziś uparcie korzysta ze zdobyczy medycyny aby podtrzymywać życie które 100lat temu,kobieta by umarła zanim by „powiła nowe przygotowane do Chrztu maleństwo” To jest nie ludzkie i nie licuję z godnością normalnego obywatela w XXI w.

  • @ona
   Absolutnie nie jestem!Aborcja jako metoda antykoncepcji jest nieludzka i moralnie naganna.Jednak w parze winno iść edukacja seksualna młodych samczyków i samiczek,że ów zew natury (cudny zresztą) zazwyczaj skutkuję „dzidziusiem”
   Dlatego podłączyłem KK i naszego JP II – W Afryce szaleje AIDS -a Watykan nie pozwala na prezerwatywy.I to jest aborcja realna.Hurtowa,i to nie przyszkadza przy obiedzie jak chwilę wcześniej kuranty zawyją Anioł Pański??

 2. Jakby na Marsie naukowcy znaleźli to co wielu nazywa bezosobowo płodem to krzyczeliby że znalezionożycie na Marsie… No to czym jest życie? Kiedy się zaczyna i kończy? Kto ma prawo go odebrać? W ten sposób proponuję dyskutować.

  • @księgowa z nadleśnictwa
   Wybacz – bredzisz..jako że fajnie niekiedy piszesz – pozwolę sobie harcerko odpowiedzieć,uczulam – to moje osobiste zdanie.- Śmierć,śmierć…lęk przed tą pierwotną nieuchronną zmianą – wykorzystali hosztaplerzy i są mocno usadowieni. W Imieniu BOGA! Oto wielka tajemnica wiary – złoto,euro i dolary.

  • dla katolików – łamanie kołem było romantyczne?wszystkie wyprawy Krzyżowe -były przepełnione max Okrucieństwem.i chciwością.Stosy które płoneły i jakoby czarownice miejscowe płonąc na stosie żywot swój dokonały…po cichutku..

  • A kto napisał, że to Ostako zorganizował? Bo z artykułu nie wynika.. A jeśli zorganizował to wstydzi się pod tym podpisać?

 3. haleegovski – nie wiem co bierzesz – ale musi to być mocne – bredzisz chłopie , bredzisz. Tu jest mowa o obronie życia, a nie czy ktoś wierzy czy nie wierzy – pomyliłeś fora.

  • Internauta halegoovski myśli że jak miał spięcie w inkubatorze to rozumu mu z tego powodu przybyło.A tu stało się odwrotnie,móżdżek wielkości łepka od szpilki a zez powstał taki że jak płacze to ma całe plecy mokre

 4. Bardzo się cieszę że Pani Wagner przyjedzie do Polski. Trzeba mówić jasno i dobitnie że aborcja to morderstwo. Zabijanie nienarodzonych dzieci jest o tyle prostsze gdyż takie dziecko nie ma prawa głosu, nikt nie stoi w jego obronie. Wyrzuca się jego rozczłonkowane zwłoki do wiadra jak gdyby były to śmiecie, obdarte jest ono z godności
  Nie może tak być że w katolickim kraju lekarze którzy odmówią aborcji są zastraszani i szykanowani. To jakiś absurd.
  Musimy popierać to co dobre, a życie ludzkie jest największą wartością.

  • Świadome życie owszem jednak nie w imię dogmatu patrz -Hazan i jego eksperymenty..Jaką wartość jego postawa wniosła prócz cierpienia matki?

  • do haleegovski

   Co ty bredzisz? jakie eksperymenty? czy temu dziecku nie należałby się normalny pogrzeb z godnością ludzką, a nie wyrzucenie do smieci jak odpad? Powiem Ci co wniosła postawa profesora: jest to poszanowanie życia ludzkiego-od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

  • @ona – Jeśli naturalną śmiercią nazywasz nazywasz OIOM to gratuluję.Żadne argumenty do Pani nie dotrą.Za kilka lat będzie tak samo z in vitro,jak z transfuzją,z przeszczepami organów.Eksperymentem prof.Hazana uważam postawę wobec matki,mając świadomość,że dziecko jest tak niewydolne życiowo i miał tego pełną świadomość(wiedza i doświadczenie z tyluletnią praktyką)
   Nie no,bezsensu dyskutować z kimś kto ma głowę zalaną betonem proboszczów. Ona – Z BOGIEM!

  • do haleegovski
   Nie rozmawiamy tutaj o in vitro tylko o aborcji. Według Pana profesor Chazan powinien zabić to dziecko bo było chore. Podążając Pana rozumowaniem zabijmy więc wszystkich ludzi którzy są w stanie krytycznym bez rokowań na polepszenie, tych w śpiączce. Zalegalizujmy eutanazje po co nam starzy 'niewydolni życiowo’ ludzie.
   Z braku sensownych argumentów ucieka się Pan tanich chwytów typu moherowy beret czy zakuty katolicki łeb-dokładnie takich samych jakie stosuje Niesiołowski.
   Ale tak to jest jak karmi sie mózg TVNowska papka.

  • @ona
   Proszę..P.Chazan powinien przede wszystkim dać możliwość podjęcia decyzji -matce,której to gwarantuje konstytucja RP.
   Jeszcze raz powtórzę: JESTEM PRZECIW ABORCJI! Dotarło?
   Jednakże również jestem przeciw,jeśli ordynatorem byłby świadek Jehowy i zwodził przed transfuzją krwi bo jego światopogląd koliduje z wykonywanym zawodem.. Rozumiesz?
   To jest skandal,nie pozwolono kobiecie podjąć decyzji ..A ta decyzja była nie powodowana wygodnictwem.
   Puki co (jeszcze) RP jest państwem świeckim..Chyba:((
   cyt -” Według Pana profesor Chazan powinien zabić to dziecko bo było chore.” OKRUCIEŃSTWO Twoje Pani mnie przeraża.
   Ps.I eutanazję mieszać jeszcze w tą historię??…
   Siostro Bernadetto – czas nowicjatu?

  • Cyt: Z braku sensownych argumentów ucieka się Pan tanich chwytów typu moherowy beret czy zakuty katolicki łeb-dokładnie takich samych jakie stosuje Niesiołowski.
   Ale tak to jest jak karmi sie mózg TVNowska papka.

   Podaj jeden przykład o którym piszesz.. Daj choć jeden.
   Albo przestań być śmieszną osobom.@haleegovski.

  • @haleegovski,kreujesz się na alfę i omegę tego miernego portalu i jesteś odzwierciedleniem mierności tegoż.Jesteś tylko śmieciu „osobom”Tylko „osobom”jamochłonie.

  • @haleegovski,cienias jesteś.Gdy Ci brak pomocy ze strony Wikipedii oraz odpowiedniej wstawki z You Tube to okazujesz się zerem,pustakiem a Twoje wypowiedzi to bełkot naszprycowanego ćpuna.Bujaj się.

 5. Cieszę się, że w tak niewielkiej liczbie spotkań znajdzie się na trasie Nowa Dęba. Mam nadzieję, że są jeszcze ludzie zainteresowani tematem oprócz paru komentatorów… Dom kultury jak najbardziej. Wszak kultura to także duchowy wymiar naszego dorobku, a z cywilizacją śmierci mi nie po drodze.

  • @Beata
   Arc.biskup Wesołowski raczej nie będzie.. A ,ów dostojnik nasienie przelewał na ziemie jałową.Wszak kultura to także duchowny wymiar naszego dorobku.A moralność ?..

  • Ja też się niezmiernie cieszę że ta kobieta odwiedzi naszą mieścinę. Mam nadzieję że ludzie dopiszą na spotkaniu, bo aborcja to taki cichy Holocaust naszych czasów. Trzeba mówić jasno i dobitnie że to zło.

 6. Dla mnie komentarz, że walka z aborcją powinna odbywać się tylko na terenie Kościoła, już brzmi niedorzecznie. Człowiekiem jestem i człowieka bezbronnego bronię. A arcybiskupów i nas samych ktoś kiedyś osądzi…

 7. alee owski- OJ BĘDZIESZ SIĘ W PIEKLE SMAŻYŁ JEŚLI SIĘ NIE NAWRUCISZ!!!!!!!! pomimo sztuczek tecnicznyc na stronie Ostapki co widać w moim tekscie(nie można na tym portalu wpisać pierwszej literki największeo szumowiny tej strony.

  • @obserwator – wytłumacz mi jedną sprawę – Dlaczego jest tak,że jak wyrażam własną opinie,raptem pojawia się @któś i napie*dala mnie ot tak! Obraża bez przyczyny! @obserwator dlaczego jestem „największą szumowiną” – Dziecko Panu zjadłem?Ukradłem cóś? Co zrobiłem aby mnie taki ostracyzm spotykał? Twa nienawiść -„OJ BĘDZIESZ SIĘ W PIEKLE SMAŻYŁ JEŚLI SIĘ NIE NAWRUCISZ!!!!!!! ” Ja prędzej przejdę przez Ucho Igielne – niż siepacze,którzy mają z Chrystusem tyle wspólnego co ja z Katolikami = 0,słownie – zero.

  • @któś
   Ty również nie znasz,nikt z nas nie zna..
   Serce przestanie pompować,śmierć pnia mózgu ..
   A wyobrażać obiecane jest naiwnością.

 8. To kolejna kandydatura na ołtarze.Wożą ją po całym świecie,hotele,taxi,splendor i jedzonko oczywiście nie kanapki i termos…to jest tooooooooo .Otwórzcie oczy i zacznijcie myśleć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here