Memoriał Piotra Nurowskiego – Szukamy olimpijczyków

12

26.09.2012r.


————————————————————————————————-


2 września w Kozienicach odbył się 2. Memoriał Piotra Nurowskiego / Szukamy olimpijczyków. Zawody zostały rozegrane w kategorii młodzików czyli 14 i 15 latków. Zawodnicy starsi i młodsi startowali poza konkursem.

Bardzo dobrze spisał się w tej imprezie 13 letni Szymon Zięba, który choć zajął drugie miejsce wśród młodzików to jednak z uwagi na zbyt młody wiek (13 lat) nie mógł stanąć na podium. Na pocieszenie temu niezwykle utalentowanemu zawodnikowi pozostał fakt,że uzyskany przez niego czas 1 min 34sek,23 setne to obecnie najlepszy czas w w Polsce na tym dystansie w kategorii dzieci starszych.

Warto dodać ,że Szymon posiada również najlepszy czas w kraju na dystansie 2000m
(6,28,14), zaś na dystansie połowę krótszym czyli 1000m jest drugi. Pozycję lidera na tym trzecim dystansie ten ambitny zawodnik zamierza zaatakować już w najbliższą sobotę podczas mityngu w Krośnie. Wcześniej bo w środę wystartuje w Mistrzostwach Stalowej Woli w lekkiej atletyce gdzie pobiegnie na dystansie 600m przewidzianym specjalnie dla dzieci starszych i spróbuje pobić rekord mityngu na tym dystansie, który wynosi 1,39.
– mówi trener Bogdan Karkut.

W niedzielę 23 września w Warszawie na dystansie 5 km odbył się IV bieg Przyjaźni . Na starcie biegu kobiet stanęło 155 zawodniczek, które miały do pokonania 2 2,5 kilometrowe pętle trasy wytyczonej po Osiedlu \”Przyjaźń\” na warszawskim Bemowie. W biegu tym doskonale spisała się reprezentująca MKS Stal Nowa Dęba 15 letnia Marcelina Serafin, która nie tylko zdecydowanie zwyciężyła wśród juniorek ale również stanęła na podium w kategorii open zajmując 3 miejsce. Jeszcze na 500m przed metą Marcelina biegła na 5 pozycji z tak dużą starta do trzeciej zawodniczki,że podium wydawało się nierealne ale właśnie wtedy popisała się niewiarygodnym długim finiszem i na końcowych metrach wyprzedziła dwie zawodniczki zajmując ostatecznie 3 miejsce. Już w piątek Marcelina wyjeżdża z reprezentacja Podkarpacia na Mistrzostwa Młodzików do Słubic gdzie wystartuje na dystansie 1000m.


Fot: Marcelina Serafin i Szymon Zięba


———————————————————————–

12 KOMENTARZE

  1. Jak widać talentów nie brakuje ale stadion i bieżnia to woła o pomstę do nieba. Nie wiem czy Pan burmistrz ma jakąś koncepcję żeby ten bieżnio podobny teren pokryć choćby cieniuteńką warstewką sztucznej nawierzchni zwanej tartanem.

  2. Pan burmistrz ma koncepcję wybudowania trzeciego przystanku kolejowego (Poręby Dębskie) koniecznie jak poprzednie 100 metrowego peronu!

  3. Ja jednak myslę ,że Pan Burmistrz to nie ma żadnej koncepcji poza ta jak tu bezpiecznie dotrwać do wyborów a i ta koncepcja jest watpliwa:)

  4. I odnogi kolejowej tzw.sztreki na ulice Rzeszowską z przystankiem na Kościuszki.Jednotorowy tot zabezpieczy kurs Burmistrza z urzedu do marszalka i powiatu salonką!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here